Dordrecht, Netherlands

Man na hoger beroep maanden de cel in voor overval op Marco Boogers

Rotterdammer Elton G. is in hoger beroep veroordeeld tot 30 maanden cel, waarvan 10 voorwaardelijk. Hij wordt verantwoordelijk gehouden voor de gewelddadige overval op Marco Boogers en zijn vrouw, waarbij een duur horloge van het merk Rolex werd buitgemaakt. Ook moet hij een schadevergoeding betalen aan Boogers en zijn vrouw.
Trevyn van Houwelingen | 5 oktober 2023 10:56 | Aangepast op 5 oktober 2023 10:56
De gedachten van Marco Boogers en zijn vrouw Patricia zullen nog wel eens afdwalen naar die bewuste avond in augustus 2020. Na een avond weg werden zij met veel geweld beroofd. De twee daders gingen er met een Rolex vandoor. Op het moment van de beroving was Boogers nog herstellende van een operatie, waardoor verzet er niet in zat voor de oud-prof van FC Dordrecht, RKC en West Ham United.

Een jaar geleden leek het er nog op dat G. vrijuit zou gaan. Hij werd vrijgesproken voor de roofoverval, maar kreeg zes weken gevangenisstraf voor verboden bezit van munitie en politie-goederen. De uitspraak wekte verbazing vanwege de hoeveelheid bewijslast tegen de verdachte. Boogers en zijn vrouw lieten het er na de overval niet bij zitten en werkten samen met een rechercheur om bewijsmateriaal te verzamelen.

De verzamelde camerabeelden en getuigenissen waren in combinatie met politiegegevens over de auto van de verdachte voldoende reden voor het Openbaar Ministerie om in hoger beroep te gaan. De auto van G. was voor de overval op weg naar Dordrecht en reed daarna weer terug naar Rotterdam. Ook werd onder de auto van Boogers een tracker gevonden met daarop het DNA van de persoon die samen met G. gezien was.

Tegen de rechter vertelde G. dat hij de desbetreffende auto verhuurde en zijn gsm daarin had laten liggen. De rechter ging daar niet in mee en veroordeelde G. voor 30 maanden cel, waarvan 10 maanden voorwaardelijk. Naast G. is er nog een verdachte aangehouden, maar die is wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. Toch houdt de familie Boogers volgens hun advocaat nog steeds hoop op een veroordeling, maar dat zal alleen lukken als G. uit de school klapt.

Lees meer over:

rechtbank|Marco Boogers|overval|

Meest gelezen

Gewonde bij schietpartij Dordrecht, 19-jarige vast

Pascalle van Werkhoven | 27 apr 2025 09:21

Dordrecht geniet van Koningsdagoptreden van Nielson en Douwe Bob

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 26 apr 2025 16:51

Lees ook

Overval op chocoladewinkel voelt als wanhoopsdaad: ‘Had elke winkel kunnen zijn’

De schrik zit er goed in bij chocoladewinkel Olala aan de Voorstraat Noord. Maandagmiddag werd het f...

Chocoladewinkel overvallen, dader met mes neemt onbekend geldbedrag mee

Chocoladewinkel Olala in Dordrecht is maandagmiddag overvallen. De overval vond rond 15:00 uur plaat...

Overval op Dordtse supermarkt

Een supermarkt in de Dordtse wijk Stadspolders is donderdagavond overvallen. Twee verdachten deden e...

Overvaller slaat vitrinekasten juwelier kort en klein en vlucht op de fiets

Een juwelier in Sliedrecht is donderdagmiddag overvallen. Volgens de politie heeft de verdachte meer...

Geschreeuw en geweld bij woningoverval: 'Je hoorde dat er paniek was'

Een doodstille straat in Hardinxveld-Giessendam werd dinsdag het decor van een gewelddadige woningov...

Met 250 km/u over de A16 eindigt in zware crash, OM eist voorwaardelijke celstraf

Slingerend en slalommend raast Younes el H. (27) over de A16. De snelheid ligt tussen de 180 en 250 ...