gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vogeltellers gezocht!

2a1298f9273aeca6d0bd7081b6830ac0.jpg

Deze winter is de Natuur- en Vogelwacht Biesbosch weer druk bezig met het inventariseren van vogels in de Biesbosch. Eenmaal per maand trekt de vogeltelploeg op zaterdag de polders in om alle vogels te tellen. En daar kunnen ze nog wel wat hulp bij gebruiken.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Naast ervaren tellers, zijn ze ook steeds op zoek naar nieuwe mensen die de herkenning van vogels in het veld onder de knie willen krijgen. De tellers worden ingedeeld in kleine groepjes, waarin steeds minstens één ervaren vogelteller zit.

Al 30 jaar onafgebroken trekken vogelaars van de Natuur- en Vogelwacht Biesbosch er op uit om de vogels in en rond de Biesbosch te inventariseren. Zo weten ze welke gebieden voor welke vogelsoort beplangrijk zijn in de verschillende jaargetijden. In de wintermaanden worden op vaste zaterdagen alle aanwezige vogels in 14 verschillende telgebieden geturfd. De gegevens die dit oplevert worden onder andere gebruikt voor het vaststellen van trends (Sovon Vogelonderzoek) en voor de natuurwaardebepaling van het landelijk gebied in de provincie (Streekplan) en in de Biesbosch (Natura 2000).

Aanstaande zaterdag 15 oktober vindt de eerstvolgende telling plaats. De vogelaars gaan ook op 3 november en 17 december nog op pad. Wie mee wil doen, kan zich aanmelden per email bij Stichting Natuur- en Vogelwacht Biesbosch: info@vogelwacht.eu.
Het vogeltellen begint steeds om 10.00 uur bij biologisch centrum “Jong Dordrecht”, Noorderelsweg 2A. Na de Viersprong rechtsaf, is dit de boerderij aan de linkerkant van de weg. Ook in de Noordwaard van de Brabantse Biesbosch vinden soortgelijke tellingen plaats.

Lees ook

Accu.png

Accu brommobiel krijgt kortsluiting en vat vlam, brandweer snel ter plaatse

Grote schrik op de Dordtse baanhoekweg. Door kortsluiting vatte een accu van een brommobiel op woensdagochtend vlam. De brandweer ontving om 11.25 uur een melding bij de alarmcentrale.

foto artikel gemeenteverkiezingen dordrecht 2.jpg

Zo beleefden Dordtenaren de gemeenteraadsverkiezingen

In Wielwijk, Crabbehof en Stadspolders lopen mensen af en aan de stembureaus binnen. In die wijken zijn zo’n 17 plekken waar mensen met het rode potloodje een naam kunnen aankruisen. Waar je bij de Tweede Kamerverkiezingen alleen op landelijke partijen kunt stemmen, kun je tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ook uit lokale ploegen kiezen. Alleen is niet iedereen hier even enthousiast over.

HIA hoofdfoto artikel_2.png

Sil (18) en Tijn (19) hebben nog niet veel stemervaring, toch zijn ze stembureauleden

Sil en Tijn uit Hendrik-Ido-Ambacht wilden weten hoe het allemaal werkt op zo’n stembureau. Zodoende hebben ze zich opgegeven om te helpen tijdens deze gemeenteraadsverkiezingen. “Ik was wel benieuwd”, vertelt Tijn.

Papendrecht stemmen_1

Papendrechters in onrustige periode naar de stembus: ‘Asielzoekers gaan hier sowieso niet weg’

Met het asielzoekerscentrum in het centrum van Papendrecht is er in het dorp veel rumoer. Het is dan ook een onderwerp van gesprek voor mensen die naar de stembus stappen. Desondanks stemt zeker niet iedereen voor de partijen die zich uitspreken tegen het azc. “Ik denk niet dat de PVV hier de problemen gaat oplossen in Papendrecht, want de asielzoekers gaan hier sowieso niet weg.”

image00001.jpeg

Stemmen vanuit de auto: het kan woensdag in Ridderkerk

Een drive-in stembureau, waar je je auto niet uit hoeft om te kunnen stemmen. Het klinkt misschien vreemd, maar in Ridderkerk was het vandaag werkelijkheid. “Ik vind het wel ideaal, mogen ze vaker doen”, aldus Tonia de Vries, een drive-in stemmer.

stemmen in de streek.png

Stemmen in de streek: van zwembad tot asielopvang, zo bepalen kiezers hun stem

Het stemmen voor een nieuwe gemeenteraad: vanaf 07.30 tot 21.00 uur zijn woensdag tientallen stemlokalen in de negen gemeenten in onze streek geopend. Van treinstation en gymzaal, tot buurthuis en een plek waar je kunt stemmen vanuit de auto of op de fiets. Maar waar baseren onze inwoners zich op bij het bepalen van hun stem?