gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nog meer drempels in 19e eeuwse schil

fb319c70455ae2760d970a679924e918.jpg

De gemeente Dordrecht gaat nog meer drempels plaatsen in de 19e eeuwse schil. Dat gebeurt op verzoek van de bewoners.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Op de Singel, Sint Jorisweg en Groenendijk hebben de bewoners aangegeven meer drempels te willen. Op deze wegen zijn nu totaal 14 drempels gepland. De twee drempels op de Hallinqlaan en de Stooplaan worden voorlopig niet aangelegd, omdat een groot deel van de bewoners daar tegen is.

De gemeente heeft in de 19e eeuwse schil – een 30 km zone – verschillende maatregelen genomen. Ze hebben effect, maar op de rechte stukken ligt de snelheid nog vaak te hoog. Daarom komen daar zogeheten sinusdrempels, verhogingen in het asfalt over de breedte van de weg.

Behalve drempels komen er in de schil ook nog andere maatregelen. De bochten rond de punaises worden aangepast en krijgen een smallere rijbaan, waarna de optische markering wordt weggehaald.

Meer informatie over alle maatregelen is te vinden opwww.dordrecht.nl/30km.

Lees ook

Plucheplakkers

De Plucheplakkers blikken terug op het seizoen van FC Dordrecht

FC Dordrecht is klaar voor dit seizoen. De mannen van trainer Dirk Kuyt eindigen als de nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie. Voor het eerst sinds twee seizoenen spelen De Schapenkoppen geen nacompetitie. Daarom beschouwen De Plucheplakkers het Dordtse voetbaljaar na.

archieffotopolitie.png

Explosie in hal zwembad: twee tieners (13 en 15) aangehouden

De politie heeft twee tieners opgepakt voor een explosie in de entreehal van zwembad de Fakkel in Ridderkerk. Het gaat om twee Rotterdammers van 15 en 13 jaar oud.

adadriaans-siren-5006181.jpg

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.

IMG_6740.jpg

Bewegende voorstelling over Tweede Wereldoorlog in dit park: ‘Best een uitdaging’

Op de plek waar in 1940 Duitse parachutisten landden, vertellen jonge theatermakers in een beweeglijke voorstelling hun verhaal. Op 4 en 5 mei is in het Dordtse Weizigtpark ‘Scherpe Sporen’ te zien, een optreden waarin de Tweede Wereldoorlog centraal staat.

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.

PSX_20260504_080530.jpg

Accu van fatbike in brand in kelderbox

In Zwijndrecht is maandagochtend korte tijd brand geweest in een kelderbox van een portiekflat. Volgens een brandweerwoordvoerder gaat het om een accu van een fatbike.