gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voormalig SP-lid Ineke Jager op jacht naar zetel bij Beter Voor Dordt

1766ed346c07f2ae351b2ba9fd12c438

Op de kandidatenlijst van Beter Voor Dordt prijkt een opvallende naam: die van Ineke Jager, op plek 9. De Dordtse politica - die zich in 2018 afsplitste van de SP en sindsdien zelfstandig in de gemeenteraad zit - kijkt ernaar uit om weer in een fractie te kunnen samenwerken.

Robin Nanninga |  | Aangepast op
De laatste gemeenteraadsvergadering als raadslid voor 'Fractie Jager' heeft ze er inmiddels al op zitten: Jager stapt per 1 januari al over naar de voormalig grootste partij van Dordrecht. Voor Beter Voor Dordt zit momenteel alleen nog fractievoorzitter David Schalken in de raad, nadat zes van de zeven leden opstapte.

Die commotie binnen de lokale partij deert Jager niet. "Nee hoor, helemaal niet. Er is mij ook al gevraagd: 'Wat als ze nou niet meer coalitie worden maar oppositie?' Dat interesseert me helemaal niks. Het gaat mij om het werk." Jager werkte al langer op verschillende onderwerpen samen met Beter Voor Dordt en dat voelde voor haar goed.

'Ervaring en netwerk'
Ook voor fractievoorzitter Schalken, die op plek 1 staat van de nieuwe kandidatenlijst, voelt de komst van Jager als een logische stap. "Ineke wil graag politiek actief blijven na de verkiezingen en Beter Voor Dordt is blij dat Ineke haar ervaring en netwerk voor de stad wil blijven inzetten."

Zelf kijkt Jager er vooral naar uit om weer in een fractie te kunnen samenwerken. "Ik hoop mijn ervaring en kennis in te kunnen zetten om samen met de andere fractieleden van Beter voor Dordt goede resultaten voor onze mede-inwoners te bereiken." Of ze nu een plek krijgt in de gemeenteraad of in de commissie, maakt voor Jager niet uit.

Naast Schalken en Jager staat onder meer wethouder Marco Stam op de lijst van Beter Voor Dordt (plek 2). De lijst telt zestien namen. Binnenkort wordt ook het verkiezingsprogramma bekendgemaakt.

Lees ook

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.