gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ook dit jaar grote wielerkoers naar Dordrecht en de streek

8516a35380ed1c76e59e7e5a63d98a0d

Dordrecht is komend najaar start- en finishlocatie van een etappe in de Tour of Holland. Dat is een nieuwe Nederlandse wielerkoers, opvolger van de voormalige Ronde van Nederland.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Na een korte tijdrit in Den Haag staat in Dordrecht op woensdag 15 oktober de eerste echte etappe op de planning. De koers loopt door verschillende gemeenten in de Drechtsteden, plus Molenlanden. “De wind zal zeer waarschijnlijk vrij spel hebben in de Alblasserwaard, met als decor klassieke Hollandse windmolens”, valt te lezen in een persbericht.

‘Nog beter beleefbaar’
Sportwethouder Marc Merx van Dordrecht is blij dat de stad, in navolging van de Tour de France voor vrouwen, opnieuw een grote wielerronde mag verwelkomen. “De Tour of Holland-etappe zal nog beter beleefbaar zijn voor publiek, omdat we zowel de start als de finish hier hebben. Geweldig dat we als Dordrecht weer mogen uitkijken naar zo’n topevenement en ik hoop dat het nog meer Dordtenaren uitdaagt om zelf ook op de fiets te stappen.”

De wedstrijd is volgens organisator TIG Sports een ideale seizoensafsluiter voor een groot aantal ploegen. Van de achttien ploegen in de WorldTour – het hoogste profniveau in het wielrennen – staan er acht aan de start van de Tour of Holland. Onder meer de Nederlandse profteams Team Visma-Lease a Bike en Team Picnic PostNL geven acte de présence.

Innovatieve wielerronde
Het nieuws werd woensdag bekend in het Haagse Mauritshuis. De organisatie wil een ‘innovatieve wielerronde’ neerzetten en activiteiten aanbieden ‘voor jong en oud, gekoppeld aan een breed maatschappelijk programma’.

Na de etappe door en rondom Dordrecht staan er etappes in Brabant en Limburg op de planning. De laatste rit is op zondag 19 oktober in en rond Arnhem.

Dordrecht was afgelopen zomer startlocatie van de tweede etappe in de Tour voor vrouwen. De etappe finishte na zo’n 70 kilometer in de Rotterdamse binnenstad. Het is nog niet duidelijk of de dameswedstrijd van de Tour of Holland ook Dordrecht en de streek aandoet. De mannenkoers rijden die etappe sowieso wel.

Geen EK veldrijden
Dordrecht werd ook benaderd om het EK veldrijden in 2026 te organiseren, maar hapte niet toe. "De organisatie die dat organiseert, is bij ons langsgeweest of wij dat zouden willen organiseren. Dat kost een behoorlijke hoeveelheid geld, het is ook een meerdaags evenement", laat Merx weten.

De Achterhoekse gemeente Montferland was enthousiaster. Uiteindelijk stond de voltallige gemeenteraad achter de komst, waardoor het evenement volgend jaar in het dorpje Zeddam wordt gehouden.

Lees ook

businkbedrijfspandsmaragd

Veel rookontwikkeling na kortsluiting in bedrijfspand

In een bedrijfspand aan de Smaragd in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Een koelkast of een wasmachine heeft kortsluiting veroorzaakt waarna er veel rook is vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

Winteropvang-Dordrecht-768x576

Dak- en thuislozen kunnen hier opnieuw terecht deze winter

Voor dak- en thuislozen uit onze streek komt opnieuw een tijdelijke regionale winteropvang in Gorinchem. Vanaf 1 december biedt Gebouw C, pal naast het Stadhuis, onderdak voor wie Dordrecht moeilijker bereikbaar is. De kosten worden betaald uit rijksmiddelen van maatschappelijke opvang, Dordrecht beheert deze regionale pot.

artikel foto

Kleine hulpmiddelen maken langer thuis wonen makkelijker

Hoe blijf je comfortabel en zelfstandig wonen als dagelijkse handelingen door het ouder worden moeilijker worden? De oplossing zit vaak in kleine aanpassingen. Van slimme hulpmiddelen tot praktische veranderingen in huis: in de Slim langer thuis-woning in Sliedrecht ontdekken bezoekers hoe ze het dagelijks leven een stuk gemakkelijker kunnen maken.

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

De Plucheplakkers

FC Dordrecht vliegt meteen uit de beker, De Plucheplakkers zijn kritisch

FC Dordrecht-fans opgelet: De Plucheplakkers sparen de Schapenkoppen niet in de nieuwste podcast-aflevering. De ploeg zette zichzelf namelijk voor schut bij SC Genemuiden, dat ten koste van de Dordtenaren verder bekerde (3-2). Is het dieptepunt nu bereikt?