Dordrecht, Netherlands

Koning opent tentoonstelling over Synode Dordrecht

Koning Willem-Alexander heeft in Dordrecht de tentoonstelling geopend over de Synode van Dordrecht.
Jordy Nijenhuis | 10 november 2018 22:40 | Aangepast op 10 november 2018 22:40
De expositie blikt terug op de grote kerkvergadering die in november 1618 (dit jaar 400 jaar geleden begon). De Synode moest een einde maken in de godsdienststrijd tussen de remonstranten en de contraremonstranten.

Een van de uitkomsten van de vergadering, die zeven maanden duurde, was dat voor het eerst een bijbel officieel in het Nederlands werd vertaald.

Een robot gaat deze Statenvertaling herschrijven. Koning Willem Alexander drukte vanavond op een knop, waarmee de robot aan de klus begon, die ook zeven maanden gaat duren.

De tentoonstelling over de Synode in Dordrecht is nog te zien tot en met mei.

Tijdens de openingsdienst in de Augustijnenkerk hield Piet Hein Donner een verzoeningsrede. Die is

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Auto te water in Stadspolders, vrouw loopt nat pak op

Corrado Francke | 7 jul 2025 10:23

Lees ook

FC Dordrecht verliest van Anderlecht in oefenduel met komische tint

FC Dordrecht heeft zaterdag een oefenwedstrijd tegen het Belgische Anderlecht met 5-0 verloren. Hoew...

LIVE: zonnige zaterdag op Big Rivers, mis hier niets van het festival

Big Rivers, het grootste festival van onze streek, viert dit weekend het 25-jarig jubileum. RTV Dord...

Laatste noot geklonken: leerorkest verdwijnt van Dordtse basisscholen

Het Leerorkest Drechtsteden verdwijnt uit de Dordtse klaslokalen. Alle basisscholen waar het orkest ...

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Big Rivers is vrijdagavond uit de startblokken geschoten. Met allerlei soorten muziek, genoeg verfri...

Mister Big Rivers zwaait af: 'Dit was een toppertje'

Bas de Zwart (71) houdt het na 22 jaar voor gezien. Hij bracht Big Rivers van klein festival naar ee...

Drechttunnel deels dicht na ongeluk

Eén tunnelbuis van de Drechttunnel richting Breda is vrijdagmiddag afgesloten na een ongeluk. Volgen...