gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oplichter (15) aangehouden nadat vrouw hem te slim af is

8c3d35eedb7eed3b05094df00ae7d1e3

Een 15-jarige oplichter is zaterdagavond betrapt, met dank aan een slimme vrouw uit Ridderkerk. Zij schakelde de politie in omdat zij vermoedde dat zij telefonisch werd opgelicht. Agenten wachtten de verdachte vervolgens op bij haar huis en wisten hem aan te houden.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De vrouw kreeg rond kwart over zes een telefoontje van een vrouw die zei dat zij van de politie was. Ze vertelde dat er iemand langs zou komen om het hang- en sluitwerk te controleren. De Ridderkerkse trapte echter niet in dat onzinverhaal en schakelde, met een andere telefoon, de politie in.

Omdat de vrouw onraad rook, hing ze de telefoon een paar keer op. Toch werd ze even later teruggebeld door de oplichtster, die haar waarschuwde dat criminelen het op haar bankrekening gemunt hadden.

De vrouw deed alsof ze alles geloofde, waarna politiemensen in burger de verdachte opwachtten. Toen de 15-jarige jongen bij het huis in Ridderkerk was, werd hij aangehouden.

Voor de politie reden om nogmaals te waarschuwen voor zulke babbeltrucs, waarbij de oplichters vaak betrouwbaar klinken en ogen. "Ze doen zich voor als nep-bankmedewerker of nepagent en proberen mensen te bestelen", benadrukt de politie, die via haar website tips deelt om deze vorm van oplichting te voorkomen.

Lees ook

20260526onderhandelaars2

Coalitieakkoord in Ridderkerk: winkels open op zondag en woningen voor eigen inwoners

Het nieuwe gemeentebestuur van Ridderkerk heeft woensdag het coalitieakkoord voor de komende periode gepresenteerd. De Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks in Ridderkerk zijn er na twee maanden onderhandelen uit en willen onder meer het lokale woningverdeelsysteem voortzetten en winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan.

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.

Artikelfoto steungezinnen

Deze buurtgezinnen helpen elkaar: ‘Opvoeden hoef je niet alleen te doen’

‘Opvoeden doen we samen’, is het motto van Buurtgezinnen. Een gezin dat tijdelijk wat extra steun kan gebruiken, wordt geholpen door een steungezin uit de buurt. Het maatschappelijke initiatief bestaat al een tijdje in onder meer Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht. Maar sinds dit jaar worden ook in Ridderkerk meerdere gezinnen aan elkaar gekoppeld. “Het geeft mij rust en voldoening”, zegt ‘steunmoeder’ Ellen.

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.

foto artikel reacties hia straatnaam

Zo reageren inwoners op veroordeling oud-burgemeester: ‘Ik vind het een beetje dubbel’

Een oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht is veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Herman J. heeft een celstraf gekregen van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Als reactie op de uitspraak zijn alle straatnaambordjes van de naar de oud-burgemeester vernoemde straat, weggehaald. En dat levert gemixte reacties op in het dorp.

businkbrandvaartuig

Pleziervaartuig in brand op Dordtsche Kil, opvarenden nagekeken door ambulancepersoneel

Op het water van de Dordtsche Kil heeft vrijdagochtend een pleziervaartuig in brand gestaan. De opvarenden zijn nagekeken door ambulancepersoneel, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.