gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Voormalig SP-lid Ineke Jager op jacht naar zetel bij Beter Voor Dordt

1766ed346c07f2ae351b2ba9fd12c438

Op de kandidatenlijst van Beter Voor Dordt prijkt een opvallende naam: die van Ineke Jager, op plek 9. De Dordtse politica - die zich in 2018 afsplitste van de SP en sindsdien zelfstandig in de gemeenteraad zit - kijkt ernaar uit om weer in een fractie te kunnen samenwerken.

Robin Nanninga |  | Aangepast op
De laatste gemeenteraadsvergadering als raadslid voor 'Fractie Jager' heeft ze er inmiddels al op zitten: Jager stapt per 1 januari al over naar de voormalig grootste partij van Dordrecht. Voor Beter Voor Dordt zit momenteel alleen nog fractievoorzitter David Schalken in de raad, nadat zes van de zeven leden opstapte.

Die commotie binnen de lokale partij deert Jager niet. "Nee hoor, helemaal niet. Er is mij ook al gevraagd: 'Wat als ze nou niet meer coalitie worden maar oppositie?' Dat interesseert me helemaal niks. Het gaat mij om het werk." Jager werkte al langer op verschillende onderwerpen samen met Beter Voor Dordt en dat voelde voor haar goed.

'Ervaring en netwerk'
Ook voor fractievoorzitter Schalken, die op plek 1 staat van de nieuwe kandidatenlijst, voelt de komst van Jager als een logische stap. "Ineke wil graag politiek actief blijven na de verkiezingen en Beter Voor Dordt is blij dat Ineke haar ervaring en netwerk voor de stad wil blijven inzetten."

Zelf kijkt Jager er vooral naar uit om weer in een fractie te kunnen samenwerken. "Ik hoop mijn ervaring en kennis in te kunnen zetten om samen met de andere fractieleden van Beter voor Dordt goede resultaten voor onze mede-inwoners te bereiken." Of ze nu een plek krijgt in de gemeenteraad of in de commissie, maakt voor Jager niet uit.

Naast Schalken en Jager staat onder meer wethouder Marco Stam op de lijst van Beter Voor Dordt (plek 2). De lijst telt zestien namen. Binnenkort wordt ook het verkiezingsprogramma bekendgemaakt.

Lees ook

kat vermist

Kat Oscar verdween op hoge snelheid, nu is hij terug bij Remco: 'Ik kon bijna niet praten'

Mooi nieuws: de ruim anderhalve week vermiste kat Oscar is gevonden. Oscar verdween op hoge snelheid vanuit Rijsoord, maar werd woensdagavond door iemand gezien in het Brabantse Oudenbosch. Zijn baasje Remco van Die is opgelucht: “Toen ik werd gebeld, kon ik bijna niet praten."

THUMB WEBSITE

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.

IMG_7275 (1)

Let op: dit station staat donderdagavond opnieuw vol met hulpdiensten

Hulpdiensten zijn donderdagavond opnieuw massaal op station Dordrecht te vinden. Niet vanwege een groots incident, maar vanwege een oefening. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid wil hiermee de samenwerking tussen de betrokken hulpdiensten verder verbeteren.

Fakkelprotest Nieuw-Lekkerland

Opnieuw protest tegen mogelijk azc, demonstranten tonen tientallen fakkels

In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.

Point Blur_Jun112026_065550

Auto crasht op brug, bestuurder (33) aangehouden voor rijden onder invloed

Een 33-jarige man is woensdagavond laat aangehouden na een auto-ongeluk op de Zwijndrechtsebrug. Volgens de politie reed de man onder invloed.