gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jubileumconcert Dordts Kamerorkest

Het Dordts Kamerorkest bestaat dertig jaar. De vereniging viert dit jubileum met een concert in de Wlhelminakerk op zaterdag 27 juni.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Eigenlijk bestaat het orkest al sinds eind viftiger jaren van de vorige eeuw, maar de feitelijke inschrijving als vereniging dateert uit 1985. Het orkest telt een vaste kern van ruim 20 professionele musici, conservatoriumstudenten en ervaren amateurs die elke week met elkaar repeteren. Het richt zich met name op de begeleiding van koren en oratoriumverenigingen in een straal van 150 km rond Dordrecht. Dat betekent dus zo ongeveer half Nederland. Per jaar verzorgt het daarnaast zo’n 10 tot 20 concerten in heel Nederland, treedt op bij de radio en in het buitenland.


Naast het DKO treedt tijdens het concert ook het Drechtsteden Jeugdorkest op bij een van de onderdelen van het programma.

Dit programma bestaat uit een reis door de tijd met werken van Rameau, Händel, Mozart, Beethoven, Schubert, Sibelius, Barber, Warlock, Bartok en Piazolla.

Het concert begint op zaterdag 27 juni om 20.00 uur in de Wlhelminakerk aan de Blekersdijk. 

Kaarten zijn verkrijgbaar bij Spiering en aan de zaal.

Foto: Mark Isarin

Lees ook

talkshowaantafel.png

Praat mee over de toekomst van zorg en gezondheid in onze streek

Zorg verandert. Dat merken steeds meer inwoners, of zij nu zorg nodig hebben of niet. Wat betekent dat voor onze streek? En wat kunnen inwoners zelf doen om gezond en zelfstandig te blijven?

zomerconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: zomerconcert Trinitatiskapel

Op 25 april trapten Karin Dolman en Caecilia Boschman een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

foto de brug2.png

Aan dit onderdeel van de Papendrechtsebrug wordt al bijna twee jaar gewerkt

De Papendrechtsebrug gaat in juli dicht voor al het verkeer. Negen maanden lang worden er flinke renovaties uitgevoerd aan de brug. Hoewel de renovatie ter plekke nog moet beginnen, wordt er bij Hollandia in Krimpen aan den IJssel al sinds 2024 gewerkt aan een heel belangrijk onderdeel: de nieuwe brugklep.

foto saba eiland.jpg

zoektocht

Vermiste man op Saba is medewerker ambulancedienst: ‘Iedereen is bezorgd’

De man die al sinds woensdag wordt vermist op het Caribisch eiland Saba, is de 53-jarige ambulanceverpleegkundige Erik Matthijsen. Dat bevestigt de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid op vragen van deze streekomroep. “Hij is op Saba voor werkzaamheden buiten zijn werk voor onze ambulancedienst.”

mosquito.png

Mosquito's verjagen overlastgevende jeugd, inzet wordt voortgezet

De inzet van zogeheten mosquito’s om overlastgevende jeugd te weren van de velden van voetbalclub ASWH in Hendrik-Ido-Ambacht, heeft het gewenste effect. Daarom wordt de inzet verder uitgebreid, meldt de burgemeester in een brief aan de gemeenteraad.

laboratorium_002_1.jpg

Drie voormalig stortplaatsen in onze streek onderzocht op zeer zorgwekkende stoffen

Bij drie gesloten stortplaatsen in onze streek wordt onderzocht of daaruit niet eerder onderzochte stoffen zich verspreiden via het grondwater. Het gaat om voormalige stortplaatsen aan de Noordweg in Zwijndrecht, aan de Lekdijk in Nieuw-Lekkerland en de Nieuwe Gorzen in Ridderkerk, die worden onderzocht op Zeer Zorgwekkende Stoffen (ZZS).