gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voormalig SP-lid Ineke Jager op jacht naar zetel bij Beter Voor Dordt

1766ed346c07f2ae351b2ba9fd12c438

Op de kandidatenlijst van Beter Voor Dordt prijkt een opvallende naam: die van Ineke Jager, op plek 9. De Dordtse politica - die zich in 2018 afsplitste van de SP en sindsdien zelfstandig in de gemeenteraad zit - kijkt ernaar uit om weer in een fractie te kunnen samenwerken.

Robin Nanninga |  | Aangepast op
De laatste gemeenteraadsvergadering als raadslid voor 'Fractie Jager' heeft ze er inmiddels al op zitten: Jager stapt per 1 januari al over naar de voormalig grootste partij van Dordrecht. Voor Beter Voor Dordt zit momenteel alleen nog fractievoorzitter David Schalken in de raad, nadat zes van de zeven leden opstapte.

Die commotie binnen de lokale partij deert Jager niet. "Nee hoor, helemaal niet. Er is mij ook al gevraagd: 'Wat als ze nou niet meer coalitie worden maar oppositie?' Dat interesseert me helemaal niks. Het gaat mij om het werk." Jager werkte al langer op verschillende onderwerpen samen met Beter Voor Dordt en dat voelde voor haar goed.

'Ervaring en netwerk'
Ook voor fractievoorzitter Schalken, die op plek 1 staat van de nieuwe kandidatenlijst, voelt de komst van Jager als een logische stap. "Ineke wil graag politiek actief blijven na de verkiezingen en Beter Voor Dordt is blij dat Ineke haar ervaring en netwerk voor de stad wil blijven inzetten."

Zelf kijkt Jager er vooral naar uit om weer in een fractie te kunnen samenwerken. "Ik hoop mijn ervaring en kennis in te kunnen zetten om samen met de andere fractieleden van Beter voor Dordt goede resultaten voor onze mede-inwoners te bereiken." Of ze nu een plek krijgt in de gemeenteraad of in de commissie, maakt voor Jager niet uit.

Naast Schalken en Jager staat onder meer wethouder Marco Stam op de lijst van Beter Voor Dordt (plek 2). De lijst telt zestien namen. Binnenkort wordt ook het verkiezingsprogramma bekendgemaakt.

Lees ook

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.

coalitiepapendrecht

PVV niet in nieuw college Papendrecht? 'Politiek niet uit te leggen'

De PVV is uitgespeeld in de coalitievorming in Papendrecht. Dat zegt Nikita de Ruiter, fractievoorzitter van de partij die bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen kreeg. Volgens De Ruiter wordt de PVV buiten de coalitie gehouden en zijn nu zes andere partijen met elkaar in gesprek om te kijken of zij formatiegesprekken kunnen gaan voeren.

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.

IMG_0851

Skatepark krijgt een flinke opknapbeurt

Het kleine skateparkje aan de Groenezoom in Dordrecht wordt vernieuwd. Hoewel de baan niet groter wordt, komen er wel meer obstakels bij. Zo moet het vernieuwde skatepark straks meer mogelijkheden bieden voor kinderen en jongeren uit de buurt om te skaten en te bewegen.

nieuwlekkerland

Bekladdingen met hakenkruizen in Israëlische vlag, gemeente doet aangifte

Op meerdere plekken in Nieuw-Lekkerland zijn woensdag bekladdingen van Israëlische vlaggen met hakenkruizen aangetroffen. De gemeente Molenlanden heeft aangifte gedaan.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: bijzonder concert Bachfestival 2026

In onze serie speciale uitzendingen over de grote evenementen van de afgelopen zomer is de komende twee zondagen de 'Koraalpreludes, Bach als stralend middelpunt van het universum' nog een keer te zien op TV Dordrecht.