gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ook dit jaar grote wielerkoers naar Dordrecht en de streek

8516a35380ed1c76e59e7e5a63d98a0d

Dordrecht is komend najaar start- en finishlocatie van een etappe in de Tour of Holland. Dat is een nieuwe Nederlandse wielerkoers, opvolger van de voormalige Ronde van Nederland.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Na een korte tijdrit in Den Haag staat in Dordrecht op woensdag 15 oktober de eerste echte etappe op de planning. De koers loopt door verschillende gemeenten in de Drechtsteden, plus Molenlanden. “De wind zal zeer waarschijnlijk vrij spel hebben in de Alblasserwaard, met als decor klassieke Hollandse windmolens”, valt te lezen in een persbericht.

‘Nog beter beleefbaar’
Sportwethouder Marc Merx van Dordrecht is blij dat de stad, in navolging van de Tour de France voor vrouwen, opnieuw een grote wielerronde mag verwelkomen. “De Tour of Holland-etappe zal nog beter beleefbaar zijn voor publiek, omdat we zowel de start als de finish hier hebben. Geweldig dat we als Dordrecht weer mogen uitkijken naar zo’n topevenement en ik hoop dat het nog meer Dordtenaren uitdaagt om zelf ook op de fiets te stappen.”

De wedstrijd is volgens organisator TIG Sports een ideale seizoensafsluiter voor een groot aantal ploegen. Van de achttien ploegen in de WorldTour – het hoogste profniveau in het wielrennen – staan er acht aan de start van de Tour of Holland. Onder meer de Nederlandse profteams Team Visma-Lease a Bike en Team Picnic PostNL geven acte de présence.

Innovatieve wielerronde
Het nieuws werd woensdag bekend in het Haagse Mauritshuis. De organisatie wil een ‘innovatieve wielerronde’ neerzetten en activiteiten aanbieden ‘voor jong en oud, gekoppeld aan een breed maatschappelijk programma’.

Na de etappe door en rondom Dordrecht staan er etappes in Brabant en Limburg op de planning. De laatste rit is op zondag 19 oktober in en rond Arnhem.

Dordrecht was afgelopen zomer startlocatie van de tweede etappe in de Tour voor vrouwen. De etappe finishte na zo’n 70 kilometer in de Rotterdamse binnenstad. Het is nog niet duidelijk of de dameswedstrijd van de Tour of Holland ook Dordrecht en de streek aandoet. De mannenkoers rijden die etappe sowieso wel.

Geen EK veldrijden
Dordrecht werd ook benaderd om het EK veldrijden in 2026 te organiseren, maar hapte niet toe. "De organisatie die dat organiseert, is bij ons langsgeweest of wij dat zouden willen organiseren. Dat kost een behoorlijke hoeveelheid geld, het is ook een meerdaags evenement", laat Merx weten.

De Achterhoekse gemeente Montferland was enthousiaster. Uiteindelijk stond de voltallige gemeenteraad achter de komst, waardoor het evenement volgend jaar in het dorpje Zeddam wordt gehouden.

Lees ook

zand

Van een gloednieuw fietspad tot een beveiliger: zo komt je straks veilig de rivier over

Om het voor reizigers makkelijker te maken, wordt er een fietspad aangelegd aan de Kerkedreef in Dordrecht. Zo kan de speciale pont op een veiligere manier worden bereikt, zodra de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug starten. En ook aan de overkant wordt er hard gewerkt om alles klaar te maken.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

fatbike1

Jongens van twaalf opgepakt na mishandelingen, fatbikes in beslag genomen

Drie jongens van twaalf jaar oud uit Dordrecht zijn aangehouden op verdenking van meerdere mishandelingen en afpersing. Op fatbikes vielen de jongens, die onderdeel zijn van een grotere groep, andere jonge slachtoffers lastig.

foto 1 gluren buren

Vierde editie van Gluren bij de Buren staat voor de deur

In de schaduw van een boom genieten van prachtige klanken of onder een parasol je verwonderen over lokaal cabarettalent. Gluren bij de Buren biedt komende zondag ruim 60 verschillende acts om gratis van de genieten. Deze vierde editie voert je langs tientallen optredens door heel Dordrecht, van binnenstad tot buitenwijk.

dirk kuijt

Dirk Kuijt naar Fenerbahçe, zijn huidige club FC Dordrecht weet van niks

Dirk Kuijt vertrekt naar het Turkse Fenerbahçe. Dat maakte de directeur van de Turkse club donderdagmiddag bekend tijdens een persconferentie. Kuijt wordt daar de assistent van de nieuwe hoofdtrainer Ismail Kartal. Opvallend is dat FC Dordrecht, de club die hij afgelopen seizoen coachte en waar hij ook komend seizoen aan het roer zou staan, van niets weet.

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.