gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kraakpanden nog niet plat

De kraakpanden aan de Papendrechtsestraat gaan pas volgende week tegen de vlakte. Eerst moet asbest worden verwijderd. Vandaag is een inventarisatieronde gemaakt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De hoeveelheid asbest is beperkt. Het gaat om zeil op een trap en nog wat op de eerste verdieping van het tweede pand. In de hoekwoning zou ook asbest aanbwezig moeten zijn, maar dat is niet meer te vinden. Voor het verwijderen moet een onderdrukcabine worden gebouwd. Daar is nog niet mee gestart. Vrijdag moet alles weg zijn. Als de panden dan asbestvrij worden verklaard, kan de sloop beginnen.Een aantal krakers bivakkeert nog in busjes en tenten voor de deur. "We zijn niet van plan terug te gaan, zeker niet als ze met asbest bezig zijn", zegt één van hen. De straat ligt vol met spullen die gisteren uit de panden zijn gehaald. "We wachten nog op vervoer", zegt de kraker.

Binnen is het een puinhoop. Alle kamers liggen nog steeds vol met van alles en nog wat. "Ik heb vanochtend eerst een foto gemaakt en naar mijn vrouw gestuurd", zegt de man die de panden controleert op aanwezigheid van asbest, "Het is hier wel heel erg".

Lees ook

foto de brug 3 juli

Met lampen, slagbomen en een miniatuurbrugklep wordt hier de nieuwe bediening van de Papendrechtsebrug al getest

De technische installatie van de Papendrechtsebrug wordt in een bedrijfspand in Alblasserdam al volop getest. Op deze manier kunnen eventuele storingen en andere problemen van tevoren al worden opgelost, om zo de kans op problemen in de praktijk te verkleinen.

Wantijbad

zomerhitte

Opening Wantijbad opnieuw uitgesteld: ‘We begrijpen dat de latere opening teleurstellend is’

Er kan waarschijnlijk op zijn vroegst eind juni worden gezwommen in het Wantijbad. Het Dordtse openluchtzwembad heeft te maken met uitgelopen werkzaamheden, waardoor eerder al de seizoenopening moest worden uitgesteld. “We kunnen op dit moment nog geen harde openingsdatum noemen.”

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.

businkongelukn214

Motorrijder overleden na botsing met vrachtwagen

Op de N214 bij Oud-Alblas is dinsdagmiddag een motorrijder om het leven gekomen. Hij kwam even na 14.00 uur in botsing met een vrachtwagen.

Schermafdruk op 2026-06-26 16-49-48

Koningspython gaat op avontuur in Dordrecht

Een opvallende vondst in de Schipbeekstraat in Dordrecht. Vrijdag keek iemand vreemd op toen daar ineens een koningspython over straat kroop. Na een melding is een gespecialiseerd team ingeschakeld om de opvallende oranje-gele slang van ongeveer twee meter lang te vangen. Dat lukte, waarna het dier tijdelijk is ondergebracht bij dierenzorgcentrum Louterbloemen.

hoogblokland

Gemeente hakt knoop door: deze twee locaties kunnen samen 275 vluchtelingen opvangen

Bleskensgraaf en Hoogblokland zijn gekozen als plekken voor nieuw te bouwen asielzoekerscentra. Op deze twee plekken in de gemeente Molenlanden zullen naar verwachting 125 en 150 vluchtelingen worden opgevangen. Met deze keuze valt Nieuw-Lekkerland af als locatie.