gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leeg uitvak bij volgend thuisduel FC Dordrecht: 'Gezamenlijk statement'

8985147f9f9e998683afa959f18bd1c4.jpg

Fans van FC Den Bosch boycotten het duel bij FC Dordrecht volgende week. De supporterscollectieven van de Brabanders zijn het niet eens met opgelegde maatregelen en reizen daarom niet af naar de Krommedijk, zo valt te lezen op de clubwebsite.

Corrado Francke |  | Aangepast op
In het uitvak van het M-Scores Stadion is plek voor 400 supporters, maar de gemeente staat slechts 200 FC Den Bosch-fans toe. Ook moeten zij verplicht met de bus naar de Krommedijk, mogen zij geen sfeerartikelen zoals trommels en vlaggen meenemen en worden er extra stewards ingezet.

Incidenten in eerdere duels
Dit gebeurt na eerdere incidenten. In het thuisduel van vorig jaar gooide een uitsupporter een stoel op het veld en moest de Mobiele Eenheid (ME) ingrijpen om de rust te herstellen. De wedstrijd, die in een overtuigende 4-0 eindigde, werd toen tijdelijk gestaakt.

De wedstrijd in Den Bosch eerder dit seizoen liep ook uit de hand. Toen gooide iemand zwaar vuurwerk richting het uitvak, waarna aanhangers van beide ploegen elkaar opzochten en meerdere stewards verwondingen opliepen.

Aanhouding
Uiteindelijk werd een 23-jarige Bosschenaar aangehouden die een nitraat richting het uitvak gooide. FC Dordrecht vroeg camerabeelden op om relschoppers te straffen, maar die beelden waren van dermate slechte kwaliteit dat de club geen enkele aanhanger kon opsporen.

Voor de Dordtse burgemeester Nanning Mol reden om restricties op te leggen. De Bossche supportersgroepen zijn het echter niet met die collectieve straffen eens en blijven volgende week vrijdag thuis.

Het is niet voor het eerst dit seizoen dat het uitvak aan de Krommedijk leeg is tijdens een competitiewedstrijd. In september bleven fans van De Graafschap weg omdat zij het niet eens waren met dezelfde restricties die nu tegen FC Den Bosch-fans zijn opgelegd.

Lees meer over:

Lees ook

IMG_3316.JPG

Familie De Vries wint stuk grond van Werelderfgoed Kinderdijk

Minder tegels en meer groen. Dat is waar het NK Tegelwippen om draait, met als doel om onze streek beter te beschermen tegen hevige regenval en extreme hitte. Deelnemers maken kans op een uniek stukje grond, ter grootte van een tegel, van iconische plekken in Nederland, waaronder de molens in Kinderdijk. Familie De Vries kwam als een van de winnaar uit de bus en is nu in het bezit van een stukje UNESCO-erfgoed. “Ik vind het heel bijzonder!”

requiem.png

Zondag op TV Dordrecht: Requiem Johan de Witt

Een van de meest bijzondere activiteiten in het kader van het herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam Johan de Witt’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag te zien op TV Dordrecht.

stembureauraadslid.png

Maand na de verkiezingen: zo staat het met de formatie in alle gemeenten

Bij de één is het al zo goed als zeker, bij de ander is een nieuwe coalitie nog ver weg. Precies een maand na de gemeenteraadsverkiezingen is in nog lang niet alle gemeenten duidelijk welke partijen het nieuwe college gaan vormen. Een overzicht.

yv2026417NKS04072.jpg

FC Dordrecht kan play-offs op de buik schrijven na oorwassing in Almere

Nu is het zeker: FC Dordrecht doet dit seizoen niet mee aan de play-offs om promotie naar de eredivisie. De ploeg had bij het ingaan van de voorlaatste reguliere speelronde nog een ieniemienie-kans, maar een 4-1 nederlaag bij Almere City bezegelde het lot definitief.

hackaszfoto.png

Hack raakt ziekenhuis, maar geen gegevens gelekt: ‘Wisten dat we kwetsbaar zijn’

Onhandig is het zeker, maar geschokt is men bij het Albert Schweitzer ziekenhuis niet door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Daardoor kunnen patiënten al anderhalve week niet bij cliëntenportaal MijnASz. “Het gaat erom hoe je ermee omgaat”, benadrukt bestuursvoorzitter Nicole Stolk.

politie.jpg

Nepagenten maken slachtoffers in Sterrenburg

Er zijn criminelen actief als nepagenten in de Dordtse wijk Sterrenburg. De afgelopen twee weken zijn er achttien meldingen gemaakt van criminelen die zich voordoen als agent, bankmedewerker of Ziggo-medewerker.