gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Minister Dennis Wiersma opent schooljaar en geeft startsein 'School en Omgeving'

02440ab118dd92d5c3daf17162cf766a

De scholen in onze regio zijn weer begonnen en in Dordrecht kwam minister Dennis Wiersma van Onderwijs naar het Stedelijk Dalton Lyceum aan het Leerpark. Hij kwam daar officieel het schooljaar openen, en hij kwam niet met lege handen. Het begin van het schooljaar is ook de start van het nieuwe project 'School en Omgeving'.

Dennis Koorevaar | Ruud Elmendorp |  | Aangepast op
"Op school leer je een heleboel, maar niet alles van je ontwikkeling leer je op school," vertelt de minister. "Soms heb je wat extra hulp nodig om dat leren goed te laten slagen." De minister noemt een voorbeeld van het niet goed kunnen samen werken als je niet lid bent van een sportvereniging of als je niet goed bent in rekenen en geen huiswerkbegeleiding krijgt, dan lukt dat volgens hem alsnog niet. Daar is dit project voor in het leven geroepen. "We starten nu op verschillende scholen met extra activiteiten om de kinderen daar bij te helpen."

Het is niet de bedoeling dat het een extra taak wordt voor de docenten maar dat oud-leerlingen huiswerkbegeleiding komen geven of dat leden van een sportvereniging eens een praatje komen maken op school.Dan is het VMBO vaak het ondergeschoven kindje, merken ze ook op het Dalton. De hoop van docenten is dat ook dat de minister daar verandering in kan brengen." De minister heeft gezegd dat hij zich hard wil gaan maken voor het middelbaar onderwijs," zegt teamleider van de bovenbouw en wiskundedocent Niki Reintjens. "En ik heb hem gevraagd of hij dat ook waar wil maken."
697da6fccceaf0e74aa635b367379a6f
Ondergeschoven kindje
Dat het middelbaar onderwijs het ondergeschoven kindje is, volgens vele, blijkt volgens haar uit de media, het bedrijfsleven en de politiek. "Vaak trekken we aan het kortste eind en dat verdienen we niet. Hier zit denken wij de mooiste toekomst van Nederland."

Volgens de minister kan het bedrijfsleven ook een steentje bijdragen aan de toekomstige VMBO-vakmensen. Zeker in deze tijd, nu er een hoog personeelstekort is. "Het is zeker zo dat bedrijven zich moeten realiseren wat zij daar aan kunnen bijdragen. Je kunt ze wel in dienst nemen, maar geef hen dan ook een opleiding. Dan heb je al de handen en dan heeft de leerling ook de opleiding." Volgens de minister is het geen onbegonnen werk, maar is er zeker nog wat winst te behalen. "Er valt zeker nog wat te winnen en dat gaan we ook doen."

Lees ook

noslift

Kapotte lift bij perron? App biedt uitkomst voor rolstoelgebruikers zoals Nick

Op een treinstation aankomen en ontdekken dat de lift op het perron niet werkt. Voor mensen die goed ter been zijn is dat niet direct een probleem, maar voor rolstoelgebruikers is dat andere koek. Dordtenaar Nick Bootsman kaart dit al jaren aan, maar nu is er eindelijk een oplossing met een nieuwe functionaliteit in de NS-app. “Volhouden kan het verschil maken.”

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

illegale prostitutie Pexels

Burgemeester sluit pand na vondst illegale sekswerkers

Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandelt treinconducteur, politie brengt beelden naar buiten

De politie is op zoek naar een vermoedelijk minderjarige verdachte die in november vorig jaar een treinconducteur bij station Sliedrecht heeft mishandeld. Beelden van het incident en van de verdachte zijn maandag naar buiten gebracht.

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”