gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Justitie eist voorwaardelijke celstraf en een werkstraf voor dodelijk ongeluk aan Oranjelaan

bc320f05dcd37c0b5ef7ea813ded1b77

Justitie heeft acht maanden cel, waarvan vier en een half maand voorwaardelijk geëist, voor een fataal ongeluk in Dordrecht. Op 1 december van het vorig jaar werd op de Oranjelaan een 60-jarige fietser doodgereden. Naast de celstraf wordt een werkstraf van 140 uur gevraagd en het intrekken van het rijbewijs voor drie jaar.

 | Aangepast op
De 33-jarige bestuurder uit Zwijndrecht zou veel te hard hebben gereden, waarschijnlijk 91 km per uur, waar 50 is toegestaan. Volgens getuigen leek het erop dat de man bezig was met een straatrace. Ze spreken van 'ronkende motoren' en sterk accelereren van twee auto's.

De verdachte ontkent dat. Hij zegt dat hij een auto links van hem probeerde in te halen, omdat zijn wegdeel overging in een busbaan. Nadat de andere bestuurder ook harder ging rijden, gaf hij gas bij en klapte op de busbaan op de fietser. Volgens de bestuurder heeft hij het slachtoffer niet gezien.

Justitie zegt de straatrace niet te kunnen bewijzen maar spreekt wel van roekeloos rijgedrag. De eis zou betekenen dat de man niet terug hoeft naar de cel omdat hij al drie en een half maand heeft vastgezeten. De rechter doet op 10 juli uitspraak.

Dit nieuwsbericht is gemaakt in samenwerking met onze mediapartner Rijnmond.

Kijk hieronder naar een korte reportage van RTV Dordrecht over de eis.

Lees ook

kat vermist

Kat Oscar verdween op hoge snelheid, nu is hij terug bij Remco: 'Ik kon bijna niet praten'

Mooi nieuws: de ruim anderhalve week vermiste kat Oscar is gevonden. Oscar verdween op hoge snelheid vanuit Rijsoord, maar werd woensdagavond door iemand gezien in het Brabantse Oudenbosch. Zijn baasje Remco van Die is opgelucht: “Toen ik werd gebeld, kon ik bijna niet praten."

THUMB WEBSITE

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.

IMG_7275 (1)

Let op: dit station staat donderdagavond opnieuw vol met hulpdiensten

Hulpdiensten zijn donderdagavond opnieuw massaal op station Dordrecht te vinden. Niet vanwege een groots incident, maar vanwege een oefening. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid wil hiermee de samenwerking tussen de betrokken hulpdiensten verder verbeteren.

Fakkelprotest Nieuw-Lekkerland

Opnieuw protest tegen mogelijk azc, demonstranten tonen tientallen fakkels

In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.

Point Blur_Jun112026_065550

Auto crasht op brug, bestuurder (33) aangehouden voor rijden onder invloed

Een 33-jarige man is woensdagavond laat aangehouden na een auto-ongeluk op de Zwijndrechtsebrug. Volgens de politie reed de man onder invloed.