Dordrecht, Netherlands

Kolff sluit strengere maatregelen in Zuid-Holland Zuid niet uit

Het aantal coronabesmettingen is ten opzichte van vorige week verdubbeld in de regio Zuid-Holland Zuid. Er zijn vooralsnog geen strengere maatregelen nodig, maar als mensen zich niet aan de regels houdenkunnen die er alsnog komen, waarschuwt burgemeester Kolff.
Vivian Rutte | 22 september 2020 17:30 | Aangepast op 22 september 2020 17:30
“Ieder moet voor zich bepalen wat verstandig is, en dat zie ik gelukkig ook wel veel gebeuren,” zegt Kolff, “maar aan mij de taak om de mensen die dat minder goed doen tot de orde te blijven roepen. Daar hebben zijzelf maar ook anderen heel veel baat bij.”

Premier Rutte hekelde eerder deze week al onvoorzichtige voetbalfans in het hele land, ook op straat lijken de coronamaatregelen steeds slechter te worden nageleefd. “Dat is erg zorgelijk natuurlijk,” zegt Kolff. “We hebben hierover apart vergaderd met de Veiligheidsregio’s en de minister. Het is écht heel belangrijk dat we de maatregelen strikt blijven naleven om een tweede golf en tweede lockdown te voorkomen.” De gevolgen daarvan zouden voor de samenleving nog veel groter zijn, aldus Kolff. “We hebben hier met elkaar de hand in.” Of er voor regio Zuid-Holland Zuid ook strengeren maatregelen aangekondigd worden later deze week, kan de burgemeester niet uitsluiten.

Foto: Jordy Nijenhuis


Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

Politie zet 'lokpuber' in tegen kinderprostitutie: ‘Ik wist niet dat het strafbaar was’

Op zijn fiets rijdt de man naar het afgesproken adres in Dordrecht, geld en glijmiddel bij zich. Daa...

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Dordrecht krijgt vier nachtwinkels. De meeste daarvan zullen compleet nieuwe zaken worden. De winkel...

Brandweer uitgerukt voor schoorsteenbrand in Papendrecht

Aan de Westeind in Papendrecht was donderdagmiddag rond 15.00 uur een schoorsteenbrand. De vlammen k...

Hoe is FC Dordrecht 2026 begonnen? De Plucheplakkers buigen zich over dat en meer

De Plucheplakkers blikken terug op het eerste duel van FC Dordrecht in 2026. Ze noteren een 1-1 geli...

Kelly (38) krijgt ook in hoger beroep cel en tbs voor moord op 9-jarige zoon

De 38-jarige Kelly V. die haar zoontje Kian (9) om het leven bracht, is in hoger beroep veroordeeld...

Jonge bomen en struiken krijgen een tweede leven met uitdeelactie in Papendrecht

Liefhebbers van het planten en onderhouden van bomen en struiken kunnen op 30 januari hun hart ophal...