Dordrecht, Netherlands

Moerdijkbrug mogelijk drie weken dicht

Prorail vervangt volgend jaar het spoor op de Moerdijkbrug. De werkzaamheden duren maximaal twintig dagen. Het treinverkeer tussen Dordrecht en Noord-Brabant is dan gestremd.
Peter Tromp | 18 oktober 2016 10:17 | Aangepast op 18 oktober 2016 10:17
De werkzaamheden moeten worden uitgevoerd in het tweede kwartaal van 2017. De exacte datum is nog niet bekend. Deskundigen buigen zich nog over de aanpak. Onderzocht wordt of de werkzaamheden verspreid over een periode kunnen worden uitgevoerd. Lukt dat niet dan ligt het treinverkeer bijna drie weken stil.

De spoorstaven moeten worden vervangen, omdat een reparatie twee jaar geleden niet goed is uitgevoerd. De sporen zijn toen in een elastische emulsie gegoten om de levensduur van de brug te verlengen. Nu blijken enkele lassen niet in orde te zijn. De afgelopen tijd waren daarom al spoedreparaties nodig. Vervangen van het spoor is lastig. Er zijn speciale lastechnieken nodig.

Prorail gaat de komende maanden de lassen al repareren. Dat gebeurt in het weekend gedurende de nacht. Dat veroorzaakt vrijwel geen hinder voor het treinverkeer. Slechte plekken op de brug worden dan meteen in kaart gebracht.

Als de spoorstaven zijn vervangen, moet de brug weer tien jaar zonder problemen functioneren. Het onderstel van de brug moet in 2055 worden vervangen. Prorail onderzoekt de komende jaren hoe dat moet gebeuren.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Overvaller op chocoladewinkel heeft meer op zijn kerfstok: eis 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist drie jaar cel tegen Mimoun M. (38). De man pleegde vorig jaar een ...