Dordrecht, Netherlands

Nog meer drempels in 19e eeuwse schil

De gemeente Dordrecht gaat nog meer drempels plaatsen in de 19e eeuwse schil. Dat gebeurt op verzoek van de bewoners.
Leo Roubos | 29 juni 2018 11:27 | Aangepast op 29 juni 2018 11:27
Op de Singel, Sint Jorisweg en Groenendijk hebben de bewoners aangegeven meer drempels te willen. Op deze wegen zijn nu totaal 14 drempels gepland. De twee drempels op de Hallinqlaan en de Stooplaan worden voorlopig niet aangelegd, omdat een groot deel van de bewoners daar tegen is.

De gemeente heeft in de 19e eeuwse schil – een 30 km zone – verschillende maatregelen genomen. Ze hebben effect, maar op de rechte stukken ligt de snelheid nog vaak te hoog. Daarom komen daar zogeheten sinusdrempels, verhogingen in het asfalt over de breedte van de weg.

Behalve drempels komen er in de schil ook nog andere maatregelen. De bochten rond de punaises worden aangepast en krijgen een smallere rijbaan, waarna de optische markering wordt weggehaald.

Meer informatie over alle maatregelen is te vinden opwww.dordrecht.nl/30km.

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 16 jan 2026 14:00

Lees ook

De lindebomen aan de Spuiboulevard gaan verhuizen

Ja, je leest het goed: er worden volgende week 28 lindebomen verhuisd. De Spuiboulevard wordt omgeto...

‘De kans op ongelukken wordt steeds groter’, hier moeten drempels dat voorkomen

Er zijn drempels op komst op de Laan van Londen in Dordrecht. Volgens bewoners én kersvers verkeersw...

Een groene tuin in vijf stappen: ‘Eén groot natuurgebied maken’

Hoe kun je je tuin vol tegels omtoveren tot een ware stadsoase? Tijdens een speciale cursus bij Duur...

Ook interim directeur Sociale Dienst weggestuurd: ‘Onvoldoende draagvlak’

Het lukt het bestuur van de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) maar niet om de problemen bij de diens...

Vastgelijmde liftknoppen hersteld, ProRail kijkt of camera's een optie zijn

De vernielde stationsliften op Dordrecht Zuid zijn weer gerepareerd. Dat laat ProRail woensdag weten...

School haalt met speciale kerstmarkt 3000 euro op voor goed doel

Een kerstmarkt op school. Niet alleen sfeervol voor alle leerlingen, maar vooral ook met een special...