gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opvang asielzoekers in De Meent doorgeschoven naar 2026

d9ee24ffeb1ef24f6a35ae02e3e14597

De gemeente Papendrecht wil het opvangen van asielzoekers in winkelcentrum De Meent uitstellen naar 2026. Volgens het huidige plan van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) trekken de asielzoekers daar eind 2025 in. De gemeente heeft het COA names de winkeliers van het winkelcentrum gevraagd om dit te verplaatsen naar begin 2026, om werkzaamheden tijdens de drukke decembermaand te vermijden.

Roxane Kroon |  | Aangepast op
De gemeente koos in september 2024 voor deze locatie op de Weteringsingel voor een tweede opvangcentrum in Papendrecht. In het oude Rabobankkantoor zullen 80 minderjarige asielzoekers voor 5 jaar worden opgevangen. De centrale locatie is onder andere gekozen om de jongeren te helpen intergreren in de samenleving. 

De plannen voor het opvangcentrum lopen vertraging op, omdat er op tientallen locaties in Nederland nieuwe opvangcentra worden verbouwd. Het COA heeft daarom ingeschat dat het opvangcentrum pas in dember 2025 zou kunnen openen. De gemeente Papendrecht heeft na overleg met ondernemers van De Meent aangedrongen op uitstel tot begin 2026. "Een opening tijdens de drukke decembermaand is ongelukkig", aldus de gemeente. Zowel de gemeente als de ondernemersvereniging verwachten dat het COA hier in mee zal gaan. 

Roering 
Het nieuws dat er een opvangcentrum in De Meent zou komen leidde destijds tot roering onder ondernemers van het winkelhart. In gesprekken met de gemeente gaf de ondernemersvereiniging aan bang te zijn voor overlast en onveiligheid binnen het winkelcentrum. Een petitie tegen de locatie-keuze is destijds honderden keren ondertekend. 

De gemeente heeft aangegeven maatregelen te treffen omrent de zorgen van de ondernemers. Zo worden er al meer suswachters en boa's ingezet op het winkelcentrum om bestaande overlast aan te pakken, en die aanpak blijft. Er zijn ook plannen om de verlichting in het winkelcentrum te verbeteren.

Ondernemers binnen De Meent gaan nog steeds niet akkoord met de komst van het opvangcentrum. Het bedrijveninvesteringzonecentrum Papendrecht (BIZ) zet stappen, omdat zij vinden dat de gemeente wel suggereert dat dit akkoord is gegeven. Lees hier meer over op de website van RTV Papendrecht.

Lees meer over:

Lees ook

fancycrave1-hands-820272

Sites van gemeenten niet toegankelijk voor bezoekers met beperking: 'Mensen worden uitgesloten'

Slechts één op de twintig websites en apps van gemeenten in deze streek heeft de status ‘volledig toegankelijk’ voor mensen met een beperking. Dat blijkt uit een analyse van Rijnmond van gegevens van 23 gemeenten in de hele regio. Sliedrecht scoort slecht, maar benadrukt dat ontbrekend of verouderd onderzoek meespeelt in hun beoordeling.

nk2026102893A09535

Blamage FC Dordrecht: bekeravontuur meteen voorbij na verlies bij amateurs

Het KNVB-bekertoernooi zit er voor FC Dordrecht opnieuw na één ronde op. De ploeg bibberde woensdag vanaf de aftrap en kende wel een betere fase, maar blameerde zich alsnog bij derdedivisionist SC Genemuiden: 3-2.

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.

Staking OV- pedro v2

Lege perrons door stakingen streekvervoer: 'Vorige keer zat ik hier ook al'

Veel leegte met een paar bussen. Zo ziet Station Dordrecht er woensdag uit vanwege de aangekondigde staking in het streekvervoer. De informatieborden gaven af en toe nog hoop, maar de reizigers kwamen vaak bedrogen uit.

kerkwegzwijndrecht

Deze weg is bijna twee maanden dicht

De Kerkweg in Zwijndrecht gaat op de schop. De weg, die de Lindtsedijk verbindt met de Laan van Nederhoven, is sinds deze maandagochtend dicht vanwege herinrichtingswerkzaamheden.