gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe Green Deal circulaire economie

Acht publieke en private partijen in de Drechtsteden hebben een deal gesloten met drie ministeries om een regio te realiseren zonder afval en zonder ‘uitval’. Dat gebeurde tijdens het congres ‘Economie herstelt, nu de banen nog..’.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Volgens cijfers van het ministerie van Infrastructuur en Milieu kunnen te benutten kansen binnen de circulaire economie een marktwaarde vertegenwoordigen van ca. 7.3 miljard euro. Dat zou overeenkomen met zo’n 54.000 banen.


De Drechtsteden zijn één van de vijf ‘Cirkelsteden’, waaronder ook Amsterdam en Rotterdam, die regionaal én landelijk moeten zorgen voor een doorbraak van de circulaire visie binnen de bouwondernemingen.


De ambitie is om in de Cirkelstad ‘Bouwtalent’ op te zetten, waarin de visie op hergebruik van restmaterialen en afvalstromen wordt gecombineerd met het opzetten van speciale leer- en werkervaringsprojecten voor jongeren. Deze projecten richten zich volledig op duurzame nieuwbouw, renovatie en sloop. Jongeren worden daarin persoonlijk naar werk en opleiding begeleid.


Deelnemers zijn De Drechtsteden, Krijgsman Bouw, Dura Vermeer, Buurman, Woonbron, Van der Tol, Cirkellab en Ingenieursbureau Drechtsteden. Bijdrage van de ministeries binnen het project zal zijn het uit de weg ruimen van wettelijke en bestuurlijke belemmeringen.

Lees ook

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.

vuurwerkinleveractieeerder

Verbod op consumentenvuurwerk; hier kun jij het anoniem en zonder straf inleveren

Heb jij nog oud vuurwerk in huis liggen? Dan kun je dat, zonder boete of straf, volgende week inleveren in Dordrecht. Sinds 1 augustus geldt er namelijk een verbod op consumentenvuurwerk.

IMG-20260905-WA0031

Rookwolk boven afvalverwerker door brand in opslagruimte

Bij afvalverwerker HVC in Dordrecht heeft zaterdagavond brand gewoed. In een opslagruimte vatte een hoop afval vlam, waarna een rookpluim uit het gebouw kwam.

stadsbus

Gratis ov vanaf 1 oktober: honderden inwoners komen in aanmerking

Wie met het ov-reist als inwoner van Dordrecht met een Dordtpas, hoeft daar vanaf 1 oktober niet meer voor te betalen. De gemeente maakt gebruik van een provinciale regeling, waarbij inwoners met een laag inkomen van 18 jaar en ouder gratis met de bus, trein of waterbus kunnen reizen.