Dordrecht, Netherlands

Jubileumconcert Dordts Kamerorkest

Het Dordts Kamerorkest bestaat dertig jaar. De vereniging viert dit jubileum met een concert in de Wlhelminakerk op zaterdag 27 juni.
Gert van der Steen | 28 mei 2015 13:51 | Aangepast op 28 mei 2015 13:51
Eigenlijk bestaat het orkest al sinds eind viftiger jaren van de vorige eeuw, maar de feitelijke inschrijving als vereniging dateert uit 1985. Het orkest telt een vaste kern van ruim 20 professionele musici, conservatoriumstudenten en ervaren amateurs die elke week met elkaar repeteren. Het richt zich met name op de begeleiding van koren en oratoriumverenigingen in een straal van 150 km rond Dordrecht. Dat betekent dus zo ongeveer half Nederland. Per jaar verzorgt het daarnaast zo’n 10 tot 20 concerten in heel Nederland, treedt op bij de radio en in het buitenland.


Naast het DKO treedt tijdens het concert ook het Drechtsteden Jeugdorkest op bij een van de onderdelen van het programma.

Dit programma bestaat uit een reis door de tijd met werken van Rameau, Händel, Mozart, Beethoven, Schubert, Sibelius, Barber, Warlock, Bartok en Piazolla.

Het concert begint op zaterdag 27 juni om 20.00 uur in de Wlhelminakerk aan de Blekersdijk. 

Kaarten zijn verkrijgbaar bij Spiering en aan de zaal.

Foto: Mark Isarin

Lees ook

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is e...

Krijgt deze bekende Dordtenaar een standbeeld? Ad duikt in de wereld van Kees Buddingh’

Op maandag 24 november staat Dordrecht stil bij de 40e sterfdag van schrijver en dichter Kees Buddin...

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Hulpdiensten zijn woensdagmiddag uitgerukt voor een brand in een huis aan de Antareshof in Dordrecht...

Honderden kookboeken voor minima razendsnel 'uitverkocht'

De eerste druk van het kookboek van Quiet Drechtsteden, waarmee mensen met een laag inkomen goedkoop...

Taakstraf voor Dordtenaar die voetballer Noa Lang met de dood bedreigde

Dordtenaar Shayan D. (19) heeft een taakstraf van twintig uur gekregen voor de doodsbedreigingen die...

Dikke onvoldoendes voor openbare toiletten in onze regio, Sliedrecht scoort het laagst

Het is niet best gesteld met de toiletvriendelijkheid in Nederland en dat blijkt ook in onze streek ...