Dordrecht, Netherlands

Nasleep incident Grote Kerk: geen aanpassingen nodig, wel gesloten toren

De gemeente Dordrecht hoeft de veiligheid van de toren van de Grote Kerk niet te verbeteren. Tot die conclusie komt de politie na onderzoek. Sinds een incident afgelopen zomer is de toren gesloten voor bezoek.
Redactie Streek 56 | 16 oktober 2024 08:00 | Aangepast op 15 oktober 2024 16:11
Het onderzoek naar het incident is eind augustus afgerond en de aanbevelingen zijn gedeeld met de gemeente, aldus een woordvoerder. “Vanwege de maatschappelijke impact hebben we besloten helemaal niet meer open te gaan voor publiek.” De toren is daardoor zo’n twee maanden eerder dicht dan normaal.


Normaal gesproken sluit de toren eind oktober en gaat hij op 1 april weer open voor bezoek. Volgens de gemeentewoordvoerder zal de toren zoals gebruikelijk vanaf komend voorjaar gewoon weer te beklimmen zijn. Zonder aanpassingen dus.

Lees meer over:

Grote Kerk|

Lees ook

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is e...

Grote Kerk in vervoering gebracht door hardstyle-DJ: 'Indrukwekkend'

Honderden liefhebbers van hardstyle, klassieke muziek én geloofskwesties hebben woensdagavond hun ha...

Eerste gerestaureerde glas-in-loodraam van de Grote Kerk onthuld

In de Grote Kerk in Dordrecht is dit weekend het eerste gerestaureerde glas-in-loodraam feestelijk o...

Gevaar voor vallende stenen bij Grote Kerk, gemeente neemt veiligheidsmaatregelen

De kans dat er stukken steen van de Grote Kerkstoren in Dordrecht afbrokkelen is groter dan gedacht....

Klokken luiden weer, eentje buiten bedrijf

De meeste klokken van de Grote Kerk van Dordrecht kunnen weer luiden. Het euvel met een kloksteun bl...

Restauratie van glas-in-loodramen in de Grote Kerk: een langzaam maar zeker proces

De iconische glas-in-loodramen van de Grote Kerk in Dordrecht zijn dringend aan restauratie toe. Doo...