gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Karasahin is failliet

De omstreden Dordtse zakenman en zelfverklaarde 'bezwarentijger' Mustafa Karasahin is failliet verklaard door de rechtbank. Het faillissement is aangevraagd door schuldeisers Rabobank en de gemeente Dordrecht. Het gevolg is dat al zijn bezittingen en dus ook al zijn onroerend goed (inclusief zijn eigen woonhuis) door de curator worden verkocht. Of de gemeente Dordrecht al haar geld terug krijgt is onzeker.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
Het faillissement werd afgelopen donderdag uitgesproken. De bank had naar verluidt een hypotheekschuld van ruim 1,2 miljoen euro te vereffenen. Ook de belastingdienst had vorderingen uitstaan. Deze partijen worden het eerst afbetaald met de opbrengst van de failliete boedel die beheerd wordt door de Rotterdamse curator mr. Jeroen Princen. Dan pas komt de gemeente Dordrecht in zicht, die zo'n acht ton eist aan achterstallige dwangsommen en belastingen.

Dordrecht zegt geen uitspraken te willen doen over het resultaat van de executie van de failliete boedel, maar duidelijk is dat zij door haar lage plaats op de ranglijst van schuldeisers niet al haar geld terug krijgt. Toch mag de Drechtstad enigszins tevreden zijn. De nieuwe eigenaren van de panden kunnen zullen zich naar alle waarschijnlijkheid beter gedragen en nu Karasahin zijn eigendommen kwijt is, is hij geen 'belanghebbende' meer in de zin van de wet waardoor hij zijn beruchte lawine aan bezwaarschriften niet meer kan indienen.

Onlangs werd een einde gemaakt aan de gijzeling van Karashin. Die maatregel werd vorig jaar wegens zijn geldschuld aan Dordrecht opgelegd maar heeft dus niet mogen baten. Ook wordt de Turkse zakenman nog verdacht van enkele strafbare feiten. Waaronder valsheid in geschrifte en het bedreigen van medewerkers van de Omgevingsdienst. Karasahij bevindt zich nu in Turkije en overweegt daar te gaan wonen. Het lot van zijn bedrijf Truva B.V. ligt in handen van curator Princen.

Lees ook

paul nuijten

Excuses na vijfde nederlaag op rij FC Dordrecht, ‘alleen woorden zeggen niets’

Trainer Paul Nuijten zegt sorry tegen de naar Oss meegereisde fans van FC Dordrecht. De Schapekoppen leden in Brabant een pijnlijke 3-0 nederlaag, waardoor de ploeg minstens tot zondag hekkensluiter in de Keuken Kampioen Divisie is.

Driehoeksveer-1

Gemeenten willen Driehoeksveer in de vaart houden, maar toekomst is nog onzeker

De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.

Nieuw project (1)

Zes aanhoudingen in gruwelijke verkrachtingszaak: ‘Alle grenzen zijn overschreden’

Een 18-jarig meisje is vorig jaar door meerdere mannen verkracht op een parkeerplaats in Sliedrecht. Zes verdachten zijn opgepakt, het Openbaar Ministerie (OM) wil hen vervolgen voor opzetverkrachting waarbij er dwang is toegepast en geweld tegen haar is gebruikt.

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.

coalitiepapendrecht

PVV niet in nieuw college Papendrecht? 'Politiek niet uit te leggen'

De PVV is uitgespeeld in de coalitievorming in Papendrecht. Dat zegt Nikita de Ruiter, fractievoorzitter van de partij die bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen kreeg. Volgens De Ruiter wordt de PVV buiten de coalitie gehouden en zijn nu zes andere partijen met elkaar in gesprek om te kijken of zij formatiegesprekken kunnen gaan voeren.