gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Papegaaiduiker maakt het redelijk

ef2ad3e71e67ab6a5f4adf3a5032108d

De papegaaiduiker die vrijdag bij de Indus in Dordrecht is gevangen maakt het redelijk en heeft kans weer helemaal op te knappen. Het dier wordt verzorgd bij Vogelklas Karel Schot in Rotterdam.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Daar heeft het dier een stabilisatieperiode van 48 uur achter de rug. Nu is het onderzocht en zijn er bloedwaarden bepaald. Die dienen als nulmeting om het herstel te kunnen volgen.

Er is in ieder geval een zodanige verbetering te zien dat het slechtste scenario, nl. een spuitje, in ieder geval niet nodig is. Het beestje kan zichzelf gelukkig al op temperatuur houden en de warmtekooi is dus niet meer nodig. Maar er hangt veel van af of het weer zelf gaat eten. Dan kan het herstel soms weer snel gaan.

Er is wel een termijn waarbinnen de papegaaiduiker weer aangesterkt moet zijn, want meer dan twee weken kan een zeevogel niet binnen gehouden worden zonder secundaire problemen te krijgen. Dan moet hij op een geschikte plek op zee weer in vrijheid worden gesteld.

Lees ook

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."

scheepvaartbegeleiding

VERKEER

Rijkswaterstaat schrapt scheepvaartbegeleiding in de nacht door personeelstekort

Rijkswaterstaat schrapt vanaf 15 september de nachtelijke begeleiding van schepen in de omgeving van Dordrecht. Dit komt door aanhoudende personeelstekorten. De vaarwegen blijven wel geopend voor alle scheepvaartverkeer.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: bijzonder concert Bachfestival 2026

In onze serie speciale uitzendingen over de grote evenementen van de afgelopen zomer is de komende twee zondagen de 'Koraalpreludes, Bach als stralend middelpunt van het universum' nog een keer te zien op TV Dordrecht.

Website foto

Deze Dordtse polder is jarig: honderd jaar geleden ingedijkt

De Biesboschpolder in Dordrecht bestaat op 1 september precies honderd jaar. In al die jaren heeft het gebied meerdere functies gehad: van werkverschaffingsproject tot landbouwgrond en de laatste decennia steeds vaker als recreatief natuurgebied. Onder de rook van de wijk Sterrenburg genieten nu steeds meer natuurliefhebbers van er kunnen wandelen, fietsen of de hond uitlaten.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”