gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe Green Deal circulaire economie

Acht publieke en private partijen in de Drechtsteden hebben een deal gesloten met drie ministeries om een regio te realiseren zonder afval en zonder ‘uitval’. Dat gebeurde tijdens het congres ‘Economie herstelt, nu de banen nog..’.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Volgens cijfers van het ministerie van Infrastructuur en Milieu kunnen te benutten kansen binnen de circulaire economie een marktwaarde vertegenwoordigen van ca. 7.3 miljard euro. Dat zou overeenkomen met zo’n 54.000 banen.


De Drechtsteden zijn één van de vijf ‘Cirkelsteden’, waaronder ook Amsterdam en Rotterdam, die regionaal én landelijk moeten zorgen voor een doorbraak van de circulaire visie binnen de bouwondernemingen.


De ambitie is om in de Cirkelstad ‘Bouwtalent’ op te zetten, waarin de visie op hergebruik van restmaterialen en afvalstromen wordt gecombineerd met het opzetten van speciale leer- en werkervaringsprojecten voor jongeren. Deze projecten richten zich volledig op duurzame nieuwbouw, renovatie en sloop. Jongeren worden daarin persoonlijk naar werk en opleiding begeleid.


Deelnemers zijn De Drechtsteden, Krijgsman Bouw, Dura Vermeer, Buurman, Woonbron, Van der Tol, Cirkellab en Ingenieursbureau Drechtsteden. Bijdrage van de ministeries binnen het project zal zijn het uit de weg ruimen van wettelijke en bestuurlijke belemmeringen.

Lees ook

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

politieinstagrammolenlanden

Rijbewijs afgepakt na drugstest, dan zien agenten de man weer rijden

Een automobilist die in de nacht van donderdag op vrijdag dacht gewoon weer te kunnen gaan rijden nadat zijn rijbewijs was afgepakt, is niet ver gekomen. Agenten zagen hem rijden in de gemeente Molenlanden en hielden hem aan.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.