gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onderwijsmuseum is twee beeldmerken rijker

72b66ddc7186e5be66124a7633a57aec.jpg

Het Onderwijsmuseum is twee bijzondere stukken rijker. Donderdagmiddag kregen ze het overbekende oude logo van de Vereniging van Openbaar Onderwijs.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Ik denk dat iedereen het oude logo uit 1966 wel kent, de schoolkindjes van Dick Bruna, die is toen gepresenteerd onder het motto 'niet apart, maar samen." vertelt Marco Frijlink, directeur van de VOO.Petra Reijnhoudt van het Onderwijsmuseum is blij met de nieuwe aanwinst. "Wij verzamelen graag zo actueel mogelijk. En daarom dat we er blij mee zijn."

In 50 jaar is de samenleving erg veranderd, en dus was het tijd voor een nieuw logo en nieuwe slogan voor de organisatie die het openbaar onderwijs vertegenwoordigd. Ging in het in 1966 nog om 'niet apart, maar samen', anno 2019 gaat de VOO verder met 'samen leven, samen leren'.

"Samen leven, samen leren zegt ook doordat je samen in de klas zit dat je goed wordt voorbereid op het met elkaar samenleven. Zeker in de ingewikkelde samenleving van tegenwoordig." vindt Marco.

Beide logo's zijn voortaan te zien in het Onderwijsmuseum.

Lees ook

foto artikel fatbikes dordrecht.jpg

Omstreden fatbikes opnieuw ter discussie: 'Probleem wordt maar niet minder'

Je kan haast geen rondje meer door de Dordtse binnenstad lopen zonder ze niet te zien: fatbikes. De bekende zwarte fiets met dikke banden wordt door veel mensen gebruikt, maar zorgt ook voor veel ergernis. Grote vraag: wat is ertegen te doen?

businkpolitie.jpg

Agenten doorzoeken tuinen in Krispijn

De politie heeft maandagmiddag meerdere tuinen en schuren doorzocht in de Dordtse wijk Nieuw-Krispijn. Daarbij zijn ook een politiehond en een drone ingezet.

rampenoefening station ter illustratie.png

Hulpdiensten op het station, maar geen paniek: dit is er aan de hand

De omgeving van station Dordrecht Centraal wordt dinsdagavond overspoeld door hulpdiensten. Nee, er is geen noodsituatie: de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid organiseert een grote oefening, die bedoeld is om de samenwerking tussen betrokken organisaties verder te verbeteren.

archieffotopolitie.png

Slachtoffer meerdere keren op straat gestoken, verdachte aangehouden

Bij een steekpartij in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag iemand gewond geraakt. Het slachtoffer werd op straat meerdere keren gestoken. De politie heeft een verdachte aangehouden, meldt Rijnmond.

IMG_8191.JPG

Onzekerheid en frustratie bij bewoners vakantiepark: ‘Wij voelen ons benadeeld’

Donkere wolken pakken zich samen boven de bewoners van EuroParcs De Biesbosch. De gemeente wil van het vakantiepark een toeristische trekpleister maken en daarvoor moeten bewoners wijken die jaarrond op het park verblijven. Het leidt tot grote onzekerheid. “Dit zal voor een hoop mensen een heel groot probleem worden”, vertelt vaste bewoner Sjaak Nagel (67) bezorgd.

kiltunnel.png

Let op: Kiltunnel en N217 komende weken deels afgesloten

De provincie werkt deze maand aan de N217 tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard. Daarom zijn er vanaf deze maandag tot en met 18 juni rijstroken dicht, gelden snelheidsbeperkingen en is de tunnel een aantal nachten in één richting afgesloten.