Dordrecht, Netherlands

Ook Kerst voor minima en patiënten in het ziekenhuis

Dordtse wijkagenten bezorgden kerstpakketten. ©Instagram Wijkagenten.krispijn
Even geen boeven vangen, maar iets (anders) goeds doen voor de medemens. Ook de wijkagenten van Krispijn waanden zich in kerstsferen. Op Tweede Kerstdag deelden ze namelijk presentjes uit aan buurtbewoners.
Marjolein Vos | 27 december 2022 11:50 | Aangepast op 27 december 2022 10:23
Met een groep betrokken vrijwilligers gingen ze op pad, laten de agenten zien op Instagram. In de wijken Krispijn, Crabbehof en Wielwijk werden kerstpakketten uitgedeeld aan mensen die deze goed konden gebruiken. “Deze bewoners zijn door verschillende hulpinstanties en organisaties uit de wijk aangemeld om hen te ondersteunen en hen een fijne kerst te bezorgen”, legt één van hen uit.
De vrijwilligers waren ‘s ochtends vroeg al aan de slag gegaan om de pakketten samen te stellen. De producten waren allemaal gedoneerd. “Gelukkig waren er veel betrokken ondernemers welke de spullen beschikbaar hebben gesteld!”

Vrijwilligers hebben de pakketten samengesteld met gedoneerde producten. ©Instagram Wijkagenten.krispijn
Albert Schweitzer Ziekenhuis
In het ziekenhuis liggen is nooit leuk, maar met Kerst hebben patiënten het vaak extra moeilijk, omdat ze niet bij hun familie of vrienden kunnen zijn. Vrijwilligers van het Albert Schweitzer vonden dat zij wel een lichtpuntje verdienden. Daarom gingen ze alle verpleegafdelingen af.

De jongste patiënten kregen een kerstballon. Alle volwassenen ontvingen een lichtjeshouder en een kaartje met een mooie boodschap erop. “De ballonnen leverden big smiles op”, staat te lezen op Instagram. “De andere kadootjes brachten ook de nodige emoties teweeg.”
De ballonnen, lichtjeshouders en kaarten werden aangeschaft van de opbrengst van de vrijwilligerskiosk op onze locatie Zwijndrecht. “De kerstattenties zijn een voorbeeld van hoe onze vrijwilligers zich inzetten om van ons ziekenhuis een prettigere omgeving te maken. Maar ze doen nog veel meer. Ze zijn ook onze stille krachten die patiënten de weg wijzen, opgenomen patiënten naar onderzoeksafdelingen brengen, of zorgen voor een kop koffie tijdens het wachten”, vertelt een woordvoerder. “Onze vrijwilligers zijn van onschatbare waarde voor het Albert Schweitzer Ziekenhuis.”
Een lichtje in donkere tijden. ©Instagram Albert Schweitzer Ziekenhuis
Ballonnen voor de jonge patiënten. ©Instagram Albert Schweitzer Ziekenhuis

Lees ook

Middeleeuwse Dordtenaren met botbreuk onder de scanner voor de wetenschap

Nadat er eerder dit jaar al twee middeleeuwse mannen gescand werden mocht de afdeling Radiologie van...

Peter van der Meer te gast in eerste aflevering van nieuw seizoen Op Pad Met Ad

Met passie, zo kijkt de bestuursvoorzitter van het Albert Schweitzer ziekenhuis Peter van der Meer t...

Moe, maar voldaan: 72-jarige oud-arts René behaalt finish Tour for Life

Regen, kou, wind en een aardverschuiving. Zwijndrechter en oud-longarts van het Albert Schweitzer zi...

Patiënt met staar kan nu tegelijk aan beide ogen worden geholpen in Albert Schweitzer ziekenhuis

Heb je last van de oogaandoening staar? Dan moest je tot voor kort twee keer naar het ziekenhuis voo...

Dit weekend op TV Dordrecht: emotioneel afscheid van Peter van der Meer

Het was druk afgelopen donderdag tijdens de afscheidsreceptie van bestuursvoorzitter Peter van der M...

Drukte op afscheidsreceptie bestuursvoorzitter ASZ Peter van der Meer

Na acht jaar vond hij het genoeg geweest en is het tijd voor een nieuwe uitdaging. Peter van der Me...