gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe veganistische lunchroom

Lunchroom “Daantje” gaat op 6 mei open in de Nieuwstraat. Alles wat op het menu staat is biologisch en veganistisch. Daarmee is zij de eerste in de Drechtsteden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Daniëlle Vol is al twee jaar bezig met haar cateringbedrijf en werkte samen met lunchroom Puur, maar nu opent zij haar eigen zaak in het pand waar vroeger restaurant “De Dulle Griet” zat. Zij heeft als doelgroep, naast vegetariërs en veganisten, ook flexitariërs, die regelmatig ook een dagje zonder vlees of vis willen. Deze groep groeit, o.a. vanwege recente publicaties uit de vleesindustrie.

Bij de feestelijke opening is er vanaf 14.00 uur voor de kinderen “Het Kleurfeest” van tekenaar Gerard de Bruyne en muzukant Maarten Teekens. Verder zijn er optredens van de Engelse zangeres Laura Vane en de Dordse Randy Derkhof en Sanne Monster.

Op de Voorstraat is al meer dan zeven jaar de vegetarische lunchroom "Zusjes" gevestigd, maar deze gebruikt wel producten als kaas en honing.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: Big Rivers, Dordrechts Museum en politieke chaos

De Dordtse binnenstad verandert volgende week in één groot muzikaal festijn tijdens Big Rivers. Presentator Ben Corino spreekt in Studio De Witt op Drechtstad FM zaterdagochtend dan ook uitgebreid met festivaldirecteur Liselotte Gatzen. Wat kunnen bezoekers dit jaar verwachten?

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Teleurstelling voor 1400 deelnemers: Zoomer Wantijrun vanwege hitte afgelast

De achtste editie van de Zoomer Wantijrun in Dordrecht gaat vanwege de hitte niet door. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelt zich door de verwachte weersomstandigheden genoodzaakt er een streep door te zetten. “Deze beslissing nemen we met pijn in ons hart.”

controlepap

Gemeente ontdekt woonfraude en arbeidsuitbuiting bij controle

De gemeente Papendrecht heeft tijdens een integrale woningcontrole bijna dertig huizen bezocht. Bij een grote meerderheid bleken de zaken niet op orde te zijn. Zo waren bij meerdere adressen mensen aanwezig die niet op dat adres stonden ingeschreven en werden waarschuwingen uitgedeeld vanwege drugsoverlast.

businknijhofflaan

Moeder met twee jonge kinderen gewond na aanrijding

Een moeder met twee jonge kinderen op de fiets is donderdagochtend aangereden door een auto in Dordrecht. De aanrijding gebeurde op de Nijhofflaan.

burgemeester ter illustratie AI

OM hield oud-burgemeester Herman J. met spoed aan uit angst voor kindermisbruik

Het Openbaar Ministerie besloot de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht in februari met spoed aan te houden uit angst dat hij kinderen zou gaan misbruiken. Die vrees ontstond na het lezen van seksueel expliciete chats van Herman J. met een onbekende man. De officier van justitie zei dat tijdens het proces tegen de 77-jarige verdachte.

drugspand

Meerdere wapens en drugs gevonden: burgemeester sluit pand

Een pand aan de Nicolaasstraat in Dordrecht is met spoed gesloten. Dat gebeurde nadat daar dinsdagavond meerdere wapens en een grote hoeveelheid drugs werden aangetroffen. Vijf mensen zijn aangehouden, al zijn zij inmiddels weer op vrije voeten.