gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oeuvre-expositie Gerhard Lentink van start in Kunstkerk

a61d9c8426a59b2db4510f8b1abccd42

Op zaterdag 19 augustus is de expositie Gerhard Lentink|Dwarsdoorsnede van een oeuvre in de Dordtse Kunstkerk van start gegaan. Het is zijn grootste solo-expositie in Dordrecht, waarin de kunstenaar terugblikt op 40 jaar kunstenaarschap van zijn academietijd tot zijn meer recente werk. De tentoonstelling duurt nog tot 30 november.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Lentink studeerde monumentale vormgeving en schilderkunst aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Breda, maar wie denkt een expositie met alleen maar beeldende kunst aan te treffen heeft het mis. Zo zijn er in de Kunstkerk ook tekeningen te zien die hij maakte toen de kunstenaar nog op de academie zat en hangt er een fotocollectie van één van zijn vele voetreizen door Europa. Origineel zou de tentoonstelling tot medio oktober duren, maar gezien het statuur en de band van de kunstenaar met de stad Dordrecht is besloten de expositie te verlengen tot 30 november.

Lentink werd in 1956 geboren in Deventer maar is al sinds jaar en dag woonachtig in Dordrecht. In veel van zijn werk, waarvan een deel in de Dordtse straten te vinden is, staat de verhouding van de mens als individu tot zijn omgeving en de dimensie van tijd daarin centraal. "In elk werk is de menselijke figuur een afsplitsing van mijzelf. Je wordt geboren en vanaf dat moment dien je je constant te verhouden tot je medemens, je omgeving.", aldus Lentink. ‍”Ieder werk is een hoofdstuk van een these die steeds met een nieuw werk scherper gedefinieerd wordt; een verhaal dat vertelt moet worden.”

Wandeltocht
Naast de expositie heeft Lentink ook een wandeling in het centrum van Dordrecht opgezet, die de deelnemer langs alle werken van Gerhard in de binnenstad voert. Denk aan de welbekende Maria / Medea beelden in de Spuihaven achter ijssalon La Venezia, het schaalmodel van de Hanneken van Dordt in appartementencomplex De Schouwstock aan de Merwekade en een, zelfs voor de meeste Dordtenaren onbekend, werk van Lentink in de hal van gebouw Burgraadt tegenover het Centraal Station.

De wandeltocht voert de bezoeker ook langs het atelier van de kunstenaar aan de Wijnstraat. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met de kunstenaar om op afspraak een rondleiding te krijgen in zijn werkruimte.

Fokko van der Straaten ging namens RTV Dordrecht langs bij de opening van de expositie en sprak vooraf met Gerhard Lentink over één specifiek beeldhouwwerk uit de expositie. Bekijk de reportage hieronder.

Lees ook

foto artikel havenkerk

Havenkerk wordt gekocht door gemeente Ablasserdam

De gemeente Alblasserdam koopt de Havenkerk in het dorp. In een raadsvoorstel aan de gemeenteraad heeft het gemeentebestuur voorgesteld om daarvoor 2,2 miljoen uit te trekken. De raad is daar dinsdagavond mee akkoord gegaan.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.

waterbus elektrisch

Waterbushalte in Bolnes komt er voorlopig niet

De waterbushalte in de wijk Bolnes in Ridderkerk wordt voorlopig geen realiteit. Dat blijkt uit een onderzoek dat de gemeente Ridderkerk heeft laten uitvoeren naar de mogelijkheden voor een extra halte. De benodigde investeringen, de hoge structurele exploitatiekosten en de beperkingen binnen de huidige dienstregeling maken realisatie op dit moment onmogelijk.

INV.20266.313-34173-247329

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht – Schalke 04 II (3-0)

De kop is eraf voor FC Dordrecht, dat zaterdag een 3-0 oefenzege op Schalke 04 II boekte. De goals kwamen van aanvoerder Sem Valk, spits Yunus Younous en de recent in het huwelijksbootje gestapte Nicolas Rossi.

boetes voetgangersgebied

Meer dan 250 keer ‘geflitst’: tweewielers op de bon in binnenstad

Tientallen keren per week rijden brom- en snorfietsers op plekken in de Dordtse binnenstad waar dat niet mag. Sinds 1 oktober vorig jaar worden overtreders in het voetgangersgebied door de gemeente geregistreerd door speciale camera’s. In 273 gevallen is de bestuurder sindsdien op de bon geslingerd.