gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Openingsdag Pasar Malam trekt ondanks wisselvallig weer veel bezoekers

ad0f9f8eb91468242b2d999a34e3a9d5

De tiende editie van de jaarlijkse Pasar Malam is gisteren in het centrum van Dordrecht van start gegaan. Op het Statenplein en Achterom was het gezellig druk, met duizenden bezoekers op de eerste dag van het vierdaagse festijn.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Goed begin
Hoewel het dit weekend vaak regenachtig en grauw was, liet de zon zich zondagmiddag toch geregeld zien. Dat merkte ook een verkoopster van Indonesische kleding op: ““Ik mag niet klagen over de verkoop, maar ben vooral heel blij met het weer. Blij dat het zonnetje af en toe even om de hoek komt piepen. Dit is een goed begin van een leuke Pasar als het zo doorgaat!” Ondanks de beste bedoelingen was een regenbui hier en daar niet te voorkomen, gelukkig hadden veel bezoekers uit voorzorg een paraplu meegenomen.

Marcel Neervoort is één van de organisatoren van het evenement en ook hij is tevreden met hoe de eerste dag verlopen is: “Het weer viel, gezien de voorspelling alleszins mee, er was natuurlijk wel wat regen en wind. Desondanks was het gezellig druk maar hoefden bezoekers niet in lange rijen te wachten. Vorig jaar hadden we op de zondag rond de 35.000 mensen, vandaag schat ik dat er zo’n 25.000 waren. Gezien het weer dit jaar is dat een goed aantal voor de startdag, daar mogen we hartstikke blij mee zijn.”

Avondmarkt
Pasar Malam is Indonesisch voor avondmarkt, dus is het niet vreemd dat zo’n beetje alle soorten Indische kleding, voedsel en producten op de markt te vinden was. Van een traditionele spekkoek en sambal tot Wayangpoppen en van Boeddhabeeldjes tot kookboeken, met honderd verschillende kraampjes was er genoeg te zien en doen.
631b1cde77c3da8b6bfcc7be242e3351
Naast de markt worden er ook activiteiten georganiseerd. Zo waren er verschillende muzikale optredens, werden de heupen losgeschud en was er ook de mogelijkheid om jezelf te trakteren op een traditionele Indische massage: “Ik kan dit iedereen wel aanraden. Het is altijd wel lekker om de spieren los te gooien, maar ik had zoiets nog nooit gedaan. Het was heerlijk!” vertelt een deelnemer aan onze verslaggever. Een andere bezoeker koos voor een alternatieve massageoptie, hij kocht een Indische rugkrabber bij één van de kraampjes op het Statenplein: “Deze rugkrabber is typisch Indisch, zo kom je overal lekker bij als je jeuk hebt.”

In Den Haag trekt de Pasar Malam, die daar tegenwoordig Tong Tong Fair heet, vaak tienduizenden bezoekers. Daarbij is het wel zo dat Den Haag zichzelf prijst als de “Indische hoofdstad van de wereld”. Één van de bezoekers kwam zondag vanuit Den Haag naar de editie in Dordrecht en had lovende woorden over voor de organisatie: “Ik vind het heel gezellig, het is de eerste keer dat de Pasar in Dordrecht bezoek. Ik ben vanuit Den Haag gekomen en dit bezoek smaakt voor mij wel naar meer.”

De Pasar Malam in Dordrecht duurt nog tot en met woensdag 9 augustus en is dagelijks vanaf 12:00 te bezoeken. Kijk voor meer informatie op de website van Pasar Malam. Vandaag na het RTV Dordrecht nieuws van 18:00 is er een uitgebreide sfeerimpressie van de eerste dag van Pasar Malam te zien, gemaakt door Fokko van der Straaten. Kijk hieronder ook naar een korte reportage over dag één van de Indische avondmarkt.

Lees ook

mishandelingconducteur

Beelden van verdachte mishandeling treinconducteur nu ook in Opsporing Verzocht

De verdachte die bijna een jaar geleden een conducteur mishandelde in een trein bij station Sliedrecht, is nog altijd niet opgepakt. De politie bracht eerder al herkenbare beelden van de man naar buiten, maar heeft deze maandagavond ook getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: bijzonder concert Bachfestival 2026

In onze serie speciale uitzendingen over de grote evenementen van de afgelopen zomer is de komende twee zondagen de 'Koraalpreludes, Bach als stralend middelpunt van het universum' nog een keer te zien op TV Dordrecht.

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.