gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kolff sluit strengere maatregelen in Zuid-Holland Zuid niet uit

714207fdc6c3cac30452b9328e4db268

Het aantal coronabesmettingen is ten opzichte van vorige week verdubbeld in de regio Zuid-Holland Zuid. Er zijn vooralsnog geen strengere maatregelen nodig, maar als mensen zich niet aan de regels houdenkunnen die er alsnog komen, waarschuwt burgemeester Kolff.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
“Ieder moet voor zich bepalen wat verstandig is, en dat zie ik gelukkig ook wel veel gebeuren,” zegt Kolff, “maar aan mij de taak om de mensen die dat minder goed doen tot de orde te blijven roepen. Daar hebben zijzelf maar ook anderen heel veel baat bij.”

Premier Rutte hekelde eerder deze week al onvoorzichtige voetbalfans in het hele land, ook op straat lijken de coronamaatregelen steeds slechter te worden nageleefd. “Dat is erg zorgelijk natuurlijk,” zegt Kolff. “We hebben hierover apart vergaderd met de Veiligheidsregio’s en de minister. Het is écht heel belangrijk dat we de maatregelen strikt blijven naleven om een tweede golf en tweede lockdown te voorkomen.” De gevolgen daarvan zouden voor de samenleving nog veel groter zijn, aldus Kolff. “We hebben hier met elkaar de hand in.” Of er voor regio Zuid-Holland Zuid ook strengeren maatregelen aangekondigd worden later deze week, kan de burgemeester niet uitsluiten.

Foto: Jordy Nijenhuis


Lees ook

Tom Hartman maakt muziek na psychose

Hoe een psychose Tom tot een liedje bracht: ‘Heb het van me afgeschreven’

Een psychose verwerken, hoe doe je dat? Voor Tom Hartman uit Dordrecht was muziek het antwoord. Tien jaar geleden belandde hij in een psychose en gebruikte hij muziek om eruit te komen. Deze maand is een van de nummers die hij toen schreef uitgekomen. Tom vertelt ons wat dat voor hem betekent.

PSX_20261028_200553

Automobilist rijdt onder invloed tegen boom

Aan de Peppelweg in Groot-Ammers is woensdagavond een auto tegen een boom gebotst. De bestuurder bleek na tests onder invloed te zijn van alcohol. Hij is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_05_19_03.Still001

Lucinda Brand kondigt afscheid als wielrenner aan, al verlaat ze de sport niet

Lucinda Brand gaat in 2028 met wielerpensioen. Dat maakte de 37-jarige Dordtse dinsdag bekend. Het Duitse Canyon-Sram wordt haar laatste wegteam, waar ze daarna onderdeel van de technische staf wordt.

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.