gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onderwijsmuseum is twee beeldmerken rijker

72b66ddc7186e5be66124a7633a57aec.jpg

Het Onderwijsmuseum is twee bijzondere stukken rijker. Donderdagmiddag kregen ze het overbekende oude logo van de Vereniging van Openbaar Onderwijs.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Ik denk dat iedereen het oude logo uit 1966 wel kent, de schoolkindjes van Dick Bruna, die is toen gepresenteerd onder het motto 'niet apart, maar samen." vertelt Marco Frijlink, directeur van de VOO.Petra Reijnhoudt van het Onderwijsmuseum is blij met de nieuwe aanwinst. "Wij verzamelen graag zo actueel mogelijk. En daarom dat we er blij mee zijn."

In 50 jaar is de samenleving erg veranderd, en dus was het tijd voor een nieuw logo en nieuwe slogan voor de organisatie die het openbaar onderwijs vertegenwoordigd. Ging in het in 1966 nog om 'niet apart, maar samen', anno 2019 gaat de VOO verder met 'samen leven, samen leren'.

"Samen leven, samen leren zegt ook doordat je samen in de klas zit dat je goed wordt voorbereid op het met elkaar samenleven. Zeker in de ingewikkelde samenleving van tegenwoordig." vindt Marco.

Beide logo's zijn voortaan te zien in het Onderwijsmuseum.

Lees ook

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.

Zwembad.png

Als enige zwembad dat open is, rekent De Dubbel op dubbele drukte

Met een temperatuur van zo’n 27 graden is het dit pinksterweekend genieten geblazen. Reden voor velen om een verkoelende plons te nemen. Waar de één een duik neemt in de Merwelanden, kiest een ander voor het zwembad. Maar omdat het Wantijbad nog gesloten is, is die laatste keuze in Dordrecht niet reuze. Daarom maakt zwembad De Dubbel zich op voor topdrukte. “We verwachten dubbel zoveel drukte”, vertelt badjuffrouw en zwemlerares Astrid.

hardslopen hitte Pexels.jpg

Enorme hitte zorgt voor extra voorbereiding hardlopers: ‘We hebben zo’n 288 waterflesjes ingeslagen’

Waar de meeste mensen dit weekend rustig van het warme weer genieten, gaat Arie Toom met zijn team voor het Albert Schweitzer ziekenhuis meedoen aan de RopaRun. Dat is een estafetteloop waar meer dan tweehonderd teams aan meedoen om geld op te halen voor een goed doel. De 35e editie wordt dit jaar voor de deelnemers extra uitdagend, omdat de temperaturen kunnen oplopen tot bijna dertig graden.

Illegale prostitutie

Illegale prostitutie op twee plaatsen in onze streek, ook hennep aangetroffen

In Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht is illegale prostitutie geconstateerd na een regionaal onderzoek op vijf verschillende plaatsen in onze streek. Ook is er in Zwijndrecht tijdens deze controle hennep aangetroffen.