Dordrecht, Netherlands

Leo en Sonja hebben de groenste tuin van Zwijndrecht

De tuin van Leo en Sonja aan de Prinses Marijkestraat is uitgeroepen tot de groenste tuin van Zwijndrecht. “De diversiteit aan planten zorgt ervoor dat vogels en insecten graag geziene gasten zijn in de tuin,” aldus de jury. Wethouder Jacqueline van Dongen reikte de prijs uit en gaf het echtpaar een wormenhotel.
Alexander Eleveld | 20 oktober 2021 12:40 | Aangepast op 20 oktober 2021 12:40
Uit 40 aanmeldingen koos de jury eind september een top 3. De jury bestond onder andere uit Nellie Slobbe, winnares van vorig jaar, en Van Dongen zelf. Het viel haar op dat iedere tuin wel iets deed met voedsel kweken. Maar: "De winnende tuin werkt op een geweldig leuke manier met hoogteverschillen, hergebruik van materiaal en bijna geen verharding. De tuin is sfeervol, met verrassende doorkijkjes. Hier kun je uren kijken.”

Ook dit jaar werd er een prijs uitgereikt voor het groenste balkon. Die werd gewonnen door Janny Wervenbos in de Meerkoetstraat. Daarnaast wonnen Jaap en Monique van Zuidam een extra prijs. Hun groene tuin compenseert de fijnstof van industrie en omgevingsgeluiden van de snelweg. Slobbe: “Een groene tuin is op deze locatie dus éxtra belangrijk.”

In juli ging RTV Dordrecht langs bij Nellie Slobbe. Zij won vorig jaar de groenste tuin verkiezing met haar tuin aan de Anjerstraat. Zij vertelt over het belang van een groente tuin en ook zij ontving destijds een wormenhotel.

Foto: Gemeente Zwijndrecht

Lees ook

Hardley geniet van debuut bij FC Dordrecht: ‘Je moet ready zijn als er een kans komt’

Het eerste competitieduel na de winterstop betekende voor Björn Hardley zijn FC Dordrecht-debuut. De...

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...