gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oeuvre-expositie Gerhard Lentink van start in Kunstkerk

a61d9c8426a59b2db4510f8b1abccd42

Op zaterdag 19 augustus is de expositie Gerhard Lentink|Dwarsdoorsnede van een oeuvre in de Dordtse Kunstkerk van start gegaan. Het is zijn grootste solo-expositie in Dordrecht, waarin de kunstenaar terugblikt op 40 jaar kunstenaarschap van zijn academietijd tot zijn meer recente werk. De tentoonstelling duurt nog tot 30 november.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Lentink studeerde monumentale vormgeving en schilderkunst aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Breda, maar wie denkt een expositie met alleen maar beeldende kunst aan te treffen heeft het mis. Zo zijn er in de Kunstkerk ook tekeningen te zien die hij maakte toen de kunstenaar nog op de academie zat en hangt er een fotocollectie van één van zijn vele voetreizen door Europa. Origineel zou de tentoonstelling tot medio oktober duren, maar gezien het statuur en de band van de kunstenaar met de stad Dordrecht is besloten de expositie te verlengen tot 30 november.

Lentink werd in 1956 geboren in Deventer maar is al sinds jaar en dag woonachtig in Dordrecht. In veel van zijn werk, waarvan een deel in de Dordtse straten te vinden is, staat de verhouding van de mens als individu tot zijn omgeving en de dimensie van tijd daarin centraal. "In elk werk is de menselijke figuur een afsplitsing van mijzelf. Je wordt geboren en vanaf dat moment dien je je constant te verhouden tot je medemens, je omgeving.", aldus Lentink. ‍”Ieder werk is een hoofdstuk van een these die steeds met een nieuw werk scherper gedefinieerd wordt; een verhaal dat vertelt moet worden.”

Wandeltocht
Naast de expositie heeft Lentink ook een wandeling in het centrum van Dordrecht opgezet, die de deelnemer langs alle werken van Gerhard in de binnenstad voert. Denk aan de welbekende Maria / Medea beelden in de Spuihaven achter ijssalon La Venezia, het schaalmodel van de Hanneken van Dordt in appartementencomplex De Schouwstock aan de Merwekade en een, zelfs voor de meeste Dordtenaren onbekend, werk van Lentink in de hal van gebouw Burgraadt tegenover het Centraal Station.

De wandeltocht voert de bezoeker ook langs het atelier van de kunstenaar aan de Wijnstraat. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met de kunstenaar om op afspraak een rondleiding te krijgen in zijn werkruimte.

Fokko van der Straaten ging namens RTV Dordrecht langs bij de opening van de expositie en sprak vooraf met Gerhard Lentink over één specifiek beeldhouwwerk uit de expositie. Bekijk de reportage hieronder.

Lees ook

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.