gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Omwonenden boos over flexwoningen voor Oekraïners: 'Hier niet bouwen'

46235874a663464fb8147be33143aa27

Het plan van de gemeente Dordrecht om 150 flexwoningen te bouwen voor de opvang van Oekraïners, kan niet overal op goedkeuring rekenen. Vooral uit de wijk Stadspolders, waar vier huizen op een grasveld worden neergezet, klinkt hevig beklag. "Iedereen is in rep en roer en wil dit voorkomen."

Corrado Francke |  | Aangepast op
De bouw van flexwoningen is volgens het gemeentebestuur nodig omdat het Crownpoint-gebouw, waar nu Oekraïners worden opgevangen, eind 2025 wordt gesloopt. De huizen worden verdeeld over vijf locaties in de stad: in de Cornelis Evertsenstraat, de Cornelis Trompweg , de Vlijkade, de Laan van Riga, het Rudyard Kipling-erf.

Laatstgenoemde straat ligt in Stadspolders, waar de woningen worden gebouwd op een grasveld. Direct naast twee scholen en een dagbesteding voor mensen met een verstandelijke beperking.

Buurtbewoonster Jessica Faber vindt het verlies van het grasveldje, waar volgens haar veel kinderen spelen, een groot gemis. Ook verdwijnt 'het vrije uitzicht en een stukje groen' volgens haar. "Ga hier niet lopen bouwen en laat het groen voor wat het is, dan zijn wij blij", roept ze het gemeentebestuur op.

Politieke vragen
De zorgen in de wijk bereikten ook al snel de Dordtse politiek en leidden tot vragen aan het college. In hoeverre is er begrip voor de zorgen, wilde Beter voor Dordt bijvoorbeeld weten. Ook waren er twijfels over de communicatie, maar volgens wethouder Maarten Burggraaf is dat op de juiste manier gegaan en zijn er logische keuzes gemaakt.

Daarnaast geeft Burggraaf aan dat het grasveld een woonbestemming heeft en er daarom 'gewoon' gebouwd mag worden. "We hebben naar alle omwonenden brieven gestuurd en aangekondigd dat er een informatiebijeenkomst is. We gaan ook per locatie een begeleidingscommissie instellen, zodat omwonenden mee kunnen praten hoe we het op de beste manier in kunnen passen."

'Konden die woningen niet eerder gebouwd worden?'
De woorden van Burggraaf waren volgens Beter voor Dordt-raadslid en vragensteller Jacques Katif onvoldoende. "Ik vraag me echt af of de zorgen die de bewoners hebben, of het college dat überhaupt beseft", reageert hij na afloop. Ook vindt Katif het vreemd dat het grasveld vanuit het bestemmingsplan bedoeld is voor woningen. "Konden die flexwoningen dan niet eerder gebouwd worden voor andere Dordtenaren?", vraagt hij zich af.

SP-commissielid Meta Kamphuis vindt de communicatie naar omwonenden onpersoonlijk. "Neem ze desnoods mee naar de mensen in Crownpoint, zodat ze zien wat er speelt en dat ze zich geen zorgen hoeven te pakken."

Afgelopen zaterdag werd er in radioprogramma Studio De Witt al fel gedebatteerd over de bouw van de flexwoningen:
Op de locatie van het voormalige Schippersinternaat komen ook Oekraïeners. Het leegstaande gebouw wordt gebruikt voor de opvang van 150 mensen. Op de andere vijf locaties komen de woningen er voor een periode van 10 tot 15 jaar. De eerste drie jaar zijn ze bedoeld voor Oekraïners, daarna kunnen jongeren en starters er gebruik van maken.

Alleen op het grasveld in Stadspolders is duidelijk hoeveel huizen er precies komen. Bij de andere vier plekken waar gebouwd gaat worden, moet die puzzel nog worden gelegd, zo laat een gemeentewoordvoerder weten.

Handtekeningenactie
Wel kondigt Faber aan dat bewoners handtekeningen gaan ophalen en massaal aanwezig zal zijn bij de bewonersbijeenkomst, die op donderdagavond 3 oktober gepland staat. Maar als de Oekraïners naar 'hun' straat komen, staat dan wel de koffie klaar? "Voor de mensen wel, tuurlijk, we moeten elkaar helpen. Als wij de hulp nodig hebben, willen wij dat ook krijgen."

Bekijk via ons YouTube-kanaal een reportage over het onderwerp:

Lees ook

Stier in greppel

Brandweer redt stier uit sloot

Aan de Peilkade in Papendrecht is woensdagochtend een stier uit een sloot gered. Het rund kwam om onbekende reden in de greppel terecht, maar bleef verder ongedeerd.

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

rijnmondweerfoto

Deze week weinig regen en temperatuur loopt op, mogelijk zonnig weekend

De meteorologische herfst begint dinsdag. Maar wie dan meteen denkt aan regen, wind en een dikke jas, komt voorlopig bedrogen uit. Het weer heeft namelijk helemaal geen haast om afscheid te nemen van de zomer.

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.

speld-768x511

Karoline Prins ontvangt zilveren gemeentespeld voor inzet voor kwetsbare moeders en baby’s

Karoline Prins heeft de zilveren gemeentespeld van Papendrecht ontvangen. Burgemeester Margreet van Driel reikte de onderscheiding uit als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke en jarenlange inzet voor kwetsbare vrouwen, moeders en baby’s.