Dordrecht, Netherlands

Nieuwe Dordtse Biesbosch slecht begaanbaar voor mindervaliden

Te sterke hellingen, een slechte ondergrond, bossages die over de paden hangen en informatieborden met te kleine letters. Het zijn maar een paar opmerkingen van het kenniscentrum Groen en Handicap na het checken van de wandelroute Haniasluis in de Nieuwe Dordtse Biesbosch.
Marjolein Vos | 27 september 2021 15:00 | Aangepast op 27 september 2021 15:00
Groen en Handicap zet zich als organisatie in voor een toegankelijke natuur voor iedereen. Vertegenwoordigers brachten deze zomer een bezoek aan het natuurgebied, Ze hebben met name gekeken naar de bereikbaarheid, toegankelijkheid en de bruikbaarheid van voorzieningen. Een verslag daarvan staat ter bespreking voor dinsdagavond op de agenda van de Dordtse politiek.


De Haniasluisroute is een van de twee wandelroutes die het Dordrechts Musuem in 2019 heeft opgesteld. Het is een permaente digitale buitententoonstelling waar bezoekers door het scannen van QR-codes meer kunnen leren over de cultuurhistorie van het gebied. De route zou geschikt moeten zijn voor mindervaliden, maar niets is minder waar.


Het begint al bij de start van de route. Het informatiebord bestaat uit een uitleg in een te klein lettertype, waardoor mensen met een zichtbeperking er moeilijk wijs uit kunnen worden. De begaanbaarheid van de route is ook een probleem: “Drievierde van de paden in de wandelroute is onbegaanbaar doordat het pad grotendeels is begroeid met grassen en andere planten,” staat te lezen in het verslag van de schouw. “En de roosters, waar de bruggen uit bestaan, zijn weliswaar wel goed bereidbaar met een rollator, rolstoel of scootmobiel, maar ongeschikt voor honden en dus ook voor hulphonden.”


Op veel plekken in de route zijn de hellingen te stijl, iets wat problemen geeft voor mensen met een rolstoel of rollator. “Het hoogteverschil tussen de brug en het wandelpad op de dijk is ongeveer 1 meter en wordt overbrugd met een zeer steile en hobbelige helling.” Op het recreatieveld staan twee picknicktafels, maar die niet geschikt voor rolstoelers. En de deksels van de prullenbakken zijn te zwaar voor mensen met een beperkte hand-armfunctie.


Al met al genoeg punten om aan te passen. In het verslag staan naast de op- en aanmerkingen ook adviezen om de route veiliger en beter toegankelijk te maken. Wat de aanpassingen precies gaan kosten, is nog niet bekend, zegt de gemeente. Wel wil ze daar onderzoek naar laten doen. Het verlag wordt tegelijk met de evaluatie van de aanleg van de Nieuwe Dordtse Biesbosch in de commissievergadering besproken.





Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...