gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Moerdijkbrug mogelijk drie weken dicht

Prorail vervangt volgend jaar het spoor op de Moerdijkbrug. De werkzaamheden duren maximaal twintig dagen. Het treinverkeer tussen Dordrecht en Noord-Brabant is dan gestremd.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De werkzaamheden moeten worden uitgevoerd in het tweede kwartaal van 2017. De exacte datum is nog niet bekend. Deskundigen buigen zich nog over de aanpak. Onderzocht wordt of de werkzaamheden verspreid over een periode kunnen worden uitgevoerd. Lukt dat niet dan ligt het treinverkeer bijna drie weken stil.

De spoorstaven moeten worden vervangen, omdat een reparatie twee jaar geleden niet goed is uitgevoerd. De sporen zijn toen in een elastische emulsie gegoten om de levensduur van de brug te verlengen. Nu blijken enkele lassen niet in orde te zijn. De afgelopen tijd waren daarom al spoedreparaties nodig. Vervangen van het spoor is lastig. Er zijn speciale lastechnieken nodig.

Prorail gaat de komende maanden de lassen al repareren. Dat gebeurt in het weekend gedurende de nacht. Dat veroorzaakt vrijwel geen hinder voor het treinverkeer. Slechte plekken op de brug worden dan meteen in kaart gebracht.

Als de spoorstaven zijn vervangen, moet de brug weer tien jaar zonder problemen functioneren. Het onderstel van de brug moet in 2055 worden vervangen. Prorail onderzoekt de komende jaren hoe dat moet gebeuren.

Lees ook

businkongelukn214

Motorrijder overleden na botsing met vrachtwagen

Op de N214 bij Oud-Alblas is dinsdagmiddag een motorrijder om het leven gekomen. Hij kwam even na 14.00 uur in botsing met een vrachtwagen.

edson

Deze Curaçaose Dordtenaar is blij met de eerste gespeelde WK-wedstrijd: ‘Het meedoen is al een winst’

Hoewel de meeste mensen zondag vooral focusten op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Japan, werd er nog een bijzondere wedstrijd gespeeld. Caribisch eiland Curaçao maakte haar debuut op het WK voetbal. Edson Rafael, een op Curaçao geboren Dordtenaar, heeft de wedstrijd vol spanning gekeken.

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

TALKSHOW ZORG

Talkshow over zorg en gezondheid op TV Dordrecht

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die de komende dagen in drie delen is te zien op TV Dordrecht.

PSX_20260619_092535

Jong kind maakt val van driehoog uit raam: 'Vrijwel geen letsel'

Een jong kind is donderdagavond van driehoog naar beneden gevallen in Dordrecht. Het kind viel uit het raam van een appartement aan de Kappeijne van de Copelloweg. Het slachtoffertje is naar het ziekenhuis gebracht.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.