Dordrecht, Netherlands

Ongezond voedselaanbod in Dordrecht toegenomen

Even snel een frikandel uit de muur trekken of toch maar snel door de McDrive? Dat kan op steeds meer plekken. Uit onderzoek van Pointer (journalistiek onderzoeksprogramma van de KRO-NCRV) blijkt dat het ongezonde voedselaanbod in 8 op de 10 gemeenten is gestegen.
Rens Schuit | 15 december 2021 13:18 | Aangepast op 15 december 2021 13:18
Als we kijken naar de cijfers uit Dordrecht, blijkt dat er hier 93 plekken zijn waar ongezond voedsel wordt aangeboden. Dit is 31% meer dan twintig jaar geleden. Toen waren het er 71. Hiermee staat Dordrecht op plaats 143 van de 354 gemeenten. Lopik is aanvoerder van de lijst met een stijging van 700%.

Uit hetzelfde onderzoek blijkt dat 55,1% van de volwassenen in Dordrecht overgewicht heeft. 18,8% van de Dordtenaren kampt met ernstig overgewicht.



Meest gelezen

ID verdwijnt in stembus en 'verandering gevraagd' op Station Dordrecht

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 29 okt 2025 10:29

Lees ook

Leraren en scholieren rennen voor goede doel DrechtStadLoop: 'Hopen de duizend aan te tikken'

Leerlingen van het Insula College Koningsstraat rennen deze zondag de DrechtStadLoop en zamelen geld...

Docuserie 'Zeespiegels' op TV Dordrecht

Wat zijn de gevolgen van de klimaatverandering voor onze regio? Over deze vraag maakte Gerlanda Wijn...

Jongen (18) met geweld beroofd, niemand greep in

Een 18-jarige jongeman uit Dordrecht is woensdagmiddag beroofd ter hoogte van een tunneltje onder ro...

De Plucheplakkers: krijgt overwinning van de FC een bekervervolg?

FC Dordrecht wint na twee nederlagen op een rij weer eens: 2-1 wordt het bij Helmond Sport. Maar kri...

De stemmen zijn geteld: kijk hier voor de verkiezingsuitslag in jouw gemeente

De PVV is in de streek minder populair dan bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2023. Waar de partij v...

Hoogste opkomstpercentage in Molenlanden, grote kans op inwoner in de Kamer

De SGP is in de gemeente Molenlanden de grootste partij geworden bij de Tweede Kamerverkiezingen. 18...