gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nog meer drempels in 19e eeuwse schil

fb319c70455ae2760d970a679924e918

De gemeente Dordrecht gaat nog meer drempels plaatsen in de 19e eeuwse schil. Dat gebeurt op verzoek van de bewoners.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Op de Singel, Sint Jorisweg en Groenendijk hebben de bewoners aangegeven meer drempels te willen. Op deze wegen zijn nu totaal 14 drempels gepland. De twee drempels op de Hallinqlaan en de Stooplaan worden voorlopig niet aangelegd, omdat een groot deel van de bewoners daar tegen is.

De gemeente heeft in de 19e eeuwse schil – een 30 km zone – verschillende maatregelen genomen. Ze hebben effect, maar op de rechte stukken ligt de snelheid nog vaak te hoog. Daarom komen daar zogeheten sinusdrempels, verhogingen in het asfalt over de breedte van de weg.

Behalve drempels komen er in de schil ook nog andere maatregelen. De bochten rond de punaises worden aangepast en krijgen een smallere rijbaan, waarna de optische markering wordt weggehaald.

Meer informatie over alle maatregelen is te vinden opwww.dordrecht.nl/30km.

Lees ook

fotogscods

Dit plan zorgt voor 'heel wat onrust' bij voetbalclub, fusie lijkt in de maak

Voetbalclub GSC/ODS dreigt één van de drie velden kwijt te raken en onderzoekt daarom een fusie met FC Dordrecht amateurs. Het op Sportpark Stadspolders gelegen GSC/ODS voelt zich weggejaagd door gemeentelijke plannen en verhuist daarom mogelijk naar de Krommedijk. "Dit is voor mij plan a", aldus voorzitter Hans Suiker.

autotewaternieuwpoort

Porsche belandt in water

Een Porsche is donderdagmiddag te water geraakt in Nieuwpoort. De wagen belandde door nog onbekende oorzaak in het water aan de Buitenhaven.

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.

hennepkwekerijcrabbehof

Dagenlange lekkage leidt tot ontdekking hennepkwekerij

De politie heeft een hennepkwekerij met meer dan 450 planten ontdekt in de Dordtse wijk Crabbehof. De kwekerij kwam aan het licht door een lekkage, waar de onderbuurman al vijf dagen last van had.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.