Dordrecht, Netherlands

Metalrock en acrobaten bij het Bach Festival Dordrecht

Het Bach Festival in Dordrecht gaat binnenkort van start. Van 21 tot en met 29 juni vinden er op verschillende plaatsen in de stad allerlei soorten concerten plaats, met één onderwerp gemeen: Bach.
Joram Niese | Redactie Streek 56 | 18 juni 2024 09:00 | Aangepast op 18 juni 2024 09:00
Er wordt vrijdagavond in de Biesboschhal afgetrapt met het openingsconcert van B’Rock Orchestra & Vocal Consort. De show staat in het teken van 300 jaar Johannes-Passion en is in geheel eigen stijl aangekleed. Zo zal de muziek vergezeld worden door vier acrobaten van de Tall Tales Company.

"We zijn er voor heel veel verschillende doelgroepen. Er zijn concerten met internationaal en regionaal talent, jong talent, super profs. Allemaal in verschillende formats", zegt Marieke Hopman, organisator van het Bach Festival Dordrecht. Niet voor ieder optreden hoef je te betalen. Iedere dag zijn er lunchconcerten in de kunstkerk en in de Grote kerk.

Metal-rock en Bach?
Hopman gaat enthousiast verder: "We eindigen het festival met een slotconcert van metal en Bach gecombineerd. Daarbij combineren we een metalband met klassieke musici. Dan bedoel ik écht van die mannen met lange haren die keihard staan te rocken."

Gratis te bezoeken
Een aantal concerten is gratis te bezoeken. Zo zijn er verschillende lunchpauze-, school- en zorgconcerten te bezoeken. "Zo zorgen we ervoor dat de tentakels van het Bach Festival verder reiken dan de kaartkopende bezoekers", aldus Hopman.

RTV Dordrecht zal zowel het openings- als het slotconcert uitzenden.

Klik hier voor alle overige informatie.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...