gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Karasahin is failliet

De omstreden Dordtse zakenman en zelfverklaarde 'bezwarentijger' Mustafa Karasahin is failliet verklaard door de rechtbank. Het faillissement is aangevraagd door schuldeisers Rabobank en de gemeente Dordrecht. Het gevolg is dat al zijn bezittingen en dus ook al zijn onroerend goed (inclusief zijn eigen woonhuis) door de curator worden verkocht. Of de gemeente Dordrecht al haar geld terug krijgt is onzeker.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
Het faillissement werd afgelopen donderdag uitgesproken. De bank had naar verluidt een hypotheekschuld van ruim 1,2 miljoen euro te vereffenen. Ook de belastingdienst had vorderingen uitstaan. Deze partijen worden het eerst afbetaald met de opbrengst van de failliete boedel die beheerd wordt door de Rotterdamse curator mr. Jeroen Princen. Dan pas komt de gemeente Dordrecht in zicht, die zo'n acht ton eist aan achterstallige dwangsommen en belastingen.

Dordrecht zegt geen uitspraken te willen doen over het resultaat van de executie van de failliete boedel, maar duidelijk is dat zij door haar lage plaats op de ranglijst van schuldeisers niet al haar geld terug krijgt. Toch mag de Drechtstad enigszins tevreden zijn. De nieuwe eigenaren van de panden kunnen zullen zich naar alle waarschijnlijkheid beter gedragen en nu Karasahin zijn eigendommen kwijt is, is hij geen 'belanghebbende' meer in de zin van de wet waardoor hij zijn beruchte lawine aan bezwaarschriften niet meer kan indienen.

Onlangs werd een einde gemaakt aan de gijzeling van Karashin. Die maatregel werd vorig jaar wegens zijn geldschuld aan Dordrecht opgelegd maar heeft dus niet mogen baten. Ook wordt de Turkse zakenman nog verdacht van enkele strafbare feiten. Waaronder valsheid in geschrifte en het bedreigen van medewerkers van de Omgevingsdienst. Karasahij bevindt zich nu in Turkije en overweegt daar te gaan wonen. Het lot van zijn bedrijf Truva B.V. ligt in handen van curator Princen.

Lees ook

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.

rwsdrechttunnel (1)

Tunnel weer open na ongeluk met twee vrachtwagens

Op de A16 richting Breda is donderdagmiddag in de Drechttunnel een ongeluk gebeurd met twee vrachtwagens. De parallelbuis van de tunnel was afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden. Inmiddels is de weg weer vrij.

marktstockfotopexels

Weekmarkt Giessenburg verhuist vanwege werkzaamheden

De weekmarkt in Giessenburg verkast tijdelijk naar een andere plek. Vanwege werkzaamheden aan de Dorpsstraat is de markt vanaf zaterdag 19 september aan de Peursumseweg te vinden, op het parkeerterrein bij Gezondheidscentrum Giessenburg.

gebroedersdewitt

Tientallen mensen herdenken moord op gebroeders De Witt: 'Hun nalatenschap ook nu nog van betekenis'

Tientallen belangstellenden hebben donderdagavond de herdenking van de moord op de gebroeders De Witt bijgewoond op de Visbrug in Dordrecht. Het was de tiende keer dat stil werd gestaan bij deze gebeurtenis, die al in 1672 plaatsvond.

foto artikel blieb

Met deze tool vind je spelenderwijs je nieuwe leesboek

Bibliotheek AanZet komt met iets nieuws: een tablet waarmee kinderen kunnen onderzoeken wat hun volgende leesboek gaat worden. Een Blieb. Via een tablet maken kinderen een eigen robot en kiezen ze een wereld, onderwerp en emotie die ze interessant vinden. De Blieb geeft dan op basis van die keuzes boekentips.

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”