gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Papegaaiduiker maakt het redelijk

ef2ad3e71e67ab6a5f4adf3a5032108d.jpg

De papegaaiduiker die vrijdag bij de Indus in Dordrecht is gevangen maakt het redelijk en heeft kans weer helemaal op te knappen. Het dier wordt verzorgd bij Vogelklas Karel Schot in Rotterdam.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Daar heeft het dier een stabilisatieperiode van 48 uur achter de rug. Nu is het onderzocht en zijn er bloedwaarden bepaald. Die dienen als nulmeting om het herstel te kunnen volgen.

Er is in ieder geval een zodanige verbetering te zien dat het slechtste scenario, nl. een spuitje, in ieder geval niet nodig is. Het beestje kan zichzelf gelukkig al op temperatuur houden en de warmtekooi is dus niet meer nodig. Maar er hangt veel van af of het weer zelf gaat eten. Dan kan het herstel soms weer snel gaan.

Er is wel een termijn waarbinnen de papegaaiduiker weer aangesterkt moet zijn, want meer dan twee weken kan een zeevogel niet binnen gehouden worden zonder secundaire problemen te krijgen. Dan moet hij op een geschikte plek op zee weer in vrijheid worden gesteld.

Lees ook

Accu.png

Accu brommobiel krijgt kortsluiting en vat vlam, brandweer snel ter plaatse

Grote schrik op de Dordtse baanhoekweg. Door kortsluiting vatte een accu van een brommobiel op woensdagochtend vlam. De brandweer ontving om 11.25 uur een melding bij de alarmcentrale.

foto artikel gemeenteverkiezingen dordrecht 2.jpg

Zo beleefden Dordtenaren de gemeenteraadsverkiezingen

In Wielwijk, Crabbehof en Stadspolders lopen mensen af en aan de stembureaus binnen. In die wijken zijn zo’n 17 plekken waar mensen met het rode potloodje een naam kunnen aankruisen. Waar je bij de Tweede Kamerverkiezingen alleen op landelijke partijen kunt stemmen, kun je tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ook uit lokale ploegen kiezen. Alleen is niet iedereen hier even enthousiast over.

HIA hoofdfoto artikel_2.png

Sil (18) en Tijn (19) hebben nog niet veel stemervaring, toch zijn ze stembureauleden

Sil en Tijn uit Hendrik-Ido-Ambacht wilden weten hoe het allemaal werkt op zo’n stembureau. Zodoende hebben ze zich opgegeven om te helpen tijdens deze gemeenteraadsverkiezingen. “Ik was wel benieuwd”, vertelt Tijn.

Papendrecht stemmen_1

Papendrechters in onrustige periode naar de stembus: ‘Asielzoekers gaan hier sowieso niet weg’

Met het asielzoekerscentrum in het centrum van Papendrecht is er in het dorp veel rumoer. Het is dan ook een onderwerp van gesprek voor mensen die naar de stembus stappen. Desondanks stemt zeker niet iedereen voor de partijen die zich uitspreken tegen het azc. “Ik denk niet dat de PVV hier de problemen gaat oplossen in Papendrecht, want de asielzoekers gaan hier sowieso niet weg.”

image00001.jpeg

Stemmen vanuit de auto: het kan woensdag in Ridderkerk

Een drive-in stembureau, waar je je auto niet uit hoeft om te kunnen stemmen. Het klinkt misschien vreemd, maar in Ridderkerk was het vandaag werkelijkheid. “Ik vind het wel ideaal, mogen ze vaker doen”, aldus Tonia de Vries, een drive-in stemmer.

stemmen in de streek.png

Stemmen in de streek: van zwembad tot asielopvang, zo bepalen kiezers hun stem

Het stemmen voor een nieuwe gemeenteraad: vanaf 07.30 tot 21.00 uur zijn woensdag tientallen stemlokalen in de negen gemeenten in onze streek geopend. Van treinstation en gymzaal, tot buurthuis en een plek waar je kunt stemmen vanuit de auto of op de fiets. Maar waar baseren onze inwoners zich op bij het bepalen van hun stem?