Dordrecht, Netherlands

Gemeenten organiseren informatieavond over PFAS

De gemeenten Dordrecht, Molenlanden, Papendrecht en Sliedrecht houden op woensdag 13 december een informatieve inloopbijeenkomst over de PFAS-vervuiling op het gemeentehuis van Papendrecht.
Marjolein Vos | 30 november 2023 14:30 | Aangepast op 30 november 2023 13:57
Reden voor het organiseren van de inloop is dat de gemeenten merken dat inwoners veel vragen hebben over de vervuiling van de leefomgeving met PFAS. Er lopen diverse rechtszaken tegen Chemours/Dupont over de vervuiling van bodem en water. Overheden voeren diverse onderzoeken uit, bijvoorbeeld naar de  PFAS-vervuiling van zwemwater, eieren en moestuinen, laat de gemeente Dordrecht weten.


Bezoekers kunnen binnenlopen op het tijdstip dat hen het beste uitkomt. Bij de verschillende tafels kunnen ze hun vragen en zorgen bespreken met deskundigen. Vertegenwoordigers van de waterschappen, drinkwaterbedrijven, GGD, DCMR, OZHZ en de Provincie Zuid Holland zijn aanwezig om vragen te beantwoorden. Bewoners kunnen ook nu al vragen insturen aan hun gemeente per mail of telefonisch via 14078. De vragen en antwoorden worden verzameld en gepubliceerd via de websites van de gemeenten Dordrecht, Molenlanden, Papendrecht en Sliedrecht.

De inloopbijeenkomst wordt gehouden op 13 december van 16.00 uur tot 20.00 uur op het gemeentehuis van Papendrecht.

Lees meer over:

Chemours|PFAS|

Meest gelezen

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Begraafplaats Essenhof heeft zelf ingrepen gedaan bij keldergraven; gemeente laat het onderzoeken

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | Pascal Lenstra | 24 jun 2025 10:10

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Lees ook

Onderzoek wijst uit: kansen sluiting Chemours op juridische grond 'zéér gering'

De kans dat chemiebedrijf Chemours verplicht kan worden de deuren te sluiten is héél erg klein. "Er ...

Gezicht van de anti-PFAS-beweging Joop Keesmaat (73) overleden

Eén van de gezichten van actiegroep Gezondheid Voor Alles, Joop Keesmaat, is overleden. Keesmaat was...

‘Herstelde’ moestuin hersteld: ‘Ze hebben ervan geleerd’

Met veel bombarie werd in maart begonnen met het PFOA-vrij maken van de eerste moestuin van de Albla...

Herstel PFAS-moestuinen gaat verder: 'De komende tijd doen we iets anders met ons leven'

Na één moestuin in Sliedrecht eerder dit jaar worden nu twintig Papendrechtse moestuinen van PFOA-vr...

Enthousiaste zwemmers wagen zich dag te vroeg aan water de Merwelanden

Vanaf 1 mei is recreatieplas de Merwelanden weer toegankelijk voor zwemmers. Dit heuglijke nieuws zo...

Nóg een gemeente doet aangifte tegen Chemours

Chemiebedrijf Chemours in Dordrecht wordt door de gemeente Helmond verantwoordelijk gehouden voor PF...