Dordrecht, Netherlands

Paard en wagen kleuren de Dordtse binnenstad

Een bijzonder schouwspel afgelopen weekend in de binnenstad van Dordrecht. Een stoet met paarden van de club Glijden en Rijden trok met paard en wagen door de stad heen.
Ananda Cobussen | 5 juli 2023 11:00 | Aangepast op 5 juli 2023 10:42
Een van de clubleden: ‘Wij zijn gewoon voor de lol Dordrecht aan het bekijken. We vinden het een mooie stad en wilden graag weten hoe het eruitziet. En met een paard en wagen kun je dat op je dooie gemak doen, want dat gaat niet zo snel.’

De club werd in 1963 opgericht en is een van de oudste verenigingen voor het aangespannen rijden in Nederland. In de zomer rijden ze met de traditionele rijtuigen. In de winter, als er sneeuw of ijs ligt, ‘glijden’ ze met hun paarden en rijtuigen over de weg heen.

De club organiseert tochten om hun ‘rijdend museum’ aan iedereen te laten zien.

Bekijk hieronder de reportage.

Lees ook

Unieke docu-serie '75 jaar Vrijheid' nog een keer te zien op TV Dordrecht

In het kader van 80 jaar vrijheid zenden wij dit jaar nog een keer onze documentaire-serie '75 jaar ...

Kijk terug: Dodenherdenking in Dordrecht

Honderden mensen hebben zondagavond de Dodenherdenking in Dordrecht bijgewoond. Om 19:45 uur begon e...

80 jaar vrijheid betekent ook extra aandacht voor de dodenherdenking

In onze streek wordt dit jaar naast de jaarlijkse dodenherdenking op veel nieuwe manieren teruggekek...

Brandweer rukt groots uit vanwege buitenbrand

Langs de Provincialeweg in Dordrecht is zaterdagavond brand uitgebroken. Omdat de brand zich snel ui...

Jongen (15) wordt na zware mishandeling verdacht van poging doodslag

De jongen van 15 jaar uit Alblasserdam, die eerder deze week werd opgepakt na een ruzie, wordt verda...

Landelijke campagne voedselbank moet drempel voor hulpbehoevenden verlagen, ook Dordtse voedselbank doet mee

Voedselarmoede is een groeiend probleem in Nederland, maar blijft vaak verborgen. Om voedselhulp mee...