gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Moerdijkbrug mogelijk drie weken dicht

Prorail vervangt volgend jaar het spoor op de Moerdijkbrug. De werkzaamheden duren maximaal twintig dagen. Het treinverkeer tussen Dordrecht en Noord-Brabant is dan gestremd.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De werkzaamheden moeten worden uitgevoerd in het tweede kwartaal van 2017. De exacte datum is nog niet bekend. Deskundigen buigen zich nog over de aanpak. Onderzocht wordt of de werkzaamheden verspreid over een periode kunnen worden uitgevoerd. Lukt dat niet dan ligt het treinverkeer bijna drie weken stil.

De spoorstaven moeten worden vervangen, omdat een reparatie twee jaar geleden niet goed is uitgevoerd. De sporen zijn toen in een elastische emulsie gegoten om de levensduur van de brug te verlengen. Nu blijken enkele lassen niet in orde te zijn. De afgelopen tijd waren daarom al spoedreparaties nodig. Vervangen van het spoor is lastig. Er zijn speciale lastechnieken nodig.

Prorail gaat de komende maanden de lassen al repareren. Dat gebeurt in het weekend gedurende de nacht. Dat veroorzaakt vrijwel geen hinder voor het treinverkeer. Slechte plekken op de brug worden dan meteen in kaart gebracht.

Als de spoorstaven zijn vervangen, moet de brug weer tien jaar zonder problemen functioneren. Het onderstel van de brug moet in 2055 worden vervangen. Prorail onderzoekt de komende jaren hoe dat moet gebeuren.

Lees ook

verkeern3

Afrit A15 naar N3 weer helemaal te gebruiken: wegdek gemaakt

De afgesloten rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht is weer te gebruiken. Rijkswaterstaat heeft afgelopen weekend delen van het wegdek gerepareerd, waardoor er weer twee rijstroken beschikbaar zijn. De afsluiting zorgde de afgelopen weken regelmatig voor een overvolle afrit.

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.

politie seringenstraat

Politie voert stopgesprekken over strafbare uitingen op sociale media

De politie in Papendrecht heeft met zes personen stopgesprekken gevoerd over strafbare uitingen die zij onder een bericht van de gemeente Papendrecht over huisvesting voor statushouders plaatsten op sociale media. De politie wil hiermee benadrukken dat niet alles wat wordt geplaatst op sociale media toegestaan is.

lijnbus waterpistool politie

Politie kamt streekbus uit na melding vuurwapen: reiziger heeft waterpistool bij zich

Een streekbus van Qbuzz is donderdagochtend stilgezet door de politie na een melding over een vuurwapen. Dat gebeurde onder het N3-viaduct bij de Overkampweg in Dordrecht. Er zou iemand in de bus gezien zijn met een pistool. Vervolgens is de bus helemaal leeggehaald en doorzocht.

Leidingsportalen

Waarom er negen dagen geen treinen rijden tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe

Gedurende 9 dagen is er geen treinverkeer mogelijk tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe. Pech voor reizigers, maar een noodzakelijke maatregel volgens spoorwegbeheerder ProRail. De reden: de bovenleidingportalen op dit traject zijn grondig toe aan vervanging. Ze stammen uit de tijd na de Tweede Wereldoorlog, waardoor de levensduur voorbij is.

kat dierenarts Pexels

dierenzorg

Kattenaids in Drechtsteden: stichting waarschuwt voor uitbraak

Stichting Dieren Steun waarschuwt voor een zorgelijke verspreiding van kattenaids (FIV) in de regio Drechtsteden. De stichting zegt dat in korte tijd veel positief geteste katten zijn aangetroffen in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht. Het zijn met name zwerfkatten die besmet zijn, maar ook enkele huiskatten hadden het virus.