Dordrecht, Netherlands

Linksback Savastano blij met kans bij FC Dordrecht na jaar zonder club

De 24-jarige Mauro Savastano is na een jaar zonder club neergestreken bij FC Dordrecht. "Het is wennen, maar ik moet zeggen dat ik goed mee kan draaien", vertelt de Zaandammer na afloop van het met 1-7 gewonnen oefenduel in en tegen Alblasserdam.
Corrado Francke | 12 juli 2021 11:44 | Aangepast op 12 juli 2021 11:44
Savastano doorliep de jeugdopleiding van Ajax en kwam na avonturen bij Go Ahead Eagles en Jong AZ zonder club te zitten. De linkspoot had in de lente contact met hoofdtrainer Michele Santoni met de vraag of hij proef kon komen draaien bij de club aan de Krommedijk.

Vrijdag werd bekend dat de verdediger een contract heeft getekend. "Ik voel me fit en ik vind het weer lekker om bij een groep te zijn en het teamgevoel te krijgen. Ik ben happy", besluit Savastano, die ongeveer veertig minuten meedeed in de wedstrijd tegen Alblasserdam.

Hoofdtrainer Santoni tevreden

Over dat duel was Santoni zeer te spreken. "Op zich niet met de uitslag, want ik had liever in de eerste helft wat meer goals gezien. Toch vond ik dat we veel stappen gemaakt hebben in de manier waarop we willen spelen."

Na rust wist Alblasserdam niet de hoeveelheid energie in het duel te leveren als in de eerste helft. "Dan scoor je wat makkelijker", ziet ook Santoni. "Maar ik ben echt positief, ik zie een team dat uit probeert te voeren wat doordeweeks gevraagd wordt."

In totaal 22 spelers maakten minuten in het oefenduel. "Nu houden we het team nog wat uit elkaar om iedereen de kans te geven, maar het begint vorm te krijgen."

Basiselftal

Tot het oefenduel met Almere City geeft Santoni daarom iedereen nog de kans. Daarna gaat hij werken aan het basiselftal die op 6 augustus aan de aftrap staat van het eerste duel in de Keuken Kampioen Divisie.

Lees ook

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Bij een aanrijding op de N3 is maandagochtend iemand gewond geraakt. Twee auto’s en een busje hielde...

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Het was nog even spannend, maar na de nodige hindernissen is Sinterklaas toch echt veilig aangekomen...

Wie wordt de nieuwe Biai of Hahn? FC Dordrecht zoekt doelman voor de toekomst

Aan de Krommedijk was het woensdag een komen en gaan van talentvolle keepers. Tijdens de eerste edit...