gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kinderdagverblijven zoeken naar alternatief vervoer

1c7848af111ed23b9b4171388e726440

De Stichting Dordtse Kinderopvang (SDK) zoekt naar ander vervoer in plaats van de Stint. Sinds dinsdag is het verboden om de elektrische bolderkar op de openbare weg te gebruiken.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Minsiter Cora van Nieuwenhuizen maakte maandagmiddag bekend dat het vervoer voorlopig niet gebruikt mag worden. Uit onderzoek van de inspectie, politie en NFI (Nederlands Forensisch Instituut) komen twijfels naar voren over de technische constructie van de Stint. Er zijn meerdere problemen gevonden die ertoe kunnen leiden dat de Stint stilvalt of juist niet meer remt.

Dit onderzoek volgt op het ongeluk in Oss op 20 september. Daar kwamen vier kinderen om het leven toen een Stint op een trein botste. Een ander kind en een begeleidster raakten gewond. De onderzoeken van inspectie, NFI en politie naar de Stints zijn nog niet afgerond.

Kinderopvang Bambino zet bussen in om kinderen te halen en te brengen. Zij stopten direct na het ongeval met het gebruik van de Stint. “Omdat we al eerder al gestopt zijn, daardoor zijn we nu goed voorbereid”, zegt Willemijn ten Brinke van Bambino.

“Voorlopig blijven de Stints op de locaties staan, we hebben nog geen informatie gekregen over wat er met de karren moet gebeuren."

Kinderopvang SDK kijkt per locatie wat voor een alternatief er komt in plaats van de Stint. “Veiligheid staat bij ons voorop, wat de alternatieven precies worden weten we nog niet,” vertelt een woordvoerder. “Voorlopig is het improviseren.”

"Ik besef dat dit een ingrijpend besluit is, met ook praktische gevolgen voor de kinderdagverblijven. Maar iedereen realiseert zich dat de veiligheid vooropstaat. Daarom heb ik dit besluit genomen", zei de minister in een persconferentie. De Stints worden in ieder geval van de weg gehaald tot alle onderzoeken zijn afgerond.

(foto: stintum.com)

Lees ook

burgderaadtsingelverkeersbord

Nieuwe borden bij fietsoversteek: wie heeft er hier voorrang?

De gemeente Dordrecht heeft aanpassingen gedaan aan de fietsoversteekplaats op de Burgemeester de Raadtsingel. Aan beide kanten zijn nu, op zo'n vijftig meter van de oversteek, opvallende gele waarschuwingsborden met knipperlichten geplaatst.

Explosie Doctor Boutensstraat ZWI (Busink)

Explosie op balkon van woning, kinderen nagekeken door ambulancepersoneel

Bij een explosie op het balkon van een portiekwoning aan de Dr. Boutensstraat in Zwijndrecht zijn zondagavond twee ruiten gesneuveld. Ook ontstond er een kleine brand, die door de brandweer is geblust.

wevershoevegooglemaps

Al twee jaar staat deze 18e-eeuwse hoeve leeg, maar nu komen er gloednieuwe woningen in

Al ruim twee jaar lang staat de eeuwenoude boerderij de Wevershoeve in Rijsoord leeg. Waar het pand eerst decennialang werd gebruikt als restaurant, moest het rijksmonument op zoek naar een nieuwe bestemming. Inmiddels is die definitief gevonden: er komen woningen in de hoeve.

cobra6politie

Tassen vol illegaal vuurwerk op slaapkamer en in garagebox: jongen (16) en vrouw (25) opgepakt

Op meerdere plekken in de regio is vorige week illegaal vuurwerk in beslag genomen. Het gaat onder meer om honderden cobra's, verschillende soorten shells en nitraten. Een 16-jarige jongen uit Dordrecht en een 25-jarige vrouw uit Arkel zijn aangehouden.

PSX_20261024_091726

BMW uitgebrand op parkeerplaats

Een geparkeerde BMW in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand.

milou van wijk

Van Wijk en Busch naar WK kortebaanzwemmen

De Dordtse Kim Busch en de in Zwijndrecht geboren Milou van Wijk gaan naar de wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen. Tijdens de kwalificatiedagen verzekerden de zwemsters zich van een ticket naar het WK, begin december in de Chinese hoofdstad Peking.