Dordrecht, Netherlands

Nieuwe Dordtse Biesbosch toch binnen begroting

De aanleg van de Nieuwe Dordtse Biesbosch wordt toch niet duurder dan was begroot. Eerder werd rekening gehouden met een mogelijk tekort van vijf ton.
Peter Tromp | 9 mei 2017 13:34 | Aangepast op 9 mei 2017 13:34
De exploitatiekosten zijn opnieuw berekend op grond van bestekramingen voor nog resterend werk, aanbestedingen en reeds uitgevoerde deelprojecten. Daaruit blijkt dat er geen sprake meer is van een dreigend tekort.

Uitvoeringskrediet

De kosten voor de natuurexploitatie zijn een jaar geleden vastgesteld. Voor een dagrecreatieterrein en Kop van ‘t Land is toen 2,1 miljoen euro beschikbaar gesteld. Dat was het laatste deel van het uitvoeringskrediet. Destijds werd rekening gehouden met een mogelijk tekort van vijf ton. Het college sprak toen af de raad jaarlijks op de hoogte te stellen van de kosten door middel van een geactualiseerde natuurexploitatie.

Deel inmiddels opgeleverd

Het grootste deel van het werk is aanbesteed en in uitvoering. De Kop van t Land, Kooikil en bezinkplas zijn inmiddels opgeleverd. Het eerste deel van de Landbouwweg wordt binnenkort opgeleverd. Kop van 't Land, bezinkplas en Kooikil zijn inmiddels in beheer van het Waterschap en Staatsbosbeheer.

Ecologische verbinding

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is het gebied ten zuiden van de Zeedijk, ten zuiden van de kruising Provincialeweg-Zuidendijk en bij Kop van 't Land. De aanleg zorgt voor een ecologische verbinding met de Brabantse en Sliedrechtse Biesbosch. In het natuurgebied komen nieuwe wandel-, fiets- en ruiterpaden. Daardoor zouden er meer mensen kunnen recreëren.

Lees ook

Opnieuw autobranden in Dordrecht, brandweer twee keer in actie

Wederom is Dordrecht getroffen door verschillende autobranden. Maandagavond rond 21.30 uur is een dr...

Man die schoolmeester neerstak bij eindmusical ‘werd geterroriseerd door een andere vader’

De man die vastzit voor een steekpartij tijdens een schoolmusical in Alblasserdam werd al een jaar g...

Liefhebbers scoren goedkope pareltjes op muziekbeurs: 'Leuk om te snuffelen'

Een ware snoepwinkel voor de liefhebber, zo kan de muziekbeurs van Opnieuw & Co wel genoemd worden. ...

Man die ravage veroorzaakte op N214 had vijf keer te veel gedronken

De veroorzaker van een zwaar verkeersongeluk op de N214 in 2024 had vijf keer te veel gedronken. Dat...

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

De sluiting van het veganistische eetcafé Rebel Rebel in Dordrecht is voor veel Dordtenaren een klap...

Politie zoekt kopschoppers na caféruzie

Bij een eetcafé in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van zaterdag op zondag een vechtpartij geweest...