gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Op deze plek worden dieren een handje geholpen met veilig oversteken

e844f29b7f8efef32b359f220783ea73

Het is een bijzonder gezicht: langs het fietstunneltje aan het einde van de Dordwijklaan onder de N3, is in het water een meterslange faunaplank aangebracht. Zo kunnen dieren veilig hun weg van Dubbeldam naar het Land van Valk en terug afleggen.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Het fietspad en naastgelegen water lopen onder de N3 door naar de Dubbeldamseweg Zuid. Een veilige manier voor dieren om deze route ook af te leggen was er echter niet. Zowel aan de Dordwijklaan-kant als aan de kant van de Dubbeldamseweg Zuid was al wel een hoge plank aangebracht waar dieren overheen konden lopen, maar dieren kwamen dan uit op de berm langs de N3 en het fietspad. Dit kon gevaar opleveren voor overstekende dieren.

Via de nieuwe verbinding kunnen dieren beschermd door het groen, over een plank, naar de andere kant van Dordrecht. In het water zijn daarvoor drijvende bakken met beplanting aangebracht. Onder de brug zelf zijn alleen drijvers aangebracht, omdat het daar voor planten te donker is. Om dit toch nog aantrekkelijk te maken voor dieren om overheen te lopen, zijn hier boomschors, takken en kleine boomstammetjes neergelegd die zorgen voor beschutting.

De faunaplank is dit voorjaar aangelegd. “Zo wordt het aantrekkelijker en zullen meer dieren gebruik maken van de faunavoorziening”, aldus de gemeente. En dat niet alleen: de wortels van de planten in de drijvende bakken bieden onder water bescherming aan opgroeiende jonge visjes. Ook voor waterinsecten zijn de planten een belangrijke voedselbron.

Uit navraag bij de gemeente Dordrecht blijkt dat het momenteel de enige plek in de stad is waar een dergelijk plateau is neergelegd. Of de faunaplank de situatie ook daadwerkelijk veiliger maakt voor mens en dier, wordt later onderzocht.

Lees meer over:

Lees ook

noordparkvernieling

Na vernielingen in park volgen surveillancerondes van handhaving en politie

De gemeente Zwijndrecht wil surveillancerondes gaan laten uitvoeren in beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark. Dit nadat vorige week een van de bankjes in het park in brand werd gestoken. Ook verdween toen onderhoudsmateriaal uit een opslag in hetzelfde park.

zomerpark gemeente dordrecht

De hele zomer sport en spel in toekomstig Stadspark: ‘Gezellige ontmoetingsplek!’

Om Dordtenaren kennis te laten maken met het nieuwe Stadspark, organiseert de gemeente deze zomer voor het eerst ‘Zomerpark’. Onder die noemer zullen op twee verschillende locaties diverse sport- en spelactiviteiten worden georganiseerd. Daarnaast staan er twee maanden lang allerlei speeltoestellen, waar jong en oud gratis gebruik van kunnen maken.

bachfestival concert 2024

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026

Let op: naast luchtalarm wordt ook NL-Alert getest

Niet schrikken als je later vandaag niet alleen het luchtalarm hoort, maar ook je telefoon opeens hard geluid gaat maken: deze maandag om 12.00 uur wordt een NL-alert testbericht uitgestuurd. Dat gaat gepaard met een doordringend alarmgeluid.

voetbal kijken kroeg cage

In de kroeg Oranje kijken op het WK? Dordtse horeca mag ’s nachts langer open als het aan de raad ligt

Late wedstrijden van het Nederlands elftal kijken op het WK, moet deze zomer ook in verschillende restaurants en cafés in Dordrecht kunnen. Dat wil een ruime meerderheid van de gemeenteraad. Vanaf 11 juni wordt de mondiale voetbalstrijd in de VS, Canada en Mexico afgewerkt, maar veel wedstrijden zijn vanwege het tijdsverschil na sluitingstijd.