gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jubileumconcert Dordts Kamerorkest

Het Dordts Kamerorkest bestaat dertig jaar. De vereniging viert dit jubileum met een concert in de Wlhelminakerk op zaterdag 27 juni.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Eigenlijk bestaat het orkest al sinds eind viftiger jaren van de vorige eeuw, maar de feitelijke inschrijving als vereniging dateert uit 1985. Het orkest telt een vaste kern van ruim 20 professionele musici, conservatoriumstudenten en ervaren amateurs die elke week met elkaar repeteren. Het richt zich met name op de begeleiding van koren en oratoriumverenigingen in een straal van 150 km rond Dordrecht. Dat betekent dus zo ongeveer half Nederland. Per jaar verzorgt het daarnaast zo’n 10 tot 20 concerten in heel Nederland, treedt op bij de radio en in het buitenland.


Naast het DKO treedt tijdens het concert ook het Drechtsteden Jeugdorkest op bij een van de onderdelen van het programma.

Dit programma bestaat uit een reis door de tijd met werken van Rameau, Händel, Mozart, Beethoven, Schubert, Sibelius, Barber, Warlock, Bartok en Piazolla.

Het concert begint op zaterdag 27 juni om 20.00 uur in de Wlhelminakerk aan de Blekersdijk. 

Kaarten zijn verkrijgbaar bij Spiering en aan de zaal.

Foto: Mark Isarin

Lees ook

Clip0015.MXF.00_38_46_30.Still001

Geen zerk of urn: laatste rustplaats in het groen op nieuw natuurbegraafpark

Begraafplaats Achterambacht opent op 6 juni zijn deuren voor bezoekers die het nieuwe natuurbegraafpark willen bezoeken. “Een ontwikkeling waarmee we ons aanpassen op veranderende wensen van inwoners en bijdragen aan een duurzame en toekomstgerichte invulling van begraafplaats Achterambacht", aldus de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht.

autobrand

Opnieuw een auto in brand bij eetcafé: 'Wanneer houdt dit op?’

Een brandstichter heeft vrijdagnacht opnieuw toegeslagen op de parkeerplaats van het Dordtse eetcafé De Wilhelminaboom. Volgens eigenaresse Monique van Esseveld is deze keer de auto van een klant verwoest door vlammen.

Auto water

Duikers redden hondje uit te water geraakte auto

Het was dinsdagochtend even goed schrikken voor een man op leeftijd uit Oud-Alblas. De man parkeerde zijn auto aan de Noordhoek in Papendrecht en ging er eventjes op uit. Toen hij terug kwam bij zijn auto stond hij perplex: de auto, met daarin zijn hondje, was ineens verdwenen.

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

6b6fb625-dd66-398f-8d29-f92032775c36

Tim is jongste advocaat van Nederland, maar staat het liefst zo min mogelijk in de rechtbank

Op zijn twintigste werd Tim Groeneweg uit Dordrecht beëdigd als advocaat in Rotterdam, als jongste ooit in Nederland. Maar voor hem draait het werk niet om die titel of leeftijd. “Het gaat om het vertrouwen dat je krijgt.”

seringenstraat Papendrecht

Raad wil besluit over huisvesting statushouders overlaten aan nieuw college: ‘Politiek zuiver’

Een ruime meerderheid van de gemeenteraad van Papendrecht wil een besluit over de huisvesting van statushouders overlaten aan het nieuwe college. Het huidig gemeentebestuur stelt voor om mensen met een verblijfsvergunning tijdelijk te huisvesten in de voormalige asielopvang aan de Seringenstraat. Volgens de raad is het politiek zuiver om daarmee te wachten tot het nieuwe bestuur is aangetreden.