gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onderwijsmuseum is twee beeldmerken rijker

72b66ddc7186e5be66124a7633a57aec.jpg

Het Onderwijsmuseum is twee bijzondere stukken rijker. Donderdagmiddag kregen ze het overbekende oude logo van de Vereniging van Openbaar Onderwijs.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Ik denk dat iedereen het oude logo uit 1966 wel kent, de schoolkindjes van Dick Bruna, die is toen gepresenteerd onder het motto 'niet apart, maar samen." vertelt Marco Frijlink, directeur van de VOO.Petra Reijnhoudt van het Onderwijsmuseum is blij met de nieuwe aanwinst. "Wij verzamelen graag zo actueel mogelijk. En daarom dat we er blij mee zijn."

In 50 jaar is de samenleving erg veranderd, en dus was het tijd voor een nieuw logo en nieuwe slogan voor de organisatie die het openbaar onderwijs vertegenwoordigd. Ging in het in 1966 nog om 'niet apart, maar samen', anno 2019 gaat de VOO verder met 'samen leven, samen leren'.

"Samen leven, samen leren zegt ook doordat je samen in de klas zit dat je goed wordt voorbereid op het met elkaar samenleven. Zeker in de ingewikkelde samenleving van tegenwoordig." vindt Marco.

Beide logo's zijn voortaan te zien in het Onderwijsmuseum.

Lees ook

huurder pand.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.

FC Dordrecht tegen ADO

Veiligheidsmaatregelen getroffen: geen kampioensschaal voor ADO aan de Krommedijk

Als ADO Den Haag komende zondag kampioen wordt bij FC Dordrecht, wordt er geen kampioensschaal uitgereikt. Dat heeft de gemeente Dordrecht uit veiligheidsoverwegingen besloten. Ook roept de club supporters op om met een geldig toegangsbewijs en legitimatiebewijs naar het stadion te komen.

Makkelie

Dordtse scheidsrechter Danny Makkelie naar WK: ‘Enorme waardering’

Scheidsrechter Danny Makkelie mag zich deze zomer melden op het wereldkampioenschap voetbal in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De Dordtenaar floot in 2022 ook al op het WK in Qatar en was de leidsman op twee Europese Kampioenschappen, in wedstrijden in de Champions League en in de finale van de Europa League in 2020.

Brug over de Noord 2.jpg

Brug over de Noord even gestremd

De Brug over de Noord tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht is vrijdagmiddag ongeveer een uur gestremd geweest. Dat leverde in de directe omgeving vertraging op.

foto artikel hoedenmaakster.jpg

Erna maakt hoed voor Beatrix in 'Máxima': 'Ik heb de serie al drie keer teruggekeken'

Waar de een de serie ‘Máxima’ één keer uitkijkt, heeft Erna de afleveringen al honderden keren gezien. Aankomende zaterdag komt laatste aflevering van de bekende serie uit. En juist Erna’s hoeden hebben een prominente plek in de populaire serie.

archieffotopolitie.png

Bewoonster is nepagent te slim af, 17-jarige aangehouden

Een 17-jarige nepagent uit Dordrecht is aangehouden. Hij kwam eind maart bij een vrouw in Zevenhuizen langs om zogenaamd waardevolle spullen veilig te stellen, maar had er niet op gerekend dat de bewoonster inmiddels de echte politie had ingeschakeld.