gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voormalig SP-lid Ineke Jager op jacht naar zetel bij Beter Voor Dordt

1766ed346c07f2ae351b2ba9fd12c438

Op de kandidatenlijst van Beter Voor Dordt prijkt een opvallende naam: die van Ineke Jager, op plek 9. De Dordtse politica - die zich in 2018 afsplitste van de SP en sindsdien zelfstandig in de gemeenteraad zit - kijkt ernaar uit om weer in een fractie te kunnen samenwerken.

Robin Nanninga |  | Aangepast op
De laatste gemeenteraadsvergadering als raadslid voor 'Fractie Jager' heeft ze er inmiddels al op zitten: Jager stapt per 1 januari al over naar de voormalig grootste partij van Dordrecht. Voor Beter Voor Dordt zit momenteel alleen nog fractievoorzitter David Schalken in de raad, nadat zes van de zeven leden opstapte.

Die commotie binnen de lokale partij deert Jager niet. "Nee hoor, helemaal niet. Er is mij ook al gevraagd: 'Wat als ze nou niet meer coalitie worden maar oppositie?' Dat interesseert me helemaal niks. Het gaat mij om het werk." Jager werkte al langer op verschillende onderwerpen samen met Beter Voor Dordt en dat voelde voor haar goed.

'Ervaring en netwerk'
Ook voor fractievoorzitter Schalken, die op plek 1 staat van de nieuwe kandidatenlijst, voelt de komst van Jager als een logische stap. "Ineke wil graag politiek actief blijven na de verkiezingen en Beter Voor Dordt is blij dat Ineke haar ervaring en netwerk voor de stad wil blijven inzetten."

Zelf kijkt Jager er vooral naar uit om weer in een fractie te kunnen samenwerken. "Ik hoop mijn ervaring en kennis in te kunnen zetten om samen met de andere fractieleden van Beter voor Dordt goede resultaten voor onze mede-inwoners te bereiken." Of ze nu een plek krijgt in de gemeenteraad of in de commissie, maakt voor Jager niet uit.

Naast Schalken en Jager staat onder meer wethouder Marco Stam op de lijst van Beter Voor Dordt (plek 2). De lijst telt zestien namen. Binnenkort wordt ook het verkiezingsprogramma bekendgemaakt.

Lees ook

Pieter dHontfontein, gemeente zwi

Deze Zwijndrechtse fontein krijgt een monumentale status

De Pieter d’Hontfontein aan het Pieter d’Hontplein in Zwijndrecht wordt aangewezen als gemeentelijk monument. De grote fontein is in de jaren '60 gemaakt in opdracht van de gemeente Zwijndrecht en is de enige fontein van beeldhouwer Pieter d’Hont.

Netwerk 2

Tijd is geld: Ophalen bedrijfsafval logistieke puzzel vanwege brugsluiting

Duizenden klanten van afvalverwerker Netwerk gaan per maand tijdelijk meer betalen voor de inzameling van bedrijfsafval. Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug heeft de afvalinzamelaar veel werk moeten verzetten om het werk door te kunnen laten gaan. “Onze eerste prioriteit was om de overlast voor onze klanten zo klein mogelijk te houden.”

kat2

Vijf vragen over kattenaids, dat oprukt in de regio

Een uitbraak van kattenaids teistert de regio Drechtsteden. Stichting Dieren Steun gaf eerder al aan nog nooit in zo’n korte periode zoveel positief geteste katten in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht te hebben aangetroffen. Vijf veelgestelde vragen over dit virus worden beantwoord.

hop on

Pendelbussen brengen reizigers ieder kwartier van station naar bedrijventerrein

Om de gevolgen van de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug op te vangen, is bij station Sliedrecht het nieuwe mobiliteitsconcept Hop On gelanceerd. Pendelbussen brengen sinds donderdag werknemers in de spits ieder kwartier vanaf het station naar de bedrijventerreinen in Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam en andersom.

pexels-markusspiske-218445

Stroomstoring in Stadspolders verholpen na ruim een uur

Meer dan tweeduizend huishoudens in de Dordtse wijk Stadspolders hebben dinsdagochtend zonder stroom gezeten. De oorzaak van de stroomstoring was een defecte kabel, meldt netbeheerder Stedin.

ambulance

Kind met spoedtransport naar ziekenhuis na ongeluk met vrachtwagen

Een moeder en kind zijn dinsdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een vrachtwagen in Ridderkerk. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht, laat een woordvoerder van de politie weten.