gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Luke reisde naar Noorwegen voor noorderlicht, maar zag het hier het beste: 'Nog nooit zo gezien'

93054b9115716792a14a0482216e67dd

Een lange reis maken naar het noorden van Noorwegen om het noorderlicht te zien? Maandagavond was dat in ieder geval niet nodig, want in onze streek dansten de groene gordijnen om ons heen. “Het was echt waanzinnig!"

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Wie maandagavond uit het raam keek heeft hoogstwaarschijnlijk glimpen opgevangen van een bijzonder natuurverschijnsel. Het noorderlicht, dat normaal niet zo snel in Nederland te zien is, hing boven ons land en dus ook boven onze streek. Astrofotograaf Luke Verschoor reist stad en land af om mooie natuurverschijnselen te spotten en stuitte nu op een fenomeen dat hij naar eigen zeggen nog nooit zo heeft gezien.

“Wat het heel uniek maakte waren de groene gordijnen die van oost naar west over je hoofd heen trokken. Dat had ik niet eerder gezien”, vertelt de hobbyfotograaf, die eerder al naar Noorwegen afreisde om het noorderlicht te zien. “Die groenen gordijnen danste echt om je heen. Dat is iets wat je eigenlijk alleen in Scandinavië ziet.”

Hoe ontstaat het?
Door uitbarstingen van de zon komen er grote hoeveelheden geladen deeltjes in de ruimte. Deze worden vooral naar de noord- en zuidpool getrokken, omdat daar het magnetisch veld van de aarde het sterkst is. De geladen deeltjes gaan met hoge snelheid door de atmosfeer en botsen daar op andere deeltjes.

De energie die daarbij vrijkomt zorgt ervoor dat er bijzondere kleuren aan de hemel zichtbaar zijn. Zo kan dus het noorderlicht worden gezien. “Dat kwam met een aardige gang richting aarde met wel meer dan 1000 kilometer per seconde”, vertelt Luke. Normaal is het rond de 500 kilometer per seconde, zo legt de fotograaf uit.

Luke trok naar één van zijn favoriete plekjes in de streek, namelijk naar de Broekmolen in Streefkerk. De gok om verder weg te rijden durfde hij niet te wagen, simpelweg uit angst om het unieke natuurverschijnsel te missen. Op andere locaties in Nederland was het noorderlicht namelijk nog beter te zien, doordat er minder bewolking was.

Desalniettemin leverde ook de lucht vanuit Streefkerk prachtige plaatjes op. “Ik vind het fascinerend dat de aarde op deze manier iets kan creëren”, zegt Verschoor. Rond 02.00 uur was het voor Luke tijd om zijn bed op te zoeken, om 07.30 ging de wekker alweer. Want naast de bijzondere foto's die hij maakt, moet er ook gewerkt worden.

Noorwegen
Zijn reis eerder naar Noorwegen speciaal voor het noorderlicht was een bijzondere, maar was toch was er één behoorlijke tegenvaller: het weer. Het was namelijk behoorlijk bewolkt. En dus was het noorderlicht dat hij nu om de hoek boven Streefkerk heeft gezien zelfs zo uniek, dat het voor hem nieuw is. “In Nederland heb ik het nu beter gezien dan daar.”

Het doel van de fotograaf is om toch ooit nog een keer naar Noorwegen te trekken. Maar eerst nog even sparen en hopen op wederom zo'n magische avond in onze eigen streek.

Lees ook

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.