Dordrecht, Netherlands

Nog geen drukte bij Voedselbank

Bij de Voedselbank in Dordrecht is nog niets te merken van enige toegenomen drukte. Dat verklaart Marian Pater, hoofd communicatie van de vestiging aan de Provincialeweg.
Kees Rijborz | 5 januari 2017 10:01 | Aangepast op 5 januari 2017 10:01
Sinds 1 januari heeft de voedselbank de criteria versoepeld voor de aanvragen van voedselpakketten. Voortaan kunnen alleenstaanden die niet meer dan 200 euro aan leefgeld te besteden hebben een beroep doen op de voedselbank. Hiervoor lag de grens op 180 euro.

Bij de plaatselijke Voedselbank is ruimte voor meer mensen. "Wij hebben de criteria al aangepast sinds december. Hoewel de gevolgen op de lange termijn nog niet zichtbaar zijn, hebben we tot op heden nog geen toename van het aantal mensen dat langs komt voor een voedselpakket", aldus Pater.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

Is er nu wel of geen veiligheidsplan voor opvanglocatie Papendrecht?

Met welk veiligheidsplan denkt de gemeente Papendrecht de zorgen weg te nemen bij omwonenden en wink...

FC Dordrecht strikt verdediger met veel eredivisie-ervaring

Mica Pinto (32) is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De linkervleugelverdediger was sinds afgel...

Nieuwe ontmoetingen met lijsttrekkers in Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart heeft Ad van den Herik deze week ontmoetin...

Overvallers jagen pensionado stuipen op het lijf, OM eist tot 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist tot drie jaar cel tegen verschillende verdachten van een woningove...

Grote duisternis in het Wielwijkpark: omwonenden eisen oplossing

Het is al een tijdje pikkedonker in het Wielwijkpark in Dordrecht. Er ontbreken lantarenpalen in een...

Toestemming voor horeca in Weizigtpark, nu nog een ondernemer

Het plan om in het park achter Station Dordrecht een koffietentje mogelijk te maken, is door de geme...