Dordrecht, Netherlands

Blijvende herinnering aan Lenie Dicke: gedenkbord op plek voormalig woonhuis

De bekende Dordtse verzetsstrijdster Lenie Dicke is vrijdagmiddag geëerd met de onthulling van een gedenkbord. Het moment aan de Prinsenstraat, waar het woonhuis van de familie Dicke heeft gestaan, trok veel bekijks.
Redactie Streek 56 | 5 oktober 2024 12:28 | Aangepast op 5 oktober 2024 12:28
Het gedenkbord is geplaatst ter nagedachtenis aan het afbranden van haar familiehuis. Dat was een vergeldingsactie na de bevrijding van Dicke, die tijdens de oorlog allerlei verzetswerk deed en alles wist over de onderduikers en de activiteiten van verzetsmensen. Lang bleef ze uit handen van de Duitsers, tot in januari 1945.

Om haar te eren, werd eerder het Lenie Dickepad onthuld op de gemeentelijke begraafplaats Essenhof. Daar is sinds vrijdag de plaquette bijgekomen. De initiatiefgroep Dochters & Zonen van Dordrecht noemde de parkeerplaats aan de Prinsenstraat, waar het huis stond, lange tijd 'een zielloze ruimte, zonder enige verwijzing naar de historische gebeurtenissen die hier hebben plaatsgevonden'. Dat is met het plaatsen van het gedenkbord veranderd.


Het moment bestond uit verschillende toespraken en een gedicht van stadsdichter Marieke van Leeuwen, waarna het bord werd onthuld. RTV Dordrecht was erbij en maakte de volgende reportage:

Meest gelezen

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Lees ook

Bom onder gezamenlijk zwembad Hardinxveld en Sliedrecht, wordt die vanavond ontmanteld?

Geen duidelijkheid over een azc, geen gezamenlijk zwembad. Dat is de beknopte samenvatting van het b...

Recordaantal optredens tijdens warme zomereditie Gluren bij de Buren

Het was afgelopen zondag een recorddag voor het Gluren bij de Buren-festival. Nooit eerder werden e...

Expert over seksueel misbruik: 'Intens triest dat een slachtoffer een dader wordt'

Cornelis den D. kreeg onlangs 6,5 jaar celstraf en tbs met dwangverpleging voor seksueel misbruik va...

Een halve eeuw De Hoop: ‘De passie die zij toen hadden voel je nu nog steeds’

Een mensenbieb, swingende koormuziek en een groot luchtkussen. Organisatie De Hoop vierde zaterdag h...

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Het lichaam van de vermiste jongeman is gevonden in de Beneden Merwede bij Hardinxveld-Giessendam. V...

Vierde autobrand binnen twee weken in Alblasserdam

In Alblasserdam is voor de vierde keer in twee weken tijd een auto uitgebrand. In de nacht van maand...