gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Papegaaiduiker maakt het redelijk

ef2ad3e71e67ab6a5f4adf3a5032108d.jpg

De papegaaiduiker die vrijdag bij de Indus in Dordrecht is gevangen maakt het redelijk en heeft kans weer helemaal op te knappen. Het dier wordt verzorgd bij Vogelklas Karel Schot in Rotterdam.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Daar heeft het dier een stabilisatieperiode van 48 uur achter de rug. Nu is het onderzocht en zijn er bloedwaarden bepaald. Die dienen als nulmeting om het herstel te kunnen volgen.

Er is in ieder geval een zodanige verbetering te zien dat het slechtste scenario, nl. een spuitje, in ieder geval niet nodig is. Het beestje kan zichzelf gelukkig al op temperatuur houden en de warmtekooi is dus niet meer nodig. Maar er hangt veel van af of het weer zelf gaat eten. Dan kan het herstel soms weer snel gaan.

Er is wel een termijn waarbinnen de papegaaiduiker weer aangesterkt moet zijn, want meer dan twee weken kan een zeevogel niet binnen gehouden worden zonder secundaire problemen te krijgen. Dan moet hij op een geschikte plek op zee weer in vrijheid worden gesteld.

Lees ook

9d6ad7c7-ad74-3753-a6f6-fe40f47851d5.jpg

70 jaar oude A16-verlichting krijgt tweede leven als designlamp

Jarenlang hingen ze boven de snelweg tussen Rotterdam en Breda, nu in huizen en kantoren. De lampen die ooit de A16 in onze streek verlichtten, krijgen in Rotterdam een tweede leven als designobject.

politieauto.png

Politie ziet woning met voordeur wagenwijd open

Een opvallende melding voor de politie in Papendrecht dinsdagavond. De voordeur van een woning stond wagenwijd open, terwijl er niemand aanwezig was.

cirkelloop.jpeg

Dit hardloopevenement kun je dit jaar ook fietsend doen

De zesde editie van de Passaat Cirkelloop belooft een bijzondere editie te worden. Naast wandelaars en hardlopers zijn er namelijk voor het eerst fietsers welkom op het evenement van Atletiekvereniging Passaat in Papendrecht.

Gluren bij de Buren eerdere editie.png

Speelplekken gezocht voor Gluren bij de Buren 2026: ‘Vooral in de buitenwijken’

De organisatie van de Dordtse editie van Gluren bij de Buren is nog op zoek naar locaties voor mini-concertjes. Op zondag 28 juni worden huiskamers, tuinen of andere intieme locaties tijdelijk omgetoverd tot podia voor artiesten. Alleen de aanmeldingen vanuit wijken buiten het stadshart lopen nog niet storm.

Ad website foto.png

Kritiek op nieuw afvalbeleid gemeente Dordrecht: uitdaging voor mensen die slecht ter been zijn

Veel vragen zijn er bij inwoners van Dordrecht over een nieuwe manier van afvalverzameling. De gemeente Dordrecht heeft tientallen ondergrondse afvalcontainers verwijderd. Er zijn een aantal bovengrondse containers voor in de plaats gekomen, maar die staan voor veel bewoners een stuk verder weg dan voorheen. En dat is voor mensen die slecht ter been zijn een behoorlijke uitdaging.

stadsboerderij weizigt.png

Verlies van pasgeboren veulen en moeder valt zwaar: ‘Heeft grote impact’

Het plotselinge overlijden van veulen Storm en moeder Shadow is groot bij Stadsboerderij Weizigt. Tonny Luesken, dierenverzorger bij de boerderij moet slikken als ze erover vertelt. "Je mist opeens twee paardjes die heel geliefd zijn, dus dat heeft een grote impact.”