Dordrecht, Netherlands

Nationale cholesterol test in Dordrecht

De truck van Stichting Nationale Cholesterol Test doet Dordrecht aan. In de truck kunnen voorbijgangers gratis hun cholesterol laten meten.
Jan Bouwens | 12 mei 2015 10:02 | Aangepast op 12 mei 2015 10:02
De tour van de Nationale Cholesteroltest is een vervolg op de metingen van vorig jaar die plaatsvonden in de Service Apotheken. Toen hebben al meer dan 125.000 mensen hun cholesterol laten meten. Dit jaar toert de test door heel Nederland in de vorm van een truck. Het idee is echter hetzelfde gebleven: mensen bewust te maken van de risico’s van een verhoogd cholesterol en ze voor te lichten over hun hart- en vaatgezondheid. Volgens de stichting, achter de tour, weten veel mensen niet dat ze door hun levensstijl aan te passen het risico op hart- en vaatziekten kunnen verlagen.


Leefstijladvies

De cholesterolmeting in de truck wordt gedaan onder begeleiding van een gediplomeerd verpleegkundige. Door middel van een vingerprik kan met één druppeltje bloed verschillende cholesterolwaarden worden gemeten. Afhankelijk van de uitslag, krijgen mensen een persoonlijk leefstijladvies over eventuele vervolgstappen.

6,5 miljoen Nederlanders met cholesterolprobleem

Onderzoek van de hartstichting wijst uit dat 65% van de 10 miljoen Nederlanders tussen 30 en 70 jaar kampt met een verhoogd cholesterolgehalte, één van de risicofactoren voor hart- en vaatziekten.

De Cholesteroltruck staat op woensdag 13 mei stussen 10.00 en 14.00 uur bij de Vegro aan het Admiraalsplein. Meer informatie is te vinden op: www.nationalecholesteroltest.nl.

Meest gelezen

ID verdwijnt in stembus en 'verandering gevraagd' op Station Dordrecht

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 29 okt 2025 10:29

Lees ook

Mysterie rond wapenmelding Halloween-speurtocht blijft: ‘Het was zeker géén horror-acteur’

Griezelige kostuums en opdrachten in het donker: het Dordtse Weizigtpark was dinsdagavond toneel voo...

7-0 nederlaag valt zwaar bij FC Dordrecht: 'Het was een horroravond'

De schade bij FC Dordrecht is groot na de wanprestatie in Tilburg donderdag. Talloze fouten, veel fr...

FC Dordrecht gaat keihard af in Tilburg en is meteen uitgebekerd

Het bekeravontuur van FC Dordrecht zit er alweer na één duel op. De ploeg is sowieso al geen 'vriend...

The day after: zo kijkt de Dordtse D66 naar de verkiezingsuitslag

Het zonnetje schijnt letterlijk en figuurlijk vandaag voor D66. De partij boekte woensdagavond een m...

Leraren en scholieren rennen voor goede doel DrechtStadLoop: 'Hopen de duizend aan te tikken'

Leerlingen van het Insula College Koningsstraat rennen deze zondag de DrechtStadLoop en zamelen geld...

Docuserie 'Zeespiegels' op TV Dordrecht

Wat zijn de gevolgen van de klimaatverandering voor onze regio? Over deze vraag maakte Gerlanda Wijn...