gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

CDA wil dat jongerenwerk op het Houthavenplein wordt voorgezet, wethouder zegt nee

3023d6639544154ebb6a8082906272c6.jpg

Na drie jaar komt er een einde aan een project voor jongeren in het Lijnbaangebied. Op het Houthavenplein stond wekelijks een bus van Jong Dordt, waar de jeugd terecht kon. Maar eind januari liet Missie Dordt, de partij achter het initiatief, weten dat er geen nieuwe subsidie was verkregen en dat het project noodgedwongen moet stoppen. Dat mag niet gebeuren, vindt het CDA.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De partij diende dinsdagmiddag een motie in en werd daarbij gesteund door Fractie van Waardhuizen, ChristenUnie/SGP, Beter voor Dordt en de VSP. Ze wil dat het college kijkt of er misschien ergens anders geld vandaan gehaald kan worden. Volgens de partijen is er maar een gering bedrag nodig om het project in stand te kunnen houden. En daar staat veel tegenover: de overlast in de buurt zou volgens de buurtmonitor zijn afgenomen en heeft preventief jongerenwerk zoals dit een kostenbesparend effect. Bovendien zijn er weinig andere plekken in de buurt waar jongeren terecht kunnen, meent het CDA.

GroenLinks kan zich ook vinden in de motie. Raadslid Necdet Burakcin zei in de raadsvergadering dat het jammer zou zijn als een goed initiatief zou stoppen, dat bijgedragen heeft aan het veiliger maken van de wijk. Hij benadrukt hoe belangrijk het is dat problemen bij jongeren vroegtijdig gesignaleerd worden.

Religieuze grondslag
Rolin den Heijer van de VVD is geen voorstander van projecten met tijdelijke financiering. Hij stelt voor om met de raad later nog eens verder te praten over jongerenwerk in het algemeen. Nu geld geven voor een vervolg zou volgens de partij lijken op willekeur en daar willen ze verre van blijven. En hij benadrukt dat als je nu aan dit project geld geeft, dat ten koste gaat aan een ander initiatief.

Daarnaast zet Den Heijer vraagtekens bij de christelijke grondslag van Jong Dordt. “Gezien de scheiding van kerk en staat verhoudt het zich slecht met ons subsidiekader”, zei hij in de vergadering. De SP sluit zich bij deze opvatting aan, maar vraagt zich wel af of er geen gaten vallen in het jongerenwerk als dit initiatief stopt. De VVD-fractie vindt dat het project zijn eigen financiering zou moeten regelen.

Buurtwerk blijft, maar geen geld voor Jong Dordt
Wethouder Marc Merx reageert op de motie en benadrukt direct dat het jongerenwerk uit de buurt niet zal verdwijnen. Alleen opnieuw geld geven aan Jong Dordt kan niet, volgens hem. Het project is destijds gestart met eigen financiering. Het college heeft een helpende hand uitgestoken toen bleek dat het in de coronaperiode slechter ging. Maar dat was een incidentele subsidie en dat blijft het. Dat was bij de organisatie bekend. Daarnaast benadrukt de wethouder dat het project op dit moment niet meer nodig: “De problemen in het gebied zijn minimaal en genormaliseerd. En buurtwerk gaat gewoon door.”

Wel vindt Merx het kind- en jongerenwerk dusdanig belangrijk dat ook hij voorstelt om het onderwerp later nog eens met elkaar uitgebreid te bespreken.

RTV Dordrecht was aanwezig bij de lancering van het initiatief. Bekijk hieronder onze reportage.

Lees ook

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_01_38_02.Still001.png

Piepjonge fietser naar het ziekenhuis na aanrijding

Op de Merwedestraat in Dordrecht is woensdagmiddag een jonge fietser gevallen. Bij het oversteken werd het jongetje geschept door een bestuurder.

spuiweg--spuiboulevard.jpg

Een deel van de Spuiweg 10 dagen afgesloten

Nu de Hellingen weer open is, is de afslag Spuiweg-Spuiboulevard afgesloten voor auto’s en fietsers. Van 7 april tot en met 17 april zal de weg onbereikbaar zijn. Er wordt gewerkt aan kabels en leidingen, in opdracht van Stedin.

fotodeetos.png

DeetosSnel heeft na spektakelstuk nog één zege nodig voor promotie

Speelt DeetosSnel/QLS volgend seizoen op het hoogste korfbalniveau van Nederland? De Dordtenaren rekenden dinsdagavond in een beslissende confrontatie af met het Hardinxveldse HKC/Creon Kozijnen (26-23) en zijn nog maar één zege verwijderd van promotie.

Wantijbad foto 3

Grote renovatie Wantijbad in volle gang: tenten bedekken zwembad

Het Wantijbad in Dordrecht wordt gerenoveerd. Alle attributen die het bad veilig en schoon moeten houden worden aangepakt, net als de uitstraling. Zo kan het zwembad nog veiliger worden gemaakt. Voor de zomer begint is het bad weer open.

vspd662.png

VERKIEZINGEN

Ondanks verschillen willen D66 en VSP de coalitie in: ‘Vertrouwen dat we eruit komen’

“Op het oog lijken dit niet de meest natuurlijke partners”, geeft D66-fractievoorzitter Emre Hoogduijn toe. Toch wil de partij, die zijn herintrede maakte in de Dordtse raad, meer dan graag de coalitie in. “De mate van ‘elkaar ruimte gunnen’ en vertrouwen dat we eruit kunnen komen ondanks de verschillen, geeft ons vertrouwen.”

112 excuses.png

Jongetje belt onnodig 112, maar zegt met briefje 'Sorry'

Het moet een bijna vertederend tafereel zijn geweest, dinsdag op het politiebureau van Ridderkerk. Een jongen kwamen samen met zijn moeder binnen wandelen met een briefje in zijn hand. Hij kwam langs om zijn excuses te maken.