Dordrecht, Netherlands

OM vervolgt ex-commissielid Ruben Schilt vanwege lekken geheime informatie

Het Openbaar Ministerie gaat voormalig commissielid Ruben Schilt van de PvdA officieel vervolgen. Hij speelde vorig jaar geheime informatie over Chemours door naar het onderzoeksprogramma Zembla.
Marjolein Vos | 26 maart 2024 11:59 | Aangepast op 26 maart 2024 11:59
Schilt wil zelf niet reageren op het bericht, maar verwijst naar zijn advocaat Bénédicte Ficq. “Het was wel een beetje te verwachten”, laat zij weten. “Maar wij willen dat er aanvullend onderzoek wordt gedaan. We willen dat een aantal getuigen gehoord wordt.” Daar moet het Openbaar Ministerie dan weer op reageren.

Schilt had de informatie die hij kreeg als commissielid niet mogen delen. “Vooraf was de informatie als geheim bestempeld waardoor er niet mee naar buiten getreden mocht worden. Dit was vanwege het feit dat er nog politieke besluitvorming moest volgen”, laat het OM weten. Raads- en commissieleden leggen voor ze beginnen met hun werk de eed of gelofte af waarbij ze onder andere beloven geheimhouding in acht te nemen.


De 21-jarige Schilt biechtte zijn fout op aan fractievoorzitter Wouter van der Spoel en aan burgemeester Kolff. Die laatste besloot de aangifte ondanks de bekentenis door te zetten. Eerder liet Kolff aan RTV Dordrecht weten dat hij het moedig van Schilt vond dat hij zich gemeld heeft, maar: “Dit kon alleen niet zonder gevolgen blijven." Schilt besloot zelf op te stappen als commissielid.

Wanneer de zaak voor de rechter komt is nog niet bekend.
Ruben Schilt tijdens zijn installatie in de raad PvdA Dordrecht

Meest gelezen

'Schokkend, onverwacht en teleurstellend', onbegrip over bezuinigingsvoorstel

Redactie Streek 56 | Tristan Kans | Roxane Kroon | 7 feb 2025 17:06

Snackbar Verhage Dordrecht wint prijs voor beste frikandel van Nederland

Redactie Streek 56 | Jasmijn Thomassen | 5 feb 2025 17:14

Lees ook

Verbazing na vondst nieuwe PFAS-stof in afvalwater Chemours

De vondst van PFAS-stof TFPrA in het afvalwater van Chemours en een daarop volgende dwangsom wekt ve...

Streefdoel behaald in inzamelactie voor boete ex-commissielid Ruben Schilt

Een inzamelactie heeft meer dan 750 euro opgehaald om de boete van ex-PvdA-commissielid Ruben Schilt...

Bittere mijlpaal voor actievoerders: 250ste protest bij Chemours

Een mijlpaal voor actiegroep ‘Gezondheid Vóór Alles’: zaterdag 18 januari was de 250ste keer dat er ...

Leidingbreuk bij Chemours leidt tot aangifte: 'Het moet een keer stoppen'

Meta Kamphuis, omwonende van het Dordtse chemiebedrijf Chemours, heeft aangifte gedaan naar aanleidi...

Kamervragen over lekkage Chemours: gevolgen voor gezondheid?

De SP-fractie in de Tweede Kamer heeft vragen gesteld na de lekkage bij Chemours afgelopen dinsdag. ...

Chemours lekt gevaarlijke stof na leidingbreuk

Een onderdeel van chemiebedrijf Chemours heeft korte tijd tetrafluorethyleen gelekt. Deze zeer zorgw...