gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kolff sluit strengere maatregelen in Zuid-Holland Zuid niet uit

714207fdc6c3cac30452b9328e4db268

Het aantal coronabesmettingen is ten opzichte van vorige week verdubbeld in de regio Zuid-Holland Zuid. Er zijn vooralsnog geen strengere maatregelen nodig, maar als mensen zich niet aan de regels houdenkunnen die er alsnog komen, waarschuwt burgemeester Kolff.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
“Ieder moet voor zich bepalen wat verstandig is, en dat zie ik gelukkig ook wel veel gebeuren,” zegt Kolff, “maar aan mij de taak om de mensen die dat minder goed doen tot de orde te blijven roepen. Daar hebben zijzelf maar ook anderen heel veel baat bij.”

Premier Rutte hekelde eerder deze week al onvoorzichtige voetbalfans in het hele land, ook op straat lijken de coronamaatregelen steeds slechter te worden nageleefd. “Dat is erg zorgelijk natuurlijk,” zegt Kolff. “We hebben hierover apart vergaderd met de Veiligheidsregio’s en de minister. Het is écht heel belangrijk dat we de maatregelen strikt blijven naleven om een tweede golf en tweede lockdown te voorkomen.” De gevolgen daarvan zouden voor de samenleving nog veel groter zijn, aldus Kolff. “We hebben hier met elkaar de hand in.” Of er voor regio Zuid-Holland Zuid ook strengeren maatregelen aangekondigd worden later deze week, kan de burgemeester niet uitsluiten.

Foto: Jordy Nijenhuis


Lees ook

hoogblokland

azc

Nu definitief: op deze twee plekken komen opvanglocaties voor asielzoekers

De gemeente Molenlanden gaat asielzoekers opvangen aan de Melkweg in Bleskensgraaf en aan de Beemdweg in Hoogblokland. Het gaat om een definitief besluit, meldt de gemeente. Het COA gaat de plannen per opvanglocatie nu verder uitwerken.

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.

merwedebrugrws

Merwedebrug vijf nachten dicht voor alle verkeer

De Merwedebrug is al verboden terrein voor vrachtverkeer, maar in augustus gaat de brug in de A27 ook vijf nachten dicht voor automobilisten en fietsers. Dit vanwege onderhoudswerkzaamheden aan de brugklep.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Het Zuigkwartet

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met het Dordtse theatergezelschap Het Zuigkwartet. Na de eerdere theatervoorstelling over de bekende Dordtenaar Willie Batenburg richten zij zich nu op een ander bekende Dordtenaar: schrijver en dichter C. Buddingh'.

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.