Dordrecht, Netherlands

Kolff sluit strengere maatregelen in Zuid-Holland Zuid niet uit

Het aantal coronabesmettingen is ten opzichte van vorige week verdubbeld in de regio Zuid-Holland Zuid. Er zijn vooralsnog geen strengere maatregelen nodig, maar als mensen zich niet aan de regels houdenkunnen die er alsnog komen, waarschuwt burgemeester Kolff.
Vivian Rutte | 22 september 2020 17:30 | Aangepast op 22 september 2020 17:30
“Ieder moet voor zich bepalen wat verstandig is, en dat zie ik gelukkig ook wel veel gebeuren,” zegt Kolff, “maar aan mij de taak om de mensen die dat minder goed doen tot de orde te blijven roepen. Daar hebben zijzelf maar ook anderen heel veel baat bij.”

Premier Rutte hekelde eerder deze week al onvoorzichtige voetbalfans in het hele land, ook op straat lijken de coronamaatregelen steeds slechter te worden nageleefd. “Dat is erg zorgelijk natuurlijk,” zegt Kolff. “We hebben hierover apart vergaderd met de Veiligheidsregio’s en de minister. Het is écht heel belangrijk dat we de maatregelen strikt blijven naleven om een tweede golf en tweede lockdown te voorkomen.” De gevolgen daarvan zouden voor de samenleving nog veel groter zijn, aldus Kolff. “We hebben hier met elkaar de hand in.” Of er voor regio Zuid-Holland Zuid ook strengeren maatregelen aangekondigd worden later deze week, kan de burgemeester niet uitsluiten.

Foto: Jordy Nijenhuis


Meest gelezen

Snus leidt tot onwelwording in klaslokaal: 'Echt heftig'

Redactie Streek 56 | 21 mei 2025 16:55

Lees ook

Touringcarbussen zorgen veel overlast in Dordtse woonwijk: 'Ik ben er nu echt klaar mee'

De gemeente Dordrecht gaat de overlast van touringcarbussen rondom de Wantijkade aanpakken. Bewoners...

112-nieuws: fietsers raken gewond na aanrijdingen

Bij meerdere ongelukken in Dordrecht zijn donderdagmiddag fietsers gewond geraakt. Het ging mis op h...

Mees (10) heeft een plan voor meer zonbescherming, gemeenteraad stemt unaniem in

Te veel zon is voor niemand goed. Daarom bedacht de 10-jarige Mees van Veen uit Papendrecht een plan...

Nieuwe pendelbus voor Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht

Het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft een nieuwe pendelbus. Deze bus brengt patiënten ...

Alblasserdam bezorgd om probleemjeugd: ‘Verbinding verdient opnieuw aandacht’

Probleemjongeren in en om Alblasserdam houden de gemoederen flink bezig. Een bezorgd gemeentebestuur...

Wil je impact maken? Deel je ideeën met deze gemeenteraad

Alle inwoners van Zwijndrecht en Heerjansdam kunnen deze donderdag in gesprek gaan met de gemeentera...