Dordrecht, Netherlands

Kraakpanden nog niet plat

De kraakpanden aan de Papendrechtsestraat gaan pas volgende week tegen de vlakte. Eerst moet asbest worden verwijderd. Vandaag is een inventarisatieronde gemaakt.
Peter Tromp | 15 september 2015 13:40 | Aangepast op 15 september 2015 13:40
De hoeveelheid asbest is beperkt. Het gaat om zeil op een trap en nog wat op de eerste verdieping van het tweede pand. In de hoekwoning zou ook asbest aanbwezig moeten zijn, maar dat is niet meer te vinden. Voor het verwijderen moet een onderdrukcabine worden gebouwd. Daar is nog niet mee gestart. Vrijdag moet alles weg zijn. Als de panden dan asbestvrij worden verklaard, kan de sloop beginnen.Een aantal krakers bivakkeert nog in busjes en tenten voor de deur. "We zijn niet van plan terug te gaan, zeker niet als ze met asbest bezig zijn", zegt één van hen. De straat ligt vol met spullen die gisteren uit de panden zijn gehaald. "We wachten nog op vervoer", zegt de kraker.

Binnen is het een puinhoop. Alle kamers liggen nog steeds vol met van alles en nog wat. "Ik heb vanochtend eerst een foto gemaakt en naar mijn vrouw gestuurd", zegt de man die de panden controleert op aanwezigheid van asbest, "Het is hier wel heel erg".

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Lees ook

Nooit te oud om te bewegen: Oldstars korfbal brengt 55-plussers samen

Het is een drukte van belang elke dinsdag-en woensdagochtend in de gymzaal van CKC Kinderdijk. Tijde...

Ruim 5.300 kerstbomen ingezameld in Dordrecht: 'Een mooie hoeveelheid’

Inwoners van Dordrecht hebben de afgelopen weken 5.371 kerstbomen ingeleverd. Dat zijn er iets minde...

Leeg uitvak bij volgend thuisduel FC Dordrecht: 'Gezamenlijk statement'

Fans van FC Den Bosch boycotten het duel bij FC Dordrecht volgende week. De supporterscollectieven v...

Gemeente wil verzakte buurten 35 centimeter verhogen

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht wil de buurten Amandel-, Bramen- en Dadelgaarde onder handen nemen i...

Treinverkeer tijd ontregeld van en naar Breda, bus was alternatief

Er was dinsdagochtend vanaf 06.30 uur geen treinverkeer van en naar Breda mogelijk door een systeems...

De Italiaanse keuken is nu cultureel erfgoed, Ercole is zo trots als een pauw

De Italiaanse keuken is toegevoegd aan de lijst van immaterieel erfgoed van Unesco. Het gaat in dit ...