gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onafhankelijk Papendrecht wil voederverbod in strijd tegen muizen en ratten

5a2ab9aadaa7d7659e7131a2906e6686

De partij Onafhankelijk Papendrecht (OP) wil dat de gemeente een voederverbod instelt in de openbare ruimte. Om dit doel naderbij te brengen heeft de partij online een petitie opgesteld.

RTV Papendrecht | Marjolein Vos |  | Aangepast op
OP stelt in deze petitie dat er sprake is van een toename van muizen en ratten in Papendrecht. Vorig jaar zouden er 75 meldingen gedaan zijn van overlast door ongedierte. Deze dieren kunnen ziekten overbrengen en huizen vervuilen met uitwerpselen en urine. Volgens OP is de urine van ratten pas na 90 dagen niet meer besmet.

OP haalt ook een voorbeeld aan van een voederverbod: in heel Rotterdam is het verboden om ganzen, eenden, duiven en andere (water)vogels te voeren. De gemeente Rotterdam verwijst daarbij naar overlast van vogels en vogelpoep en naar de aantrekkingskracht op muizen en ratten van voedselresten op straat.

Ook in Dordrecht staat overlast van muizen en ratten hoog op de agenda. De gemeente probeert het probleem aan te pakken door inwoners te informeren over hoe ze hun afval het beste kunnen aanbieden. Zwerfafval en kapotte zakken trekken de knaagdieren vaak aan. Daarnaast zijn er eind vorig jaar speciale vallen in het riool geplaatst. Door deze vallen worden de ratten gedood en spoelen daarna met de rest het riool door. Maar deze manier van bestrijding kon niet rekenen op de steun van de Partij voor de Dieren.


Dit artikel is geschreven in samenwerking met RTV Papendrecht.

Lees ook

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

Website

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

studiodewitt

Zaterdag in Studio De Witt: Indorock, Dordt in Stoom en formatieprocessen

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met de initiatiefnemers van het vinylproject Indorock. Hij duikt met hen in de rijke muzikale geschiedenis.

nieuwlekkerlandprotest

Besluit over azc in Molenlanden verwacht voor zomervakantie

De gemeente Molenlanden wil voor de zomervakantie een beslissing nemen over waar in de gemeente één of meerdere azc-locaties komen. Aan de lijst van mogelijke plekken zijn nu drie locaties toegevoegd. De gemeente wil inwoners de komende tijd duidelijkheid geven en zorgen zo goed als mogelijk wegnemen.

pichelruilwinkel

Ex-raadslid haalde duizenden euro’s van rekening ruilwinkel, maar verliest kort geding

Ruby Pichel, voormalig raadslid van Forum voor Democratie in Dordrecht, moet bijna 7.000 euro betalen aan LETS Ruilwinkel. Pichel werd daar afgelopen najaar als voorzitter ontslagen en maakte op diezelfde dag ruim 6.000 euro over. Een onrechtmatige daad, zo oordeelde de rechter afgelopen week.

politie seringenstraat

Politie voert stopgesprekken over strafbare uitingen op sociale media

De politie in Papendrecht heeft met zes personen stopgesprekken gevoerd over strafbare uitingen die zij onder een bericht van de gemeente Papendrecht over huisvesting voor statushouders plaatsten op sociale media. De politie wil hiermee benadrukken dat niet alles wat wordt geplaatst op sociale media toegestaan is.