gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ook dit jaar grote wielerkoers naar Dordrecht en de streek

8516a35380ed1c76e59e7e5a63d98a0d

Dordrecht is komend najaar start- en finishlocatie van een etappe in de Tour of Holland. Dat is een nieuwe Nederlandse wielerkoers, opvolger van de voormalige Ronde van Nederland.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Na een korte tijdrit in Den Haag staat in Dordrecht op woensdag 15 oktober de eerste echte etappe op de planning. De koers loopt door verschillende gemeenten in de Drechtsteden, plus Molenlanden. “De wind zal zeer waarschijnlijk vrij spel hebben in de Alblasserwaard, met als decor klassieke Hollandse windmolens”, valt te lezen in een persbericht.

‘Nog beter beleefbaar’
Sportwethouder Marc Merx van Dordrecht is blij dat de stad, in navolging van de Tour de France voor vrouwen, opnieuw een grote wielerronde mag verwelkomen. “De Tour of Holland-etappe zal nog beter beleefbaar zijn voor publiek, omdat we zowel de start als de finish hier hebben. Geweldig dat we als Dordrecht weer mogen uitkijken naar zo’n topevenement en ik hoop dat het nog meer Dordtenaren uitdaagt om zelf ook op de fiets te stappen.”

De wedstrijd is volgens organisator TIG Sports een ideale seizoensafsluiter voor een groot aantal ploegen. Van de achttien ploegen in de WorldTour – het hoogste profniveau in het wielrennen – staan er acht aan de start van de Tour of Holland. Onder meer de Nederlandse profteams Team Visma-Lease a Bike en Team Picnic PostNL geven acte de présence.

Innovatieve wielerronde
Het nieuws werd woensdag bekend in het Haagse Mauritshuis. De organisatie wil een ‘innovatieve wielerronde’ neerzetten en activiteiten aanbieden ‘voor jong en oud, gekoppeld aan een breed maatschappelijk programma’.

Na de etappe door en rondom Dordrecht staan er etappes in Brabant en Limburg op de planning. De laatste rit is op zondag 19 oktober in en rond Arnhem.

Dordrecht was afgelopen zomer startlocatie van de tweede etappe in de Tour voor vrouwen. De etappe finishte na zo’n 70 kilometer in de Rotterdamse binnenstad. Het is nog niet duidelijk of de dameswedstrijd van de Tour of Holland ook Dordrecht en de streek aandoet. De mannenkoers rijden die etappe sowieso wel.

Geen EK veldrijden
Dordrecht werd ook benaderd om het EK veldrijden in 2026 te organiseren, maar hapte niet toe. "De organisatie die dat organiseert, is bij ons langsgeweest of wij dat zouden willen organiseren. Dat kost een behoorlijke hoeveelheid geld, het is ook een meerdaags evenement", laat Merx weten.

De Achterhoekse gemeente Montferland was enthousiaster. Uiteindelijk stond de voltallige gemeenteraad achter de komst, waardoor het evenement volgend jaar in het dorpje Zeddam wordt gehouden.

Lees ook

INV.20266.313-34173-247329

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht – Schalke 04 II (3-0)

De kop is eraf voor FC Dordrecht, dat zaterdag een 3-0 oefenzege op Schalke 04 II boekte. De goals kwamen van aanvoerder Sem Valk, spits Yunus Younous en de recent in het huwelijksbootje gestapte Nicolas Rossi.

hoogblokland

Vijfheerenlanden uit zorgen over mogelijke azc-locatie Molenlanden

De gemeente Vijfheerenlanden spreekt opnieuw haar zorgen uit over één van de mogelijke locaties voor een asielopvang in buurgemeente Molenlanden. “Wij vinden het onacceptabel als uitsluitend wordt gekeken naar de formele gemeentegrens en niet naar de feitelijke effecten van een opvanglocatie op de omgeving”, zo meldt burgemeester Sjors Fröhlich in een brief aan de Molenlandse raad.

politie 01

Aantal woninginbraken in deze gemeente bijna verdubbeld, minder fraudegevallen

Het aantal woninginbraken in Hendrik-Ido-Ambacht is het afgelopen jaar fors gestegen, zo blijkt uit de Veiligheidsrapportage van die gemeente. Ook het aantal diefstallen bij bedrijven en instanties steeg, net als het aantal fietsen dat is gestolen. Wel is er een daling zichtbaar in meldingen over fraudegevallen.

Screenshot_20260629_104001_Instagram

Opvallend stormfilmpje: vlaggenmast naar de bliksem door onweer

De zware onweersbuien dit weekend zorgden op verschillende plekken in onze streek voor schade. In Hardinxveld-Giessendam was de bliksem ingeslagen in een vlaggenmast, die daardoor vlam vatte. De lokale brandweer deelt op Instagram de bijzondere beelden.

busink

Man met onbegrepen gedrag uit flat gehaald: ‘Vaker een punt van aandacht’

De politie heeft donderdagmiddag een man uit een flatwoning aan de Dordtse Blaauwweg gehaald. Hij is niet aangehouden, maar overgedragen aan de crisisdienst. Agenten hebben daarbij geholpen: nadat zijn deur is ingeramd, is de man in een vacuümmatras meegenomen.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.