gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mondkapjes in het OV: “Het is nog een beetje wennen”

a9c4b885c98700efed69ec131cc012ca

Vanaf maandag 1 juni ging de normale dienstregeling weer in, maar met één groot verschil: mondkapjes zijn vanaf die datum verplicht.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Reizigers bij station Dordrecht reageerden wisselend op het dragen van een niet-medisch mondkapje. Zo vonden sommigen het “benauwend” of “onprettig”, en vroegen zich af of het dragen van een mondkapje wel zin heeft.

Andere reizigers vonden het “goed te doen” en waren iets positiever: “Het is even wennen, want mijn bril beslaat er wel van!”


De niet-medische mondkapjes zijn bedoeld om het risico op besmetten van anderen te verkleinen. Nu de coronamaatregelen versoepelen wordt er meer drukte in het OV verwacht. Anderhalve meter afstand houden is dan niet altijd mogelijk, dus het mondkapje moet een extra barrière vormen. Op het niet dragen van een mondkapje staat een boete van 95 euro. 
Foto: Jordy Nijenhuis








Lees ook

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.

foto buurtsoepcafe

Jacqueline maakt elke dinsdag soep voor wie maar wil: 'Mensen die wat minder hebben kunnen zo ook genieten'

Jacqueline Harmans is medeoprichter van het buurtsoepcafé in gebouw De Zwaluw in Wielwijk in Dordrecht. Elke dinsdag kun je bij haar een soepje eten en samen kletsen in het buurthuis. “Geen mens hoort alleen te zijn”, zegt ze.