gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe Green Deal circulaire economie

Acht publieke en private partijen in de Drechtsteden hebben een deal gesloten met drie ministeries om een regio te realiseren zonder afval en zonder ‘uitval’. Dat gebeurde tijdens het congres ‘Economie herstelt, nu de banen nog..’.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Volgens cijfers van het ministerie van Infrastructuur en Milieu kunnen te benutten kansen binnen de circulaire economie een marktwaarde vertegenwoordigen van ca. 7.3 miljard euro. Dat zou overeenkomen met zo’n 54.000 banen.


De Drechtsteden zijn één van de vijf ‘Cirkelsteden’, waaronder ook Amsterdam en Rotterdam, die regionaal én landelijk moeten zorgen voor een doorbraak van de circulaire visie binnen de bouwondernemingen.


De ambitie is om in de Cirkelstad ‘Bouwtalent’ op te zetten, waarin de visie op hergebruik van restmaterialen en afvalstromen wordt gecombineerd met het opzetten van speciale leer- en werkervaringsprojecten voor jongeren. Deze projecten richten zich volledig op duurzame nieuwbouw, renovatie en sloop. Jongeren worden daarin persoonlijk naar werk en opleiding begeleid.


Deelnemers zijn De Drechtsteden, Krijgsman Bouw, Dura Vermeer, Buurman, Woonbron, Van der Tol, Cirkellab en Ingenieursbureau Drechtsteden. Bijdrage van de ministeries binnen het project zal zijn het uit de weg ruimen van wettelijke en bestuurlijke belemmeringen.

Lees ook

De Plucheplakkers

Na zomer vol veranderingen gaat podcast over FC Dordrecht verder

Er gebeurde deze zomer al een hoop bij FC Dordrecht. Te veel om in veertig minuten samen te vatten, maar de podcastmakers van De Plucheplakkers wagen in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen een dappere poging.

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.

pixabay containers

Kliko eerder aan de straat vanwege de hitte

Inwoners van onder meer Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam moeten deze donderdag en vrijdag hun kliko eerder aan de straat zetten dan gebruikelijk. Vanwege de hitte werkt de buitendienst met een tropenrooster en wordt afval eerder opgehaald.