gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe Green Deal circulaire economie

Acht publieke en private partijen in de Drechtsteden hebben een deal gesloten met drie ministeries om een regio te realiseren zonder afval en zonder ‘uitval’. Dat gebeurde tijdens het congres ‘Economie herstelt, nu de banen nog..’.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Volgens cijfers van het ministerie van Infrastructuur en Milieu kunnen te benutten kansen binnen de circulaire economie een marktwaarde vertegenwoordigen van ca. 7.3 miljard euro. Dat zou overeenkomen met zo’n 54.000 banen.


De Drechtsteden zijn één van de vijf ‘Cirkelsteden’, waaronder ook Amsterdam en Rotterdam, die regionaal én landelijk moeten zorgen voor een doorbraak van de circulaire visie binnen de bouwondernemingen.


De ambitie is om in de Cirkelstad ‘Bouwtalent’ op te zetten, waarin de visie op hergebruik van restmaterialen en afvalstromen wordt gecombineerd met het opzetten van speciale leer- en werkervaringsprojecten voor jongeren. Deze projecten richten zich volledig op duurzame nieuwbouw, renovatie en sloop. Jongeren worden daarin persoonlijk naar werk en opleiding begeleid.


Deelnemers zijn De Drechtsteden, Krijgsman Bouw, Dura Vermeer, Buurman, Woonbron, Van der Tol, Cirkellab en Ingenieursbureau Drechtsteden. Bijdrage van de ministeries binnen het project zal zijn het uit de weg ruimen van wettelijke en bestuurlijke belemmeringen.

Lees ook

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

Foto Artikel Web

Piet (89) blikt terug op bouw en transport Papendrechtse brug

Het is bijna zes decennia geleden als de Papendrechtsebrug wordt geopend. Voormalig Rijkswaterstaat toezichthouder Piet Kraal (89) uit Dubbeldam is nauw betrokken bij de bouw en het transport van de boog van de brug en blikt terug. “Ik ben op dit werk het meest trots. Mijn kleinkinderen zeggen: ‘Dat is de brug van opa.’”

Film in de Tuin

Perfect avondje uit: Film in de Tuin weer van start

Filmhuis De Witt in Dordrecht verandert de Kloostertuin de komende weken opnieuw in een openluchtbioscoop. Vanaf vrijdag 7 augustus kunnen filmliefhebbers iedere vrijdag- en zaterdagavond genieten van Film in de Tuin, met een gevarieerd aanbod aan films.

scapin-stamps-1214469

Nieuwe postzegelvereniging in aantocht: ‘Postzegels verzamelen hoeft geen solo hobby te zijn’

Liefhebbers van postzegels kunnen vanaf zondag 6 september terecht bij de nieuwe Filatelistenvereniging Zwijndrechtse Waard (FVZW). De vereniging wil postzegelverzamelaars uit Zwijndrecht en omliggende gemeenten bij elkaar brengen, maar hoopt vooral ook jongeren enthousiast te maken voor de hobby.

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.

gertjanvanderlinden

Rolstoelbasketbalcoach Van der Linden ook internationaal permanent geschorst

Gertjan van der Linden uit Dordrecht heeft nu ook een permanente schorsing aan zijn broek gekregen van de internationale rolstoelbasketbalfederatie (IWBF) wegens schending van de ethische code.