gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe Green Deal circulaire economie

Acht publieke en private partijen in de Drechtsteden hebben een deal gesloten met drie ministeries om een regio te realiseren zonder afval en zonder ‘uitval’. Dat gebeurde tijdens het congres ‘Economie herstelt, nu de banen nog..’.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Volgens cijfers van het ministerie van Infrastructuur en Milieu kunnen te benutten kansen binnen de circulaire economie een marktwaarde vertegenwoordigen van ca. 7.3 miljard euro. Dat zou overeenkomen met zo’n 54.000 banen.


De Drechtsteden zijn één van de vijf ‘Cirkelsteden’, waaronder ook Amsterdam en Rotterdam, die regionaal én landelijk moeten zorgen voor een doorbraak van de circulaire visie binnen de bouwondernemingen.


De ambitie is om in de Cirkelstad ‘Bouwtalent’ op te zetten, waarin de visie op hergebruik van restmaterialen en afvalstromen wordt gecombineerd met het opzetten van speciale leer- en werkervaringsprojecten voor jongeren. Deze projecten richten zich volledig op duurzame nieuwbouw, renovatie en sloop. Jongeren worden daarin persoonlijk naar werk en opleiding begeleid.


Deelnemers zijn De Drechtsteden, Krijgsman Bouw, Dura Vermeer, Buurman, Woonbron, Van der Tol, Cirkellab en Ingenieursbureau Drechtsteden. Bijdrage van de ministeries binnen het project zal zijn het uit de weg ruimen van wettelijke en bestuurlijke belemmeringen.

Lees ook

mishandelingconducteur

Verdachte mishandeling treinconducteur nog niet gepakt, politie toont herkenbare beelden

De politie heeft nog geen tips binnengekregen over de verdachte die begin november een treinconducteur heeft mishandeld bij station Sliedrecht. Daarom zijn maandagmiddag herkenbare beelden van de man naar buiten gebracht, zo laat een woordvoerder weten aan deze streekomroep.

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”

1000132020

Graafmachine in vlammen op in bos, brandweer voorkomt verspreiding vuur

In het Alblasserbos in Papendrecht is zaterdagochtend een graafmachine in brand gevlogen. Het voertuig is volledig in vlammen opgegaan.

BootWantij

Gemeente wil waterboa’s meer bevoegdheden geven na zomer vol snelheidsovertredingen

Dordtse handhavers controleren deze dagen extra op het water. Dankzij hogere temperaturen is er op de Wantij in Dordrecht meer recreatievaart. Het gevolg: meer overlast. Een nadeel: ondanks extra controle mogen handhavers slechts beperkt beboeten op snelheidsovertredingen.