gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kinderdagverblijven zoeken naar alternatief vervoer

1c7848af111ed23b9b4171388e726440.jpg

De Stichting Dordtse Kinderopvang (SDK) zoekt naar ander vervoer in plaats van de Stint. Sinds dinsdag is het verboden om de elektrische bolderkar op de openbare weg te gebruiken.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Minsiter Cora van Nieuwenhuizen maakte maandagmiddag bekend dat het vervoer voorlopig niet gebruikt mag worden. Uit onderzoek van de inspectie, politie en NFI (Nederlands Forensisch Instituut) komen twijfels naar voren over de technische constructie van de Stint. Er zijn meerdere problemen gevonden die ertoe kunnen leiden dat de Stint stilvalt of juist niet meer remt.

Dit onderzoek volgt op het ongeluk in Oss op 20 september. Daar kwamen vier kinderen om het leven toen een Stint op een trein botste. Een ander kind en een begeleidster raakten gewond. De onderzoeken van inspectie, NFI en politie naar de Stints zijn nog niet afgerond.

Kinderopvang Bambino zet bussen in om kinderen te halen en te brengen. Zij stopten direct na het ongeval met het gebruik van de Stint. “Omdat we al eerder al gestopt zijn, daardoor zijn we nu goed voorbereid”, zegt Willemijn ten Brinke van Bambino.

“Voorlopig blijven de Stints op de locaties staan, we hebben nog geen informatie gekregen over wat er met de karren moet gebeuren."

Kinderopvang SDK kijkt per locatie wat voor een alternatief er komt in plaats van de Stint. “Veiligheid staat bij ons voorop, wat de alternatieven precies worden weten we nog niet,” vertelt een woordvoerder. “Voorlopig is het improviseren.”

"Ik besef dat dit een ingrijpend besluit is, met ook praktische gevolgen voor de kinderdagverblijven. Maar iedereen realiseert zich dat de veiligheid vooropstaat. Daarom heb ik dit besluit genomen", zei de minister in een persconferentie. De Stints worden in ieder geval van de weg gehaald tot alle onderzoeken zijn afgerond.

(foto: stintum.com)

Lees ook

VrijheidsdebatDordt.png

Leerlingen Johan de Witt winnen vrijheidsdebat: ‘Je mening in het debat doet er toe’

Vrijheid, veiligheid én hoe om te gaan met een eventueel dreigende oorlog? Onderwerpen die in de Nederlandse politiek vaak worden behandeld in debatten. Maar hoe denken jongeren over deze onderwerpen? In het Hof van Nederland in Dordrecht deden 60 leerlingen van alle onderwijsrichtingen van het voortgezet onderwijs uit ons land mee aan het vrijheidsdebat

IMG_7942.jpeg

Deze oud-raadsleden ontvangen Johan de Witt-speld

Oud-raadsleden Irene Koene en Kitty Kruger hebben de Johan de Witt-speld gekregen. Ze kregen de speld dinsdagmiddag bij hun afscheid van de Dordtse gemeenteraad uit handen van burgemeester Nanning Mol, voor hun jarenlange inzet voor de Dordtse gemeenteraad en de lokale democratie.

FC Dordrecht contracten

FC Dordrecht zegt contracten van vijf spelers op, maar deze smaakmakers blijven langer

De aflopende contracten van vijf spelers van FC Dordrecht worden formeel opgezegd. Daarover heeft de club de desbetreffende spelers geïnformeerd. Toch betekent dit niet automatisch dat zij deze zomer de club verlaten.

foto ijzergieterij

Deze inwoners hebben invloed op nieuw kunstwerk

Bewoners van Hardinxveld-Giessendam opgelet! Je kunt namelijk invloed hebben op het ontwerp van een nieuw kunstwerk in het woongebied de IJzergieterij. Dat kunstwerk moet komen op het plein voor de appartementsgebouwen, genaamd 'het Podium'. De gemeente roept mensen op om de kunstenaar tips of inspiratie te geven en dat mag van alles zijn.

pvv dordrecht_verkenner.png

PVV Dordrecht weigert gesprek met verkenner

De PVV in Dordrecht weigert in gesprek te gaan met verkenner Corry van Rhee-Oud Ammerveld. Zij heeft zich tijdens de campagnetijd van de Tweede Kamerverkiezingen in oktober 2025 uitgesproken over de manier waarop partijleider Geert Wilders campagne voerde. De PVV heeft hierdoor geen vertrouwen in de neutraliteit van Van Rhee-Oud Ammerveld tijdens het verkenningsproces.

kermisstock.jpg

Op deze kermis mag iedereen gefouilleerd worden

Iedereen die zich deze en volgende week rondom de kermis in Ridderkerk begeeft, mag preventief gefouilleerd worden. De gemeente heeft in samenspraak met de politie en het Openbaar Ministerie (OM) een veiligheidsrisicogebeid aangewezen, om zo wapenbezit de kop in te drukken.