gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kraakpanden nog niet plat

De kraakpanden aan de Papendrechtsestraat gaan pas volgende week tegen de vlakte. Eerst moet asbest worden verwijderd. Vandaag is een inventarisatieronde gemaakt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De hoeveelheid asbest is beperkt. Het gaat om zeil op een trap en nog wat op de eerste verdieping van het tweede pand. In de hoekwoning zou ook asbest aanbwezig moeten zijn, maar dat is niet meer te vinden. Voor het verwijderen moet een onderdrukcabine worden gebouwd. Daar is nog niet mee gestart. Vrijdag moet alles weg zijn. Als de panden dan asbestvrij worden verklaard, kan de sloop beginnen.Een aantal krakers bivakkeert nog in busjes en tenten voor de deur. "We zijn niet van plan terug te gaan, zeker niet als ze met asbest bezig zijn", zegt één van hen. De straat ligt vol met spullen die gisteren uit de panden zijn gehaald. "We wachten nog op vervoer", zegt de kraker.

Binnen is het een puinhoop. Alle kamers liggen nog steeds vol met van alles en nog wat. "Ik heb vanochtend eerst een foto gemaakt en naar mijn vrouw gestuurd", zegt de man die de panden controleert op aanwezigheid van asbest, "Het is hier wel heel erg".

Lees ook

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

marktstockfotopexels

Weekmarkt Giessenburg verhuist vanwege werkzaamheden

De weekmarkt in Giessenburg verkast tijdelijk naar een andere plek. Vanwege werkzaamheden aan de Dorpsstraat is de markt vanaf zaterdag 19 september aan de Peursumseweg te vinden, op het parkeerterrein bij Gezondheidscentrum Giessenburg.

Overval Kruidvat Kerkbuurt Sliedrecht

Gewapende overval op winkel, 17-jarige verdachte aangehouden

Aan de Kerkbuurt in Sliedrecht heeft dinsdagavond een gewapende overval met een mes plaatsgevonden. Dit gebeurde rond 17.30 uur bij een vestiging van de Kruidvat.

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”