Dordrecht, Netherlands

Paard en wagen kleuren de Dordtse binnenstad

Een bijzonder schouwspel afgelopen weekend in de binnenstad van Dordrecht. Een stoet met paarden van de club Glijden en Rijden trok met paard en wagen door de stad heen.
Ananda Cobussen | 5 juli 2023 11:00 | Aangepast op 5 juli 2023 10:42
Een van de clubleden: ‘Wij zijn gewoon voor de lol Dordrecht aan het bekijken. We vinden het een mooie stad en wilden graag weten hoe het eruitziet. En met een paard en wagen kun je dat op je dooie gemak doen, want dat gaat niet zo snel.’

De club werd in 1963 opgericht en is een van de oudste verenigingen voor het aangespannen rijden in Nederland. In de zomer rijden ze met de traditionele rijtuigen. In de winter, als er sneeuw of ijs ligt, ‘glijden’ ze met hun paarden en rijtuigen over de weg heen.

De club organiseert tochten om hun ‘rijdend museum’ aan iedereen te laten zien.

Bekijk hieronder de reportage.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...