gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe tentoonstelling ‘De Dordtse Affaire’ geopend in Museum 1940-1945

9ac489a1a36353507806696b6b14860f

De indeling van het museum moest er flink voor op de schop, maar Museum 1940-1945 is een tentoonstelling rijker. De tentoonstelling is gebaseerd op het boek ‘De Dordtse affaire’ van schrijver Frank van Riet en neemt nu een prominente plek in het museum in.

Erik van Krimpen |  | Aangepast op
Het boek De Dordtse Affaire gaat over drie Dordtse mannen van de politieke politie die tijdens de Tweede Wereldoorlog in het geheim uitgroeide tot beruchte handlangers van de Duitse bezetters. Wethouder Rik van der Linden had de eer om de tentoonstelling donderdagavond in het bijzijn van zo’n 45 genodigden te openen. Aan de hand van voorwerpen, teksten en foto’s wordt het verhaal De Dordtse Affaire uitgebeeld.

Dat de nieuwe tentoonstelling een belangrijke rol speelt in het museum blijkt wel uit de nieuwe looproute. Bezoekers van Museum 1940-1945 worden nu eerst langs de nieuwe tentoonstelling geleid. Het verhaal van De Dordtse Affaire wordt aan de hand van vier thema’s uitgelegd: dilemma's, politieke politie, het verzet en gerechtigheid. Volgens bestuursvoorzitter Ed Vermeulen had schrijver Frank van Riet deze indeling voor ogen. “Als je de leesrichting nu volgt, dan heb je aan het einde een goed beeld van de Dordtse Affaire in chronologische volgorde.”

De bestuursvoorzitter is erg blij met de nieuwe tentoonstelling en vindt het verhaal van De Dordtse Affaire uitermate geschikt voor zijn museum. “Het verhaal van Frank van Riet´s boek gaat over Dordrecht en dit museum is compleet ingericht met spullen die gaan over Dordrecht.”

Ondanks dat het museum in het verleden te kampen had met een gebrek aan ruimte, werd er toch op een creatieve manier een plek gevonden voor de tentoonstelling. “Vroeger werden er in deze ruimte filmpjes getoond aan scholieren, maar nu hebben we dat geïntegreerd in een digitale speurtocht, waardoor deze ruimte leeg kwam te doen”, aldus Ed Vermeulen.

De tentoonstelling De Dordtse Affaire kan nog toch minimaal mei 2025 bezichtigd worden in het Museum.

Bekijk hieronder de reportage die RTV Dordrecht maakte:

Lees ook

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

pont rosmolenweg

Pont Kerkeplaat - Rosmolenweg vaart vrijdagochtend weer na problemen

Een van de ponten die als alternatief vaart vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug is donderdag een tijdje gestremd geweest. Het gaat om de verbinding tussen de Dordtse Kerkeplaat en de aanlegsteiger bij Boskalis aan de Rosmolenweg in Papendrecht. Vrijdagochtend vaart de pont weer, meldt Rijkswaterstaat.

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.

drone molenlanden

Hoe moet jouw dorp er in de toekomst uitzien? Zuid-Holland vraagt het aan inwoners

Hoe is het om te wonen in een klein dorp in Zuid-Holland? En wat hebben inwoners nodig om daar prettig te kunnen wonen? De provincie Zuid-Holland onderzoekt dit en roept inwoners op om een enquête in te vullen. Het doel is om te ontdekken hoe kleine dorpen ook in de toekomst leefbaar en aantrekkelijk kunnen blijven.