gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mondkapjes in het OV: “Het is nog een beetje wennen”

a9c4b885c98700efed69ec131cc012ca

Vanaf maandag 1 juni ging de normale dienstregeling weer in, maar met één groot verschil: mondkapjes zijn vanaf die datum verplicht.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Reizigers bij station Dordrecht reageerden wisselend op het dragen van een niet-medisch mondkapje. Zo vonden sommigen het “benauwend” of “onprettig”, en vroegen zich af of het dragen van een mondkapje wel zin heeft.

Andere reizigers vonden het “goed te doen” en waren iets positiever: “Het is even wennen, want mijn bril beslaat er wel van!”


De niet-medische mondkapjes zijn bedoeld om het risico op besmetten van anderen te verkleinen. Nu de coronamaatregelen versoepelen wordt er meer drukte in het OV verwacht. Anderhalve meter afstand houden is dan niet altijd mogelijk, dus het mondkapje moet een extra barrière vormen. Op het niet dragen van een mondkapje staat een boete van 95 euro. 
Foto: Jordy Nijenhuis








Lees ook

Wim van der Kruijff toeslagen

‘Oh nee hè, niet weer’: voorzitter GR Sociaal geschrokken van mogelijke fraude

“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.

Jens foto met 2 ouderen

Jens (22) woont tussen de ouderen: ‘Ontzettend leuk, ik geniet ervan’

Als jongere in een seniorencomplex wonen, voor Jens is het de werkelijkheid. Hij woont in het Sterrenwiel in Sterrenburg met korting, op voorwaarde dat hij vrijwilligerswerk doet voor de senioren. “Ondanks mijn aarzelingen aan het begin ben ik blij dat hij er is”, zegt bewoner Gerard van Ek.

Busink explosie zwi

Explosie op balkon van woning, kinderen nagekeken door ambulancepersoneel

Bij een explosie op het balkon van een portiekwoning aan de Dr. Boutensstraat in Zwijndrecht zijn zondagavond twee ruiten gesneuveld. Ook ontstond er een kleine brand, die door de brandweer is geblust.

IMG_7482

Automobilisten opgelet: nachtafsluitingen N3 op komst komende week

Verschillende delen van de N3 zijn komende donderdag- of vrijdagnacht dicht. Het gaat om stukken weg aan zowel de Dordtse als Papendrechtse kant.

foto groepsverkrachting SLI

Ook Dordtenaar (21) langer vast in ernstige zedenzaak Sliedrecht

Dordtenaar R.H. (21), medeverdachte van de ernstige groepsverkrachting in Sliedrecht, blijft voorlopig vastzitten. Dat heeft de rechtbank maandag bepaald.

treinstationdordrecht2

Treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant weer opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant is maandag een aantal uur gestremd geweest. Dat komt door een aanrijding, meldt ProRail. Passagiers zijn uit een stilstaande trein geëvacueerd.