Dordrecht, Netherlands

Koninklijke onderscheiding voor 3 raadsleden

Stadshuis
Burgemeester Wouter Kolff reikt donderdagmiddag een Koninklijke onderscheiding uit aan drie raadsleden, daarnaast zullen twee raadsleden een Johan de Witt-speld ontvangen. Het is een landelijk gebruik om gemeenteraadsleden een Koninklijke Onderscheiding uit te reiken als ze 12 jaar of langer in de gemeenteraad hebben gezeten en afscheid nemen.
Stephanie Roggekamp | 24 maart 2022 17:30 | Aangepast op 24 maart 2022 13:56
De scheidende raadsleden die een Koninklijke onderscheiding krijgen zijn:

Mevrouw M. (Loudy) Nijhof
Was raadslid in drie raadsperiodes van 11 maart 2010 t/m 24 maart 2022. Lid van de fractie van Beter Voor Dordt. Sinds september 2021 voor de fractie Nijhof. “Sociaal bewogen, vasthoudend, veel oog voor de praktijk.”

Nijhof is donderdag niet aanwezig en zal haar uitreiking op een later moment ontvangen.

De heer T.C. (Theo) Oostenrijk
Raadslid voor de gemeenteraad van Gorinchem voor de fractie van het CDA van 3 september 1974 tot 26 augustus 1982 en raadslid voor de gemeenteraad van Dordrecht voor de fractie van het CDA in de periode 29 maart 2018 t/m 24 maart 2022. “Vol energie. Actief binnen en buiten de raad. Betrokken. Verantwoordelijk.”

De heer O. (Osman) Soy
Was raadslid in vier raadsperiodes van 16 maart 2006 t/m 24 maart 2022. Voor de fractie van Beter voor Dordt. Sinds september 2021 voor de fractie Nijhof. “Betrokken. Verbindend. Oplossingsgericht.”
De scheidende raadsleden die de Johan de Witt-speld hebben ontvangen zijn:

De heer C.A. (Cor) van Verk
Was lid van de raad in vier raadsperiodes voor de PvdA: in de periode 16 maart 2006, tot en met 9 maart 2010, van 11 maart 2010 tot en met 25 maart 2014, van 27 maart 2014, tot en met 27 maart 2018 en van 29 maart 2018, tot en met 24 maart 2022. Sterk sociaal betrokken. Constructief en verbindend.

Mevrouw I.E. (Inge) Stevens
Was raadslid in de periode 28 april 1998 t/m 14 maart 2002 en vervolgens van 14 maart 2002 t/m 14 maart 2006. Voor de fractie van GroenLinks. Was commissielid in de periode 16 maart 2006 tot 7 september 2009 en trad opnieuw toe tot de raad op 8 september 2009 t/m 9 maart 2010

In de raadsperiode 2014 – 2018 is mevrouw Stevens van 28 oktober 2014 tot 7 november 2016 commissielid geweest. Op 8 november 2016 geïnstalleerd in de gemeenteraad t/m 27 maart 2018 voor de fractie van de PvdA. "Sociaal betrokken. Activistisch. Zowel in de raad als daar buiten."

Lees ook

Geen koninklijke onderscheiding maar een Johan de Witt-speld

“Hierbij open ik de laatste officiële vergadering van de gemeenteraad in de huidige samenstelling...

Nieuwe Dordtse gemeenteraad geïnstalleerd: 'Ik voel de verantwoordelijkheid'

De nieuwe Dordtse gemeenteraad is woensdag geïnstalleerd. Veertien partijen bemachtigden één of m...

Formatiegesprekken Dordtse partijen afgerond

De gesprekken met alle 14 Dordtse fracties zijn inmiddels gevoerd. Informateur Pauline Bouvy-Koene i...

‘Slechtst betaalde baan, best betaalde vrijwilligerswerk’

Jarenlang was hij hét gezicht van de Dordtse PvdA, maar nu is hij met pensioen. Cor van Verk gaat g...

Partij voor de Dieren wil strengere regels voor gebruik van dieren voor vermaak

De Partij voor de Dieren uit zich kritisch over kooien met duiven, konijnen en cavia's die afgelopen...

Met een smoes naar Kunstmin gelokt voor een lintje: 'Heel blij en verrast'

Het is ieder jaar weer een uitdaging: tientallen Dordtenaren met een smoes naar Schouwburg Kunstmin ...