Dordrecht, Netherlands

Moerdijkbrug mogelijk drie weken dicht

Prorail vervangt volgend jaar het spoor op de Moerdijkbrug. De werkzaamheden duren maximaal twintig dagen. Het treinverkeer tussen Dordrecht en Noord-Brabant is dan gestremd.
Peter Tromp | 18 oktober 2016 10:17 | Aangepast op 18 oktober 2016 10:17
De werkzaamheden moeten worden uitgevoerd in het tweede kwartaal van 2017. De exacte datum is nog niet bekend. Deskundigen buigen zich nog over de aanpak. Onderzocht wordt of de werkzaamheden verspreid over een periode kunnen worden uitgevoerd. Lukt dat niet dan ligt het treinverkeer bijna drie weken stil.

De spoorstaven moeten worden vervangen, omdat een reparatie twee jaar geleden niet goed is uitgevoerd. De sporen zijn toen in een elastische emulsie gegoten om de levensduur van de brug te verlengen. Nu blijken enkele lassen niet in orde te zijn. De afgelopen tijd waren daarom al spoedreparaties nodig. Vervangen van het spoor is lastig. Er zijn speciale lastechnieken nodig.

Prorail gaat de komende maanden de lassen al repareren. Dat gebeurt in het weekend gedurende de nacht. Dat veroorzaakt vrijwel geen hinder voor het treinverkeer. Slechte plekken op de brug worden dan meteen in kaart gebracht.

Als de spoorstaven zijn vervangen, moet de brug weer tien jaar zonder problemen functioneren. Het onderstel van de brug moet in 2055 worden vervangen. Prorail onderzoekt de komende jaren hoe dat moet gebeuren.

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Lees ook

Zwembad Papendrecht dag langer dicht door brand, sporthallen deels open

Het zwembad in Papendrecht blijft ook donderdag de hele dag gesloten. Door een brand in een koelbox ...

Onderzoek ProRail oorzaak minder treinen op MerwedeLingelijn

Ook donderdag reden er minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Dat heeft opnieuw te maken geha...

Woonunits helpen vluchtelingen tijdelijk uit de brand: ‘Hierna juist voor woningzoekenden’

Aan de Laan van Riga in Dordrecht zijn deze week de eerste van 56 flexwoning neergezet. De komende d...

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...

Zingende buschauffeur Rick wil de hitlijsten in met eerste eigen single

Doe nog maar een rondje, alle remmen los. Het zijn de eerste woorden in het refrein van de eerste ei...