Dordrecht, Netherlands

Nieuwe ziekenhuisstaking van de baan: akkoord over cao bereikt

Zorgmedewerkers van het ASz hadden zich verzameld in de grote hal RTV Dordrecht
Met spanddoeken en fluitjes verzamelden zo’n 200 medewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis zich op 16 maart in de hal van het ziekenhuis. Ze deden mee aan de landelijke staking, met als doel druk zetten op de cao-onderhandelingen. En dat heeft succes gehad.
Marjolein Vos | 28 maart 2023 10:07 | Aangepast op 28 maart 2023 10:07
De werkgeverskoepel NVZ (Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen) is met een verbeterd arbeidsvoorwaarden-bod gekomen: in twee jaar tijd gaan de zorgmedewerkers er met minimaal 400 euro bruto per maand op vooruit. De loonstijging voor zorgmedewerkers in de lagere loonschalen kan oplopen tot bijna 20% in twee jaar. De reiskostenvergoeding gaat omhoog van 8 cent naar 16 cent per kilometer. En ook de werkdruk wordt aangepakt. Met ingang van 1 juli 2023 worden de roosters drie maanden vooruit geroosterd. En als zorgmedewerkers niet ingeroosterd zijn of geen bereikbaarheid- aanwezigheids- of consignatiedienst hebben hoeven ze ook niet meer bereikbaar te zijn.

Staking
Bij de staking op 16 maart legden zorgmedewerkers van vier afdeling van het Albert Schweitzer het werk neer: van radiologie, intensive care, operatiekamers en C2. Rob Koster was erbij als onderhandelaar voor zorgvakbond FBZ. Hij vatte de problemen voor onze camera kort samen: “Het kan gewoonweg niet door de beugel dat de NVZ nóg meer flexibiliteit vraagt en daar inlevering van koopkracht en allerlei inperkingen voor duurzame inzetbaarheid tegenover stelt.”
De medewerkers van het Dordtse ziekenhuis dachten toen al na over vervolgacties: als het niet met één dag lukt moeten we nog maar een keer gaan staken, zei één van hen. Dan zouden er waarschijnlijk meer dan vier afdelingen meedoen, en in het uiterste geval doet misschien de spoedeisende hulp zelfs mee. Maar zover komt het dus niet.

De verwachting is dat de werknemers akkoord gaan met het aanbod dat er nu ligt. Elise Merlijn, bestuurder en cao-onderhandelaar FNV Zorg & Welzijn: “De NVZ komt nu met een fatsoenlijk cao-bod, dat recht doet aan het belangrijke werk dat deze zorgmedewerkers dag in dag uit doen. Dat is vooral te danken aan de saamhorigheid en strijdbaarheid tijdens de eerste staking in maart.”

De leden van de vakbonden mogen nu stemmen. Als zij akkoord gaan, gaat de nieuwe cao Ziekenhuizen met terugwerkende kracht in per 1 februari 2023 met een looptijd van twee jaar. De cao Ziekenhuizen geldt voor ruim 200.000 zorgmedewerkers in ziekenhuizen en revalidatiecentra.

Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Mes in beslag genomen na vechtpartij bij autowasstraat

Redactie Streek 56 | 12 mei 2025 16:34

Man aangehouden voor bedreiging in huiselijke sfeer

Corrado Francke | 9 mei 2025 17:53

Lees ook

Dag van de Zorg: ziekenhuispersoneel krijgt een traktatie

De zorgmedewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis (ASz) zijn maandagmiddag in het zonnetje gez...

Ziekenhuis kijkt terug op druk weekend: veel drank- en drugsgebruik en botbreuken

De spoedeisende hulp van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft een extra druk weekend ...

Werknemers Fokker Papendrecht leggen bedrijf 24-uur plat om ‘teleurstellend sociaal plan’

Werknemers van GKN Fokker in Papendrecht hebben voor 24 uur het werk neergelegd. Ruim 100 werknemers...

Mijke bezoekt als CliniClown doodzieke kinderen: 'Als de neus opgaat ben ik een ander persoon’

Mijke Werkema (44) uit Dordrecht komt door haar werk de meest heftige verhalen van zieke kinderen te...

Dordts ziekenhuis begonnen met 'muziekproef' bij buikoperaties

Patiënten die een operatie krijgen aan hun buik mogen een koptelefoon met muziek dragen om het leed ...

Vijf jaar na eerste coronadode: ‘Niemand wist wat er stond te gebeuren’

Hoe ga je om met de zorg voor patiënten, waarvan je in eerste instantie niet weet hoe een ziekte zic...