gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kraakpanden nog niet plat

De kraakpanden aan de Papendrechtsestraat gaan pas volgende week tegen de vlakte. Eerst moet asbest worden verwijderd. Vandaag is een inventarisatieronde gemaakt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De hoeveelheid asbest is beperkt. Het gaat om zeil op een trap en nog wat op de eerste verdieping van het tweede pand. In de hoekwoning zou ook asbest aanbwezig moeten zijn, maar dat is niet meer te vinden. Voor het verwijderen moet een onderdrukcabine worden gebouwd. Daar is nog niet mee gestart. Vrijdag moet alles weg zijn. Als de panden dan asbestvrij worden verklaard, kan de sloop beginnen.Een aantal krakers bivakkeert nog in busjes en tenten voor de deur. "We zijn niet van plan terug te gaan, zeker niet als ze met asbest bezig zijn", zegt één van hen. De straat ligt vol met spullen die gisteren uit de panden zijn gehaald. "We wachten nog op vervoer", zegt de kraker.

Binnen is het een puinhoop. Alle kamers liggen nog steeds vol met van alles en nog wat. "Ik heb vanochtend eerst een foto gemaakt en naar mijn vrouw gestuurd", zegt de man die de panden controleert op aanwezigheid van asbest, "Het is hier wel heel erg".

Lees ook

seringenstraat Papendrecht

Raad wil besluit over huisvesting statushouders overlaten aan nieuw college: ‘Politiek zuiver’

Een ruime meerderheid van de gemeenteraad van Papendrecht wil een besluit over de huisvesting van statushouders overlaten aan het nieuwe college. Het huidig gemeentebestuur stelt voor om mensen met een verblijfsvergunning tijdelijk te huisvesten in de voormalige asielopvang aan de Seringenstraat. Volgens de raad is het politiek zuiver om daarmee te wachten tot het nieuwe bestuur is aangetreden.

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.

verkeerslichten 02

wegen

Grote stoplichtoperatie van start: tientallen lampen vervangen

Op vier verschillende kruisingen in Dordrecht worden alle verkeerslichten vervangen. Als eerste zijn de stoplichten op de Provincialeweg bij de op- en afritten van de N3 aan de beurt.

politie 01

Omstander belemmert politie bij aanhoudingen na vechtpartij

De politie heeft afgelopen weekend twee mannen aangehouden na een vechtpartij in het centrum van Dordrecht. Een omstander probeerde daarbij het optreden van de agenten te belemmeren, zo meldt de politie op sociale media.

IMG_7275 (1)

Let op: dit station staat donderdagavond opnieuw vol met hulpdiensten

Hulpdiensten zijn donderdagavond opnieuw massaal op station Dordrecht te vinden. Niet vanwege een groots incident, maar vanwege een oefening. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid wil hiermee de samenwerking tussen de betrokken hulpdiensten verder verbeteren.

PSX_20260615_120016

Botsing tussen lijnbus en auto, twee gewonden

Bij een aanrijding tussen een lijnbus en een personenauto in Dordrecht zijn maandag twee inzittenden gewond geraakt. Zij zijn naar het ziekenhuis gebracht.