gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onafhankelijk Papendrecht wil voederverbod in strijd tegen muizen en ratten

5a2ab9aadaa7d7659e7131a2906e6686

De partij Onafhankelijk Papendrecht (OP) wil dat de gemeente een voederverbod instelt in de openbare ruimte. Om dit doel naderbij te brengen heeft de partij online een petitie opgesteld.

RTV Papendrecht | Marjolein Vos |  | Aangepast op
OP stelt in deze petitie dat er sprake is van een toename van muizen en ratten in Papendrecht. Vorig jaar zouden er 75 meldingen gedaan zijn van overlast door ongedierte. Deze dieren kunnen ziekten overbrengen en huizen vervuilen met uitwerpselen en urine. Volgens OP is de urine van ratten pas na 90 dagen niet meer besmet.

OP haalt ook een voorbeeld aan van een voederverbod: in heel Rotterdam is het verboden om ganzen, eenden, duiven en andere (water)vogels te voeren. De gemeente Rotterdam verwijst daarbij naar overlast van vogels en vogelpoep en naar de aantrekkingskracht op muizen en ratten van voedselresten op straat.

Ook in Dordrecht staat overlast van muizen en ratten hoog op de agenda. De gemeente probeert het probleem aan te pakken door inwoners te informeren over hoe ze hun afval het beste kunnen aanbieden. Zwerfafval en kapotte zakken trekken de knaagdieren vaak aan. Daarnaast zijn er eind vorig jaar speciale vallen in het riool geplaatst. Door deze vallen worden de ratten gedood en spoelen daarna met de rest het riool door. Maar deze manier van bestrijding kon niet rekenen op de steun van de Partij voor de Dieren.


Dit artikel is geschreven in samenwerking met RTV Papendrecht.

Lees ook

businkoverval

Overval op juwelier, daders gevlucht op fatbike

Een juwelier op de Voorstraat in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk.

Foto website binnenvaart

Binnenvaart hoopt op nog meer regen voor hoger waterpeil: ‘Elke druppel is er één’

De afgelopen dagen vielen na lange tijd eindelijk weer de eerste regendruppels. Goed nieuws voor de binnenvaart, die veel last heeft van de extreme droogte in Europa. Al maakt één zwaluw nog geen zomer: “We zijn echt in afwachting van nog meer water.”

 De bronzen vrouw op het oorlogsmonument is gestolen

Gemeente verwijdert bronzen beelden na diefstallen: 'Uit voorzorg'

De gemeente Ridderkerk heeft besloten uit voorzorg een aantal bronzen beelden weg te halen uit de openbare ruimte. De reden hiervoor is dat in de afgelopen tijd meerdere bronzen voorwerpen zijn gestolen. Ook is er een poging tot diefstal geweest.

politieinstagrammolenlanden

Rijbewijs afgepakt na drugstest, dan zien agenten de man weer rijden

Een automobilist die in de nacht van donderdag op vrijdag dacht gewoon weer te kunnen gaan rijden nadat zijn rijbewijs was afgepakt, is niet ver gekomen. Agenten zagen hem rijden in de gemeente Molenlanden en hielden hem aan.

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: bijzonder concert Bachfestival 2026

In onze serie speciale uitzendingen over de grote evenementen van de afgelopen zomer is de komende twee zondagen de 'Koraalpreludes, Bach als stralend middelpunt van het universum' nog een keer te zien op TV Dordrecht.