gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jubilerend PKC viert dubbelfeest met winst op HKC in streekderby

fd2ea75ffd2d8282e698b96051bd6fe8

Korfbalclub PKC vierde dit weekend een dubbelfeestje. De Papendrechters trapten een bijzonder jubileumjaar af én rekenden in de streekderby af met 'buurman' HKC uit Hardinxveld: 18-17.

Redactie RTV Dordrecht | Corrado Francke | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Op zondag 2 februari was het exact 90 jaar geleden dat PKC werd opgericht en dat werd een dag eerder flink gevierd. Aan de Andoornlaan werd stilgestaan bij de historie van de roemruchte korfbalclub en werden enkele clublegendes geëerd in een parade, gevolgd door de huidige spelers van beide ploegen.

Sinds de oprichting van de hoogste Nederlandse korfbalcompetitie in 2005, de Korfbal League, is PKC nog nooit gedegradeerd. Dat geldt ook voor twee andere clubs, maar zij kunnen niet de prestaties overleggen die PKC heeft neergezet. In die periode sinds seizoen 2005/2006 werden de Papendrechters vijf keer landskampioen. Daarmee is men ook de recordkampioen in de League.

Derby
Je zou het bijna vergeten, maar er was ook nog een derby te spelen. De bezoekers lieten zien het feestje van de thuisploeg te willen verpesten en begonnen furieus aan de wedstrijd. HKC kwam eerst op een 1-5, later op een 6-11 voorsprong. De nummer negen van de competitie leek daarmee een voorschot te nemen op een mooie overwinning, maar PKC liet zich niet uit het veld slaan.

Richting en vlak de rust repareerden de Papendrechters de achterstand. Via Lise van Maldeghem, die de 14-13 maakte, kwamen de Papendrechters voor het eerst sinds de eerste speelminuut weer op voorsprong. HKC gaf zich niet gewonnen, maar kwam niet verder dan 18-17.

De Hardinxveldse club blijft door de nederlaag hangen op de voorlaatste plek. PKC staat na elf duels gedeeld vierde, samen met Blauw-Wit uit Amsterdam. Een plek bij de beste vier is nodig om aan het einde van het reguliere seizoen toegang te krijgen tot de play-offs.

Bekijk via ons YouTube-kanaal een samenvatting van PKC-HKC:

Lees meer over:

Lees ook

Film in de Tuin

Perfect avondje uit: Film in de Tuin weer van start

Filmhuis De Witt in Dordrecht verandert de Kloostertuin de komende weken opnieuw in een openluchtbioscoop. Vanaf vrijdag 7 augustus kunnen filmliefhebbers iedere vrijdag- en zaterdagavond genieten van Film in de Tuin, met een gevarieerd aanbod aan films.

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.

politie 01

Politie deelt beelden van verdachten na ontvoering en overval

De politie is op zoek naar twee verdachten na een ontvoering in Papendrecht vorige week. Een 20-jarige vrouw werd toen ontvoerd en achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas. Later op de avond vond er een overval plaats op haar woning in Rotterdam.

Nieuw project (14)

Geen uitzondering voor dierenambulance bij sluiting Papendrechtsebrug

De sluiting van de Papendrechtsebrug zorgt voor vertraging op de weg. Voor het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen levert dit een groot probleem op. Vooral wanneer dieren met spoed hulp nodig hebben, kan de vertraging zelfs bedreigend zijn.

PSX_20260805_075056

Drugsactie op bedrijventerrein, zwaarbewapende politie bewaakt pand

Zwaarbewapende eenheden bewaken woensdagochtend de voor- en achterkant van een pand op een Dordts en Zwijndrechts industrieterrein. Volgens een politiewoordvoerder heeft dit te maken met een drugsactie.

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.