gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mondkapjes in het OV: “Het is nog een beetje wennen”

a9c4b885c98700efed69ec131cc012ca

Vanaf maandag 1 juni ging de normale dienstregeling weer in, maar met één groot verschil: mondkapjes zijn vanaf die datum verplicht.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Reizigers bij station Dordrecht reageerden wisselend op het dragen van een niet-medisch mondkapje. Zo vonden sommigen het “benauwend” of “onprettig”, en vroegen zich af of het dragen van een mondkapje wel zin heeft.

Andere reizigers vonden het “goed te doen” en waren iets positiever: “Het is even wennen, want mijn bril beslaat er wel van!”


De niet-medische mondkapjes zijn bedoeld om het risico op besmetten van anderen te verkleinen. Nu de coronamaatregelen versoepelen wordt er meer drukte in het OV verwacht. Anderhalve meter afstand houden is dan niet altijd mogelijk, dus het mondkapje moet een extra barrière vormen. Op het niet dragen van een mondkapje staat een boete van 95 euro. 
Foto: Jordy Nijenhuis








Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

veerpontzwijndrechtputtershoek

Pontje tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft varen

De veerpont tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft de komende jaren varen. De gemeenteraad van Hoeksche Waard heeft ingestemd om hier meer budget voor beschikbaar te stellen.

treinstationdordrecht2

Treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant weer opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant is maandag een aantal uur gestremd geweest. Dat komt door een aanrijding, meldt ProRail. Passagiers zijn uit een stilstaande trein geëvacueerd.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

ouwejonges

'Ouwe Jonges' zijn weer terug

Aan de stamtafel van RTV Dordrecht wordt zondagmiddag in sneltreinvaart het nieuws van de afgelopen zomer besproken. Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom waren er een paar maandjes tussenuit, maar pakken hun maandelijkse terugblik weer op met serieuze beschouwingen en een knipoog.

artikelfoto begroting

Gemeente grijpt in om begroting op orde te krijgen: OZB omhoog en minder wethoudersposten

Het college van burgemeester en wethouders van Papendrecht wil de onroerendezaakbelasting (OZB) verhogen en besparen op de eigen loonkosten. De maatregelen maken deel uit van de begroting voor 2027, waarmee het college de inkomsten en uitgaven dat jaar structureel in balans wil brengen. Voor de jaren daarna worden opnieuw tekorten voorspeld.