gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kolff sluit strengere maatregelen in Zuid-Holland Zuid niet uit

714207fdc6c3cac30452b9328e4db268

Het aantal coronabesmettingen is ten opzichte van vorige week verdubbeld in de regio Zuid-Holland Zuid. Er zijn vooralsnog geen strengere maatregelen nodig, maar als mensen zich niet aan de regels houdenkunnen die er alsnog komen, waarschuwt burgemeester Kolff.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
“Ieder moet voor zich bepalen wat verstandig is, en dat zie ik gelukkig ook wel veel gebeuren,” zegt Kolff, “maar aan mij de taak om de mensen die dat minder goed doen tot de orde te blijven roepen. Daar hebben zijzelf maar ook anderen heel veel baat bij.”

Premier Rutte hekelde eerder deze week al onvoorzichtige voetbalfans in het hele land, ook op straat lijken de coronamaatregelen steeds slechter te worden nageleefd. “Dat is erg zorgelijk natuurlijk,” zegt Kolff. “We hebben hierover apart vergaderd met de Veiligheidsregio’s en de minister. Het is écht heel belangrijk dat we de maatregelen strikt blijven naleven om een tweede golf en tweede lockdown te voorkomen.” De gevolgen daarvan zouden voor de samenleving nog veel groter zijn, aldus Kolff. “We hebben hier met elkaar de hand in.” Of er voor regio Zuid-Holland Zuid ook strengeren maatregelen aangekondigd worden later deze week, kan de burgemeester niet uitsluiten.

Foto: Jordy Nijenhuis


Lees ook

pexels-hitechsas-5772732

Vier jaar cel voor asielzoeker (22) na dubbele poging verkrachting en geweld

De rechter heeft vier jaar cel opgelegd aan een asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die zich wilde vergrijpen aan twee vrouwen in Rotterdam. Dat gebeurde op 28 februari 2026 in de Agniesebuurt en in Schiebroek.

PSX_20260909_161615

Brand in meterkast van huis, bewoners snel buiten

In een huis in Zwijndrecht heeft woensdagmiddag brand in een meterkast gewoed. Bewoners voorkwamen verspreiding van de brand door de meterkast dicht te doen.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

mishandelingconducteur

Beelden van verdachte mishandeling treinconducteur nu ook in Opsporing Verzocht

De verdachte die bijna een jaar geleden een conducteur mishandelde in een trein bij station Sliedrecht, is nog altijd niet opgepakt. De politie bracht eerder al herkenbare beelden van de man naar buiten, maar heeft deze maandagavond ook getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.