Dordrecht, Netherlands

Waterstanden dalen, Waterschap schakelt pompen weer uit

Het water stond de afgelopen dagen ook in Dordrecht hoog. RTV Dordrecht
Vanwege de hevige regenval van de afgelopen dagen was het Waterschap Hollandse Delta genoodzaakt om pompen in te zetten. Maar het gevaar voor overstromingen is nu geweken.
Marjolein Vos | 16 januari 2023 11:49 | Aangepast op 16 januari 2023 11:49
“Van donderdag tot en met zondag hebben er extra pompen gedraaid in ons hele werkgebied”, laat een woorvoerder weten. “Onder andere in het buitengebied van Dordrecht en Zwijndrecht, maar ook In Ooltgensplaat, Dirksland, Oude-Tonge, Middelharnis, Nieuwe-Tonge, Zwartewaal, Zuidland, Puttershoek, ’s-Gravendeel, Strijensas en Ridderkerk. Via extra pompen kunnen we het water verplaatsen naar een andere sloot of singel waar het verder wordt verdeeld. Dat gebeurt via leidingen die soms over de weg liggen. Dan is er geen verkeer mogelijk. Op dit moment is alleen de Molendijk bij Puttershoek nog afgesloten. Deze afsluiting duurt naar verwachting tot dinsdagochtend.”

De vele regen die de afgelopen dagen viel, is uitzonderlijk te noemen. In de eerste twee weken van dit jaar is er al meer gevallen dan normaal in de hele maand januari. Waar er normaal in de maand rond de 70 millimeter valt in de maand januari, is op sommige plekken in de regio de 100 millimeter al bereikt. Het weerstation op de Wantijdijk meette donderdag 66,6 millimeter neerslag.
Ook maandag blijft het niet droog, maar de regen die nu nog valt kan met de gewone gemalen worden verwerkt, laat het Waterschap weten.
Eeuwenoude molen ingezet
Hollandse Delta schakelde niet alleen pompen in: in Maasdam werd vrijdag de Poldersche molen weer in werking gesteld. Het was 10 jaar geleden dat hij voor het laatst werd ingezet. “De watermolen uit 1749 draaide als nooit tevoren en pompte tienduizenden liters water weg uit de Sint Anthoniepolder. De molen deed niet onder voor de andere extra pompen in ons werkgebied.”
De Poldersche molen in Maasdam draaide vrijdag na 10 jaar weer. Waterschap Hollandse Delta

Lees ook

Beperkte kans op overlast door hoge waterstand woensdagavond

Het rivierwater rondom het eiland van Dordrecht is hoger dan gebruikelijk, meldt gemeente op Faceboo...

Bijna 5.000 bestellingen voor herdenkingsboekje ‘Vergeet nooit het Water’

Het herdenkingsboekje ‘Vergeet nooit het Water’ is een schot in de roos aldus Waterschap Holland...

Helpt u mee met het uitmaaien van de sloot?

Waterschap Hollandse Delta is gestart met het maaien van de slootkant. Dat is belangrijk voor de doo...

Vloedschottentest: voeten Dordtenaren blijven droog

Waterkeringen zorgen ervoor dat Dordtenaren droge voeten houden, maar dan moeten die keringen wel we...

Waterschap Hollandse Delta en gemeente Dordrecht gaan meer samenwerken: ‘Aandacht voor waterveiligheid en biodiversiteit’

Ze werken al langer samen, maar maandag hebben het Waterschap Hollandse Delta en de gemeente Dordrec...

Aftrap gegeven voor campagne waterschapsverkiezingen

Met nog een maand te gaan zijn de campagnes van de waterschapsverkiezingen gestart. De vijftien part...