gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Moerdijkbrug mogelijk drie weken dicht

Prorail vervangt volgend jaar het spoor op de Moerdijkbrug. De werkzaamheden duren maximaal twintig dagen. Het treinverkeer tussen Dordrecht en Noord-Brabant is dan gestremd.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De werkzaamheden moeten worden uitgevoerd in het tweede kwartaal van 2017. De exacte datum is nog niet bekend. Deskundigen buigen zich nog over de aanpak. Onderzocht wordt of de werkzaamheden verspreid over een periode kunnen worden uitgevoerd. Lukt dat niet dan ligt het treinverkeer bijna drie weken stil.

De spoorstaven moeten worden vervangen, omdat een reparatie twee jaar geleden niet goed is uitgevoerd. De sporen zijn toen in een elastische emulsie gegoten om de levensduur van de brug te verlengen. Nu blijken enkele lassen niet in orde te zijn. De afgelopen tijd waren daarom al spoedreparaties nodig. Vervangen van het spoor is lastig. Er zijn speciale lastechnieken nodig.

Prorail gaat de komende maanden de lassen al repareren. Dat gebeurt in het weekend gedurende de nacht. Dat veroorzaakt vrijwel geen hinder voor het treinverkeer. Slechte plekken op de brug worden dan meteen in kaart gebracht.

Als de spoorstaven zijn vervangen, moet de brug weer tien jaar zonder problemen functioneren. Het onderstel van de brug moet in 2055 worden vervangen. Prorail onderzoekt de komende jaren hoe dat moet gebeuren.

Lees ook

hackaszfoto.png

Hack raakt ziekenhuis, maar geen gegevens gelekt: ‘Wisten dat we kwetsbaar zijn’

Onhandig is het zeker, maar geschokt is men bij het Albert Schweitzer ziekenhuis niet door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Daardoor kunnen patiënten al anderhalve week niet bij cliëntenportaal MijnASz. “Het gaat erom hoe je ermee omgaat”, benadrukt bestuursvoorzitter Nicole Stolk.

politie.jpg

Nepagenten maken slachtoffers in Sterrenburg

Er zijn criminelen actief als nepagenten in de Dordtse wijk Sterrenburg. De afgelopen twee weken zijn er achttien meldingen gemaakt van criminelen die zich voordoen als agent, bankmedewerker of Ziggo-medewerker.

10fa2995-aacd-3cec-a145-e81ce6c7984e.jpg

Verbazing over reclameposters AZ in onze regio: 'Een licht ondeugende actie'

In zeker drie gemeenten in onze streek hangen momenteel reclameposters van AZ. Opvallend, aangezien de voetbalclub uit Alkmaar nauwelijks fans heeft in het Rijnmondgebied. Het blijkt te gaan om een campagne van de hoofdsponsor van de club.

fotojongerenwoningen.png

Dordrecht bouwt honderden woningen om jongeren in de stad te houden

Het officiële startschot voor de bouw van zo’n 199 nieuwe studenten- en jongerenappartementen is donderdagmiddag gegeven. De appartementen worden gerealiseerd op de plek van het voormalige verzorgingstehuis Thureborgh, aan de zuidkant van station Dordrecht. Met de bouw wordt het woonaanbod voor starters en studenten verder uitgebreid.

fotopapendrechtsebrugstoring.png

Papendrechtsebrug na storing van anderhalf uur weer bereikbaar

De Papendrechtsebrug (N3) heeft vrijdagochtend in storing gestaan. Bij de reguliere opening van de brug rond 10.30 uur zijn de bediening en de camera’s uitgevallen, zo laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat weten aan deze streekomroep. Rond 12.00 uur ging de brugklep weer naar beneden en kon het verkeer weer over de brug.

plucheplakkers.jpg

Zege FC Dordrecht en nare spreekkoren: De Plucheplakkers blikken terug

FC Dordrecht wint eindelijk weer eens in de Keuken Kampioen Divisie met 1-0 van uitgerekend kampioen ADO Den Haag, maar de ongeregeldheden en de nare spreekkoren blijven hangen. De Haagse invasie is uitgebleven, maar in de nieuwe podcastaflevering van De Plucheplakkers laten Arco Bomgaars, Corrado Francke en Sjoerd de Vos deze incidenten zeker niet onbenoemd.