gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe veganistische lunchroom

Lunchroom “Daantje” gaat op 6 mei open in de Nieuwstraat. Alles wat op het menu staat is biologisch en veganistisch. Daarmee is zij de eerste in de Drechtsteden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Daniëlle Vol is al twee jaar bezig met haar cateringbedrijf en werkte samen met lunchroom Puur, maar nu opent zij haar eigen zaak in het pand waar vroeger restaurant “De Dulle Griet” zat. Zij heeft als doelgroep, naast vegetariërs en veganisten, ook flexitariërs, die regelmatig ook een dagje zonder vlees of vis willen. Deze groep groeit, o.a. vanwege recente publicaties uit de vleesindustrie.

Bij de feestelijke opening is er vanaf 14.00 uur voor de kinderen “Het Kleurfeest” van tekenaar Gerard de Bruyne en muzukant Maarten Teekens. Verder zijn er optredens van de Engelse zangeres Laura Vane en de Dordse Randy Derkhof en Sanne Monster.

Op de Voorstraat is al meer dan zeven jaar de vegetarische lunchroom "Zusjes" gevestigd, maar deze gebruikt wel producten als kaas en honing.

Lees ook

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?

nk2026081493A02173

FC Dordrecht ziet zege bij RKC in blessuretijd uit handen glippen

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een zuur punt gepakt bij RKC Waalwijk. Door een tegentreffer in blessuretijd speelde de ploeg gehuld in het nieuwe, door de Eerste Vrije Statenvergadering geïnspireerde uittenue, met 2-2 gelijk.