gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kraakpanden nog niet plat

De kraakpanden aan de Papendrechtsestraat gaan pas volgende week tegen de vlakte. Eerst moet asbest worden verwijderd. Vandaag is een inventarisatieronde gemaakt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De hoeveelheid asbest is beperkt. Het gaat om zeil op een trap en nog wat op de eerste verdieping van het tweede pand. In de hoekwoning zou ook asbest aanbwezig moeten zijn, maar dat is niet meer te vinden. Voor het verwijderen moet een onderdrukcabine worden gebouwd. Daar is nog niet mee gestart. Vrijdag moet alles weg zijn. Als de panden dan asbestvrij worden verklaard, kan de sloop beginnen.Een aantal krakers bivakkeert nog in busjes en tenten voor de deur. "We zijn niet van plan terug te gaan, zeker niet als ze met asbest bezig zijn", zegt één van hen. De straat ligt vol met spullen die gisteren uit de panden zijn gehaald. "We wachten nog op vervoer", zegt de kraker.

Binnen is het een puinhoop. Alle kamers liggen nog steeds vol met van alles en nog wat. "Ik heb vanochtend eerst een foto gemaakt en naar mijn vrouw gestuurd", zegt de man die de panden controleert op aanwezigheid van asbest, "Het is hier wel heel erg".

Lees ook

archieffotopolitie

Verdachten van babbeltrucs nu herkenbaar in beeld

De politie heeft herkenbare beelden gedeeld van meerdere verdachten die zijn betrokken bij oplichtingszaken in onze streek. Daarbij raakten de slachtoffers uit Dordrecht, Papendrecht en Bleskensgraaf in totaal zo’n 20.000 duizend euro kwijt.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.

klaasvandoorndam

Hendrik-Ido-Ambacht vernoemt straat naar oud-wethouder

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht heeft een straat vernoemd naar oud-wethouder, waarnemend burgemeester en raadslid Klaas van Doorn. Van Doorn overleed begin dit jaar op 100-jarige leeftijd.

PSX_20260615_120016

Botsing tussen lijnbus en auto, twee gewonden

Bij een aanrijding tussen een lijnbus en een personenauto in Dordrecht zijn maandag twee inzittenden gewond geraakt. Zij zijn naar het ziekenhuis gebracht.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.