gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe veganistische lunchroom

Lunchroom “Daantje” gaat op 6 mei open in de Nieuwstraat. Alles wat op het menu staat is biologisch en veganistisch. Daarmee is zij de eerste in de Drechtsteden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Daniëlle Vol is al twee jaar bezig met haar cateringbedrijf en werkte samen met lunchroom Puur, maar nu opent zij haar eigen zaak in het pand waar vroeger restaurant “De Dulle Griet” zat. Zij heeft als doelgroep, naast vegetariërs en veganisten, ook flexitariërs, die regelmatig ook een dagje zonder vlees of vis willen. Deze groep groeit, o.a. vanwege recente publicaties uit de vleesindustrie.

Bij de feestelijke opening is er vanaf 14.00 uur voor de kinderen “Het Kleurfeest” van tekenaar Gerard de Bruyne en muzukant Maarten Teekens. Verder zijn er optredens van de Engelse zangeres Laura Vane en de Dordse Randy Derkhof en Sanne Monster.

Op de Voorstraat is al meer dan zeven jaar de vegetarische lunchroom "Zusjes" gevestigd, maar deze gebruikt wel producten als kaas en honing.

Lees ook

Pieter dHontfontein, gemeente zwi

Deze Zwijndrechtse fontein krijgt een monumentale status

De Pieter d’Hontfontein aan het Pieter d’Hontplein in Zwijndrecht wordt aangewezen als gemeentelijk monument. De grote fontein is in de jaren '60 gemaakt in opdracht van de gemeente Zwijndrecht en is de enige fontein van beeldhouwer Pieter d’Hont.

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

treinzwi

Komende dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers, opgelet. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden vanaf dinsdagochtend tot en met vrijdagavond geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam. Ook de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda is gestremd.

ambulance

Kind met spoedtransport naar ziekenhuis na ongeluk met vrachtwagen

Een moeder en kind zijn dinsdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een vrachtwagen in Ridderkerk. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht, laat een woordvoerder van de politie weten.

IMG_9322

Ouderwets hommeles aan de tafel van Ouwe Jonges Krentebrood

Aan de stamtafel van de Streekomroep is het zondag weer prijs. De altijd kritische Ad van den Herik krijgt het weer stevig aan de stok met de minstens zo kritische Thijs Blom. Ron van de Rhee krijgt weer de ondankbare taak om de heren in het gareel te houden bij hun maandelijkse terugblik op het Dordtse- en regionale nieuws.

mobiliteitsadviseur

Fiets van de zaak en gratis ov: dit kunnen bedrijven doen om bereikbaar te blijven

Hoe blijf je als bedrijf of instelling bereikbaar voor personeel en klanten, nu de Papendrechtsebrug dicht is? Wie worstelt met die vraag, kan een beroep doen op onder meer Lisette Zwartkruis. Namens Zuid-Holland Bereikbaar denkt zij als mobiliteistadviseur mee over oplossingen. “Bedrijven hebben hele andere dingen aan hun hoofd.”