gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jubileumconcert Dordts Kamerorkest

Het Dordts Kamerorkest bestaat dertig jaar. De vereniging viert dit jubileum met een concert in de Wlhelminakerk op zaterdag 27 juni.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Eigenlijk bestaat het orkest al sinds eind viftiger jaren van de vorige eeuw, maar de feitelijke inschrijving als vereniging dateert uit 1985. Het orkest telt een vaste kern van ruim 20 professionele musici, conservatoriumstudenten en ervaren amateurs die elke week met elkaar repeteren. Het richt zich met name op de begeleiding van koren en oratoriumverenigingen in een straal van 150 km rond Dordrecht. Dat betekent dus zo ongeveer half Nederland. Per jaar verzorgt het daarnaast zo’n 10 tot 20 concerten in heel Nederland, treedt op bij de radio en in het buitenland.


Naast het DKO treedt tijdens het concert ook het Drechtsteden Jeugdorkest op bij een van de onderdelen van het programma.

Dit programma bestaat uit een reis door de tijd met werken van Rameau, Händel, Mozart, Beethoven, Schubert, Sibelius, Barber, Warlock, Bartok en Piazolla.

Het concert begint op zaterdag 27 juni om 20.00 uur in de Wlhelminakerk aan de Blekersdijk. 

Kaarten zijn verkrijgbaar bij Spiering en aan de zaal.

Foto: Mark Isarin

Lees ook

IMG_7909.jpg

Oplichters maken honderden slachtoffers: politie de straat op om inwoners wakker schudden

Of het nu gaat om nepbankmedewerkers, WhatsAppfraude of vermeende agenten: online oplichting zorgt voor honderden slachtoffers. Om inwoners bewust te maken van de gevaren, is daarom is een landelijke actiedag in het leven geroepen. Ook in onze streek gingen onder meer agenten en jongerenwerkers de straat op.

2606028031.jpg

Neergestoken man (21) in ziekenhuis overleden aan verwondingen

De 21-jarige man die maandagnacht zwaargewond raakte bij een steekpartij in Zwijndrecht, is aan zijn verwondingen overleden. Dat laat de politie via sociale media weten.

OPMA Vita Kovalenko.png

Op Pad Met Ad: over vrijheid versus onderdrukking in Oekraïne

De oorlog in Oekraïne die Europa vier jaar geleden overviel, is het onderwerp van een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad. Schrijfster Vita Kovalenko neemt presentator Ad van den Herik mee door de geschiedenis en de toekomst van het land. Ze laat zien dat de strijd om vrijheid en eigenheid iets is dat al vele honderden jaren door haar thuisland wordt gestreden.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37.jpeg

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.

brandweer talmastraat ha-gi

Gasleiding geraakt tijdens werkzaamheden in Hardinxveld-Giessendam

Een gasleiding is geraakt tijdens werkzaamheden aan de Talmastraat in Hardinxveld-Giessendam. Hierdoor ontstond buiten een woning een gaslekkage.

archieffotopolitie.png

Ambachtse woning doorzocht in drugsonderzoek, zeven mensen vast

Bij doorzoekingen van acht woningen, waarvan één in Hendrik-Ido-Ambacht, zijn eind vorige maand drugs, wapens en contant geld aangetroffen en in beslag genomen. Zeven mensen zijn aangehouden, meldt de politie deze week.