gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mondkapjes in het OV: “Het is nog een beetje wennen”

a9c4b885c98700efed69ec131cc012ca

Vanaf maandag 1 juni ging de normale dienstregeling weer in, maar met één groot verschil: mondkapjes zijn vanaf die datum verplicht.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Reizigers bij station Dordrecht reageerden wisselend op het dragen van een niet-medisch mondkapje. Zo vonden sommigen het “benauwend” of “onprettig”, en vroegen zich af of het dragen van een mondkapje wel zin heeft.

Andere reizigers vonden het “goed te doen” en waren iets positiever: “Het is even wennen, want mijn bril beslaat er wel van!”


De niet-medische mondkapjes zijn bedoeld om het risico op besmetten van anderen te verkleinen. Nu de coronamaatregelen versoepelen wordt er meer drukte in het OV verwacht. Anderhalve meter afstand houden is dan niet altijd mogelijk, dus het mondkapje moet een extra barrière vormen. Op het niet dragen van een mondkapje staat een boete van 95 euro. 
Foto: Jordy Nijenhuis








Lees ook

riversidecarclassic25

Kinderen mogen meerijden in klassieke auto's bij Riverside Car Classic

De Riverside Car Classic gaat zaterdag voor de achtste keer van start. Dit evenement, waarbij zo’n 40 klassieke auto’s meedoen, start langs de Oude Maas aan de Laan der Verenigde Naties bij Ames Cupra. Aan het eind van de route mogen ook kinderen instappen.

nk2026091893A01422

Van kwaad tot erger: FC Dordrecht verliest ook van tiental TOP Oss

De vijfde verliespartij op rij is een feit voor het machteloze FC Dordrecht. Bij TOP Oss, dat ruim veertig minuten met een man minder speelde na een rode kaart, kreeg de ploeg met 3-0 klop.

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.