gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Karasahin is failliet

De omstreden Dordtse zakenman en zelfverklaarde 'bezwarentijger' Mustafa Karasahin is failliet verklaard door de rechtbank. Het faillissement is aangevraagd door schuldeisers Rabobank en de gemeente Dordrecht. Het gevolg is dat al zijn bezittingen en dus ook al zijn onroerend goed (inclusief zijn eigen woonhuis) door de curator worden verkocht. Of de gemeente Dordrecht al haar geld terug krijgt is onzeker.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
Het faillissement werd afgelopen donderdag uitgesproken. De bank had naar verluidt een hypotheekschuld van ruim 1,2 miljoen euro te vereffenen. Ook de belastingdienst had vorderingen uitstaan. Deze partijen worden het eerst afbetaald met de opbrengst van de failliete boedel die beheerd wordt door de Rotterdamse curator mr. Jeroen Princen. Dan pas komt de gemeente Dordrecht in zicht, die zo'n acht ton eist aan achterstallige dwangsommen en belastingen.

Dordrecht zegt geen uitspraken te willen doen over het resultaat van de executie van de failliete boedel, maar duidelijk is dat zij door haar lage plaats op de ranglijst van schuldeisers niet al haar geld terug krijgt. Toch mag de Drechtstad enigszins tevreden zijn. De nieuwe eigenaren van de panden kunnen zullen zich naar alle waarschijnlijkheid beter gedragen en nu Karasahin zijn eigendommen kwijt is, is hij geen 'belanghebbende' meer in de zin van de wet waardoor hij zijn beruchte lawine aan bezwaarschriften niet meer kan indienen.

Onlangs werd een einde gemaakt aan de gijzeling van Karashin. Die maatregel werd vorig jaar wegens zijn geldschuld aan Dordrecht opgelegd maar heeft dus niet mogen baten. Ook wordt de Turkse zakenman nog verdacht van enkele strafbare feiten. Waaronder valsheid in geschrifte en het bedreigen van medewerkers van de Omgevingsdienst. Karasahij bevindt zich nu in Turkije en overweegt daar te gaan wonen. Het lot van zijn bedrijf Truva B.V. ligt in handen van curator Princen.

Lees ook

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.

Concertant in de historische kerkzaal

Zondag op TV Dordrecht: 'Spaans' zomerconcert

Karin Dolman en Caecilia Boschman trapten eerder dit jaar een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

20261021_093104

Pontje erbij? Rijkswaterstaat 'in gesprek' over extra vaartuig in de spits

Er komt mogelijk een extra pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht. Vanwege drukte op de ene pont die vaart zoekt Rijkswaterstaat naar oplossingen. Een voorlopige oplossing is een vaart in de spits eruit halen. Tot onbegrip van reizigers.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

1a781aef-5f07-32a7-bd77-5353a15eb074

Topdrukte bij egelopvang, maar tekort aan kruiken: 'We hebben nieuwe nodig'

Topdrukte bij Egelopvang Papendrecht. In een week tijd zijn daar zestig kleine egels terechtgekomen. De diertjes zijn vaak onderkoeld en moeten flink aansterken. De opvang gebruikt daar speciale kruiken voor, maar er is een probleem: ze raken op.

wevershoevegooglemaps

Al twee jaar staat deze 18e-eeuwse hoeve leeg, maar nu komen er gloednieuwe woningen in

Al ruim twee jaar lang staat de eeuwenoude boerderij de Wevershoeve in Rijsoord leeg. Waar het pand eerst decennialang werd gebruikt als restaurant, moest het rijksmonument op zoek naar een nieuwe bestemming. Inmiddels is die definitief gevonden: er komen woningen in de hoeve.