Dordrecht, Netherlands

Dordtse transfercarrousel begint vroeg: Eredivisie-interesse voor Sebaoui

De puike prestaties van Ilias Sebaoui, één van de smaakmakers bij FC Dordrecht dit seizoen, zijn niet onopgemerkt gebleven. Het naar de Eredivisie gepromoveerde Willem II ziet wel muziek in de komst van de 22-jarige aanvaller, die dit seizoen door Dordt wordt gehuurd van Feyenoord.
Redactie RTV Dordrecht | 8 mei 2024 16:06 | Aangepast op 8 mei 2024 16:06
Wie een blik op de statistieken van Sebaoui werpt, snapt de interesse uit Tilburg meteen. In 37 competitiewedstrijden was de linksbuiten goed voor 11 doelpunten en 6 assists. Met die statistieken moet de Belg in het Dordtse topscorersklassement alleen Mathis Suray voor zich dulden. Zijn teamgenoot vond 13 keer het doel.

Eredivisie lonkt
De belangstelling van Willem II betekent dat de Eredivisie weer een stukje dichter bij komt voor Sebaoui, die een product is van het samenwerkingsverband tussen FC Dordrecht en Feyenoord. De Rotterdammers namen hem vorige zomer over van het Belgische Beerschot en stuurde hem direct door naar de Krommedijk voor het opdoen van ervaring.

Of Feyenoord vindt dat Sebaoui na zijn sterke optredens bij FC Dordrecht komend seizoen klaar is voor het eerste elftal, is nog even afwachten. Maar dat ze van zijn voetballende kwaliteiten overtuigd zijn, is zonneklaar. De Stadionclub gaat zijn in 2025 aflopende contract hoogstwaarschijnlijk met een jaar verlengen.


Met de interesse uit de Eredivisie rijst natuurlijk ook de vraag of een tweede seizoen in het groenwit van FC Dordrecht ook tot de mogelijkheden behoort. De Schapekoppen maken via de play-offs immers nog volop kans op een ticket voor het hoogste voetbalniveau van Nederland. Daarover liet Sebaoui zich begin april uit. In gesprek met het Algemeen Dagblad achtte hij het onwaarschijnlijk dat hij nog een jaar in de Merwedestad vertoeft.

Maar, voordat Sebaoui de deur van het M-Scores Stadion achter zich dichttrekt, volgt nog de nacompetitie. Daarin zal FC Dordrecht het in de eerste ronde opnemen tegen de nummer 7 van de Keuken Kampioen Divisie. Op dit moment is dat NAC Breda, dat één punt meer heeft dan nummer 8 FC Emmen. Ongeacht wie de tegenstander wordt, speelt Dordt de heenwedstrijd (dinsdag 14 mei, 18.45 uur) uit en de return (zaterdag 18 mei, 16.30 uur) thuis.

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Lees ook

'Veldslag' na FC Dordrecht - ADO bestraft, daders betuigen 'gigantische spijt'

Veertien FC Dordrecht-supporters zijn dinsdag veroordeeld voor hun rol bij ongeregeldheden na het du...

FC Dordrecht baalt na regioderby, emotionele Bossin neemt afscheid

FC Dordrecht hervatte vrijdagavond de competitie met een 1-0 nederlaag bij Excelsior. Het mooiste mo...

FC Dordrecht komt tekort bij Excelsior en verliest eerste competitieduel van 2025

Het eerste competitieduel van dit kalenderjaar heeft voor FC Dordrecht geen punten opgeleverd. De fo...

Avontuur Brahim Darri bij FC Dordrecht al na halfjaar voorbij

FC Dordrecht heeft afscheid genomen van Brahim Darri. De 30-jarige buitenspeler tekende deze zomer e...

Plucheplakkers komen met eindejaarsspecial

De Plucheplakkers pakken nog één keer uit in 2024. En hoe! Arco Bomgaars (AD/De Dordtenaar), Corrado...

Spektakelstuk én kerstman in de hekken: feestelijk einde van 2024 bij FC Dordrecht

Zowel op als naast het veld was vrijdagavond genoeg te beleven bij FC Dordrecht. In een sfeervol M-S...